Напоследък често вдига висока температура:(

  • 2 689
  • 4
Здравейте момичета,
Нещо почнах да се притеснявам и реших да потърся и вашето мнение. Преди около месец и половина една нощ малкия ни събуди с рев и се оказа че има 39 градуса температура, дадох Калпол, свали я и на другия ден му нямаше нищо. Преди 2 седмици пак така ни събуди, но този път я свалихме много трудно и на другия ден се оказа че цялата му уста е в афти. Педиатъра каза че е вирус, даде витамини и една седмица беше ад, но се оправи. Една седмица нищо му нямаше, започна да се храни нормално, весел е, жизнен. Снощи обаче пак дигна 38,5, дадохме Калпол, свали я и днес нищо му няма. Педиатъра каза да го следим и че за сега няма от какво да се притеснявам. Аз обаче си мисля, че не е нормално да дига толкова често температура. Иначе правихме кръвни изследвания, като беше с афтите и всичко си беше в норма. За афтите се оказа че се е заразил от едно приятелско дете, а пък този уикенд имаше рожден ден и правихме парти с много деца и може от някое пак да е прихванал нещо, но пък освен температурата не виждам нищо друго да го тормози... На вас случвало ли ви се е такова нещо и мислите ли че имам повод за притеснение?
Виж целия пост
# 1
Аз гледам на температурата при моите деца като на нещо много положително т.е. организма се бори с начална инфекция и най-често я побеждава т.е детето не се разболява. Ако температурата е висока защитната сила на организма обикновенно се преборва. Не давам температуропонижаващи лекарства, ако температурата не превишава 39.3. Ако стане над 39.5 я свалям с охлаждащи компреси, но гледам да не пада драстично. Важно е че с изследванията всичко е наред и сигурно детето си е напълно здраво със силна имунна система.
Виж целия пост
# 2
Много благодаря за отговора!
Абсолютно същото ми каза и моя приятелка която има 2 дечица, а и педиатъра ме е предупредил да давам темературопонижаващо чак след 38,5. Просто ми се струва обезпокоително да вдига температура толкова често и затова исках да чуя още мнения.
Виж целия пост
# 3
Преди два дена малкия ми син Пламен вдигна в 3 часа 38,5 Той беше при майка ми нея вечер и тя му  свалила температурата с компреси.
От тогава не е вдигал ,а и видимо  е жизнен,хапва много добре....
Наблюдавам го ,но ако се наложи ще го водя  на педката.
Виж целия пост
# 4
ami  moite deca sa na ti  s viskokata temperatura.kakata e ve4e na 10 tq mi  e digala  do  42 gradusa(gnoini  angini).a malkiq  na vseki  zab mi  podarja 39.6 do  tri  dni.ponqkoga i  bez ni6to  si  q diga.a plemenika mi  si  diga redovno  bez nikakva pri4ina(ama e golqmo  mom4e ve4e 6te go  jenim:)na 12 e).mislq 4e nqma za6to  da se pritesnqva6.tva za plemenika se 6eguvam nqma go  jenim:)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия