Някой отглежда ли райска ябълка?

  • 11 384
  • 10
Намерих две костилки в един плод и мисля да ги засадя. Не чакам реколта Joy, а ще ми е интересно как ще се развиват в саксия. Знаете ли каква почва предпочита? По-пълтна или по-песъчлива. Много или малко вода? Слънчев балкон или по-сенчест?
Виж целия пост
# 1
Каква саксия, какъв балкон???  Shocked
Райската ябълка е огромно дърво!
Това е втория път, когато чувам, че плодът имал костилка.  newsm78
Брех, що на мене само такива без костилки са ми се падали?
Не е честно пък! Crossing Arms
Виж целия пост
# 2
Подчертах, че няма да чакам реколта. Мисля да я отглеждам в саксия, докато или ако стане нещо с размерите на храстче. После ще видя какво ще го правя. Ако имаш идеи какви условия предпочита, сподели.
А на мен за пръв път ми се случва плод с две костилки. Ако ти се правят експерименти като моя, харизвам ти тутакси едната. Hug
Виж целия пост
# 3
Дай я насам!  Laughing Party
Току-що май се изясни от един друг форум, че явно става въпрос за различни сортове райски ябълки.
Аз съм яла само местни заралийски дворни, а вие май говорите за някакви вносни.  newsm78 Нашите нямат костилки, само дребни семенца.

При нас наистина са огромни дървета, даже в събота гледах да продават фиданки на пазара - над 2 м бяха. Абсурд е да се гледа в саксия като храст.
http://fotos.sapo.pt/geraldolages/pic/000eckfc/s240x240
Но пък тези с костилките... Знам ли ги какви са им дърветата?  newsm78
Виж целия пост
# 4
Аз сериозно предложих. Ако си от София, ще се уговорим за някъде. Иначе и аз живея тук по форумите, но така костилка не мога да ти предам. Joy
Виж целия пост
# 5
Стейс, дай я на мен, а аз ще й я изпратя.
Виж целия пост
# 6
Стейс, дай я на мен, а аз ще й я изпратя.
Готово! Хем ще видя колко е пораснала малката сладурана.
Виж целия пост
# 7
При нас растат почти във всеки двор!
Виж целия пост
# 8
При нас растат почти във всеки двор!
Сигурно тогава ти ще можеш да ми кажеш каква почва и колко вода и светлина обича?!  Hug

А ти в България ли си?
Виж целия пост
# 9
И аз се интересувам за райските ябълки.

титини,
Къде е това място, където растат във всеки двор? Някъде в Южна България ли?
Искам и аз едно такова дръвче, много ги обичам.
Как се завъждат? Става ли наистина от семенце? Ако е така ще се чака есента, но може ли примерно от клонка да се хване???
Виж целия пост
# 10
Аз така и не се организирах и не засадих онези костилки. Отлежават тук на перваза. Не мога да споделя опит.  smile3506
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия