Сокчетата и късното захранване

  • 480
  • 5
Значи, педиатърката ми, както и повечето такива, ми каза да започвам да давам сокчета на Ани. Аз съм решила, че ще я захранвам късно, но не ми се спори с докторката и й казах "Добре". Да, обаче като не й давам сокчета от сега кога трябва да започна? Знам, че след 6 месец се започват пюретата и кашите. Как стои обаче въпроса със сокчетата. По принцип мисля да не й давам докато не стане на 4 месеца, защото сега има колики, а освен това от кръвната й картина става ясно, че е податлива на алергии.

Я дайте някой съвет  Thinking
Виж целия пост
# 1
Около 6 месец. Изобщо не бързай. Нещо повече, може изобщо да не ги даваш, защото винаги е по-добре да даваш плода/зеленчука заедно с пулпата, отколкото само сока.
Виж целия пост
# 2
Ако си решила да кърмиш изключително, дори и вода не се предлага до 6 месец. Изключителното кърмене е хубаво нещо, но не мисля, че трябва да го практикуваш без педиатъра на детето ти да е осведомен, а той ако е свестен би трябвало да одобри и да ти даде насоки Grinning
Виж целия пост
# 3
Сокчетата ги давай, след като захраниш с твърда храна и детето даде знак, че е жадно. Но това може да стане и на по-голяма възраст. Моята мома е на 8 1/2 и още не ще магарето сокове. (Но тя суче много и има само две хранения дневно с друга храна, която при това е доста разредена с кърма, така че няма как да ожаднее.) Само ги купувам и ги пия после аз (зер два лева за "Хип" не ми се хвърлят)
Виж целия пост
# 4
След като захраниш, т.е. след 6-ти месец, а и не е задължително да даваш сок. Аз давам сокове по две причини - едната, че въпросния плод не може/не иска да се яде иначе (пример: грозде, ябълка, макар че на нея й намерих колая - мешам я с круша), другата ако се запече - давам сок (по-скоро нектар) от сушени сини сливи разреден с вода. Всичко друго плодово му давам на пюре.
Виж целия пост
# 5
Али, не е фен на сокчетат, за това пък пасирана ябълка обожава. А като настържа вътре и морковче.....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия