Пюре от круши

  • 781
  • 11
Донесоха ми доста узрели хлебни круши и аз се чудя какво да ги правя. Ние ще започваме захранването някъде през февруари и въпроса ми е мога ли сега да ги пасирам и да ги замразя във фризера, а после да ги размразя и като добавя АМ да направя на Ивчо пюре? newsm78
Виж целия пост
# 1
Може, да. Даже по-добре ги почисти и ги замрази на парчета, после ще ги пасираш, преди да му ги дадеш. Така ще се запазят повече полезните неща.
Виж целия пост
# 2
Може, да. Даже по-добре ги почисти и ги замрази на парчета, после ще ги пасираш, преди да му ги дадеш. Така ще се запазят повече полезните неща.
Блонди кои други плодове могат да се замразят?
Виж целия пост
# 3
Може сега да ги направиш на пюренце, а после в бурканчета и да ги стерилизираш или пък да го замразиш във формички за лед и после се запзват в торбичка. Много е удобно -вадиш си кубче, размразяваш и даваш.
Виж целия пост
# 4
Никога не замразявала плодове и не знам дали ще са вкусни след размразяване. Мисля, че е по-добре да стерилизираш в бурканчета. Аз плодови пюрета ползвам само купешки. Ако не давам пресен плод, предпочитам пюретата на Хип, Хаме, Нестле Алете. Peace
Виж целия пост
# 5
Блонди кои други плодове могат да се замразят?

Всякакви може.

Много, много по-добре е да се замрази пресен плод, отколкото да се стерилизира. Замразяването запазва почти всичко полезно, при варенето и стерилизацията не остава нищо  Sad След размразяване, разбира се, че не са като пресен плод (както всяко размразено нещо), но все пак си почти пресен плод и вкусът е нормален.
Виж целия пост
# 6
Може, да. Даже по-добре ги почисти и ги замрази на парчета, после ще ги пасираш, преди да му ги дадеш. Така ще се запазят повече полезните неща.
Peace
Виж целия пост
# 7
Аз също предпочитам стерилизирани, отколкото замръзени. Пък и за начало на захранването по-добре плода да е сварен, отколкото суров. Мое мнение.
Сварих крушите на кубчета в малко вода, пасирах и после в бурканчета. Но ще започна да ги давам след 7-я месец, защото колкото и добре да са пасирани пак си остават едни власинки, които излизат цели в акото на бебка. Затова сега давам на Хип, а после ще продължа с домашните.
Виж целия пост
# 8
Разбира се е по-добре плодовете и зеленчуците да се ядат пресни, тъй като тяхните хранителни качества са най-високи, но бебетата така или иначе ядат пресни плодове доста по-късно. Аз сварих и пасирах различни плодове-ябълки, круши, тиква и направих комбинации от пюрета, сложих ги в малки бурканчета и в камерата. Вечер си вадя по едно да се размрази на стайна температура. Готовите пюрета, които се продават също не са от пресни плодове и зеленчуци, а обработени и стерилизирани. Всеки има различни предпочитания как да захрани-дали с готови или домашно приготвени храни. Аз се съобразявам с вкуса на бебето, тъй като то излапва с голям кеф приготвените от мен. Но пък и аз имам плодове и зеленчеци от село, така че-преценявай!
Виж целия пост
# 9
Може, да. Даже по-добре ги почисти и ги замрази на парчета, после ще ги пасираш, преди да му ги дадеш. Така ще се запазят повече полезните неща.
newsm10
Виж целия пост
# 10
Може, да. Даже по-добре ги почисти и ги замрази на парчета, после ще ги пасираш, преди да му ги дадеш. Така ще се запазят повече полезните неща.
Peace
Виж целия пост
# 11
Никога не замразявала плодове и не знам дали ще са вкусни след размразяване. Мисля, че е по-добре да стерилизираш в бурканчета. Аз плодови пюрета ползвам само купешки. Ако не давам пресен плод, предпочитам пюретата на Хип, Хаме, Нестле Алете. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия