Ниско кръвно

  • 963
  • 15
Здравейте мами.Днес в работата ми стана доста зле.Оказа се ,че ми е паднало кръвното 70/90.Бременна съм в седми месец.2-3 часа ми беше зле и накрая си тръгнах.От какво може да е станало така?До сега съм нямала проблеми с кръвното ,винаги ми  е било като на космонавт Laughing.
Виж целия пост
# 1
От бременността е станало така.Пий повече вода, течности като ти падне кръвното.На мен ми се е случвало многократно.
Виж целия пост
# 2
И на мен ми пада доста често кръвното, плюс течностите, може да пийнеш едно кафенце с мляко, шоколад също,  аз винаги в мен като съм навън имам пакетчета захар в джоба и като усетя, че ми прималява лапам по едно две докато се усвестя  Peace
Виж целия пост
# 3
Аз все съм с 90/60 и през бременността не се промени. Гинеколожката каза да си пия кафе, до 2 не е проблем. Иначе какво да припадам ли.
Виж целия пост
# 4
кафе и шоколоад ме оправят мен!
Виж целия пост
# 5
И аз съм от самото начало така и не мисля,че ще се оправя.При мен малко кола действа безотказно,но въпреки всичко е неприятно,защото започва и едно ужасно гадене.
Виж целия пост
# 6
Аз все съм с 90/60 и през бременността не се промени. Гинеколожката каза да си пия кафе, до 2 не е проблем. Иначе какво да припадам ли.
  Peace
Виж целия пост
# 7
Здравей, мила Simple Smile И аз съм в седми месец и съм с ниско кръвно. Не се притеснявай излишно, има начини да се справяш с този проблем. Мога да ти препоръчам много вкусни методи  Laughing  - черен шоколад, кафе или кола (без да прекаляваш, разбира се), минерална вода, айран със сол, също и нещо соленичко (и после пак вода, сокове)... и почивка, по възможност - легнала (или седнала, но краката повдигнати, подпрени на нещо). Ако ти се случи да ти прилошее от ниско кръвно, когато си на улицата или на работа, намери бързичко къде да седнеш или поне клекни - иначе рискуваш да ти причернее толкова, че да паднеш и да се удариш (да пази Господ)... Sad 
И не се плаши - след няколко минутки, ако реагираш адекватно и спокойно, ще ти просветне.  Желая ти спокойна бременност и много щастлив месец февруари  bouquet
Виж целия пост
# 8
И моето кръвно е ниско и доста често хапвам шоколад и пийвам по 1 слабо кафенце сутрин.
Виж целия пост
# 9
Аз все съм с 90/60 и през бременността не се промени. Гинеколожката каза да си пия кафе, до 2 не е проблем.
Помага много концентриран разтвор на захар в малко вода.  Peace
Виж целия пост
# 10
Аз по принцип съм с ниско кръвно - 60/90 ми е нормалното), но по време на бремеността поставих някои рекорди. Няма да забравя една консултация при АГ-то, когато тя, след като ми измери кръвното, ме попита как изобщо съм дошла до кабинета. Бях с 50/70. Е, чувствах се замаяна, но реших, че е от топлината навън... Хапвах умерено шоколад, водичката винаги е на мода при мен.. Това е! Просто трябва да внимаваш, като знаеш за ниското си кръвно, но не се шашкай! Гледай да поседнеш някъде, да се понаплискаш.. Почивай изобщо повече! Леко бременеене!
Виж целия пост
# 11
И моето кръвно по принцип е 60/90, но по време на бременността се вдигна до 80/110.
Ето нещата, които ми помагат, когато кръвното падне повече:
- кола или нещо газирано
- повече вода (гледам да пия по 1.5-2 литра на ден)
- нещо солено (солта задържа водата в организма и съответно качва кръвното)
Виж целия пост
# 12
Аз съм с ниско кръвно по принцип и цяла бременност си изкарах с 90 на 60 и не съм имала големи проблеми- само няколко пъти ми се е замайвала главата! Питай лекаря си какво да хапваш и пийваш, но може по малко кола, шоколад, повече минерална вода, но за соленото не съм много съгласна Naughty
Виж целия пост
# 13
Не се притеснявай.По-опасно е високото кръвно  Peace
Виж целия пост
# 14
Благодаря Ви момичета.Днес пак така стана и то от едно изкачване на стълби до 2 етаж.Имах под ръка компот и го изпих и се почувствах по-добре.Единственото което много ме притеснява е дали при такова падане на кръвно става нещо на бебо.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия