Идеи как да направя този жираф?

  • 2 175
  • 18
Здравейте мами, Hug
във вас ми е надеждата.  Praynig
За предстоящия в събота РД на Диана искам освен сладка, да направя и една солена торта във формата на такъв жираф:

За основа мисля да използвам нещо като картофено пюре с кисели краставички, шунка, майонеза и други вкусотии. Устата и рогата някакси ще направя от черни маслини, зеленото-с чушка. Но как да направя кафявите петна???  newsm78 Нищо не ми хрумва...сладкарска боя кафява няма. Мога ли по друг начин да получа този цвят?
За всякакви идеи и предложения ще съм супер благодарна!  Hug
Виж целия пост
# 1
На пръв поглед ми хрумва само пастет:thinking: А оранжевото как ще го постигнеш, в смисъл дали ще се връзва като вкус с пастета; ще помисля още, но това беше първото, което ми хрумна
Виж целия пост
# 2
И аз се замислих за оранжевото - от значение е какво ще е то, за да си ходи с кафявото.
Ако си навита да оцветяваш със сладкарски бои, може сама да си направиш кафяво като смесиш червено и нещо по-тъмно - тъмно лилаво примерно съм купувала. Ама то май и кафяво има да се продава  newsm78
Иначе за натурален кафяв продукт да ходи на картофено пюре май не се сещам Thinking
Виж целия пост
# 3
Оранжево може да се направи с 1-2 л. морковено пюре.
За кафяво бих използвала паста от маслини(смляни маслини от по кафявите) или някакъв вид горчица също в кафяв нюанс.  chef
Виж целия пост
# 4
Червено и зелено май правеше кафяво, ако решиш да смесваш бои.

За по-тъмните петна ми идва на ум, пастет от маслили (пасирани маслини с разни подправки и лук) с майонеза, за да не е много черно, става тъмно кафеникаво петно. Ще върви на другите продукти. А по-светлата "кожа".... newsm78, може би пак майонеза оцветена с малко лютеница или доматено пюре. Или пък по-светлата част да  е както предложиха пастет, а петната да ги направиш от маслинен пастет.

п.п. С Алекс ни е дошла едновременно идеята  Wink.
Виж целия пост
# 5
можеш да настържеш моркови от трушия, те вървят с картофена салата и петната от салам
Виж целия пост
# 6
Дали кафявите петна няма да станат от паниран кашкавал...по-препечен?
Виж целия пост
# 7
Много ви благодаря за съветите!  Hug Ще пробвам с морковено пюре да докарам оранжевото, а за кафявото-маслинения пастет.  Peace
Пастет и салам също е чудесна идея, но едва снощи се сетих, че повечето ни гости са вегетарианци  Sunglasses
Виж целия пост
# 8
Предлагам за кафявото да използваш някакъв сос.

1. може да запържиш в мазнина ситно нарязани гъби и малко чесън. После да ги извадиш настрани. В същата мазнина 1л. брашно с малко червен пипер. Да стане като каша. Прибавяш малко вода. Може да сложиш малко черен пипер ( ако смяташ, че е удачно за детски РД)
Смилаш гъбите с пасатрор и прибавяш към соса. ще е кафяв.
Можеш и да не мелиш гъбите. Те от пърженето, ще се свият.
Мисля, че картофеното пюре, ще върви с този сос.

2. Петната- може да нарежеш гъбите на фолуйки и пак да ги запържиш ( без пънчета). После леко да ги наредиш в/у пюрето.

Това ми идва на мен на ум.
Виж целия пост
# 9
Оранжевото според мен, ще постигнеш, като свариш картофите с моркови.
Виж целия пост
# 10
ей сега четох за пюре от леща- готово кафявото... или с боб...
Виж целия пост
# 11
вместо да са плътни петна по жирафа, можеш да украсиш с кръгове от по- горяма червена пиперка
Виж целия пост
# 12
Супер сте!  Hug
Виж целия пост
# 13
На мен за кафявото ми хрумва някакъв тъмен хляб - пълнозърнест ,ръжен. Ако го препечеш и счукаш, ще станат трохички, които ще са кафеви и ще можеш да ги смесиш с нещо, за да оцветят. Може да купиш и готови пълнозърнести сухари, които да стриеш, но мисля, че ще са по-светли от хляба.
Успех! После искаме снимки! Simple Smile
Виж целия пост
# 14
В интерес на истината тази идея за детски Рд хич не ми се нрави. А като си представя, че може да е картофено пюре и леша ми идва да се издрайфам Simple Smile
Изобщо тази фигурка ми тъпее. Все пак е за РД нали? Да не прилича на извънземен изрод фигурката ти. Ми извинете, но не ми се струва представителна, а и няма да е нщо кой знае какво на вкус. Все пак си е картофено пюре.

Аз ако съм бих направила някакви човечета със сирене, крема сирене....знам ли. Ама тоя жираф, ще е грозен. така си мисля   bouquet

Има такива хубави тестени фигури сега на линия във форума- костенурки, таралежи, крокодил....ама са от тесто.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия