Домашни пюрета- сол, захар????

  • 1 367
  • 21
Искам да попитам на домашно приготвените пюрета трябва ли задължително да се добавя сол или захар???И по колко месо слагате в месните пюрета???Благодаря ви!!!!!
Виж целия пост
# 1
Задължително няма. Зависи на каква възраст е детето. До годинка не се добавя нито едното, нито другото. След годинка по малко сол - да. Захар по малко в грис, попара, овесени ядки...
Виж целия пост
# 2
Не само, че не е задължително, ами е и нежелателно.Не добавяй сол и захар в пюретата - в тях няма нищо полезно.
Виж целия пост
# 3
До годинка не мисля да добавям нито захар, нито сол, нито масло в пюретата и кашите на бебка. В плодовете и зеленчуците има нужното количество, а добавянето на захар или сол ще натовари излишно нежния бебешки организъм и най-вече бъбреците.
Пък и каквито хранителни навици създадеш на детето до 2-3 годишна възраст такива ще останат. Така че аз лично предпочитам да ограничавам сладкото и соленото, за да може и в последствие да не прекалява с тях.
Виж целия пост
# 4
Никога не съм слагала в пюрета сол и захар.
Виж целия пост
# 5
Аз все още не слагам сол и захар в храната.А месото е колкото една формичка за лед в цялото пюре.
Виж целия пост
# 6
Не само, че не е задължително, ами е и нежелателно.Не добавяй сол и захар в пюретата - в тях няма нищо полезно.
Съгласна съм. До 1 годинка знам, че не се слага нищо в пюрето!
Виж целия пост
# 7
Не съм слагала. Около годинката мина на обща храна. Месото в едно пюре беше 2 кубчета за лед.
Виж целия пост
# 8
не слагам
Виж целия пост
# 9
Не правя домашни, но не бих сложила Stop
Виж целия пост
# 10
Нито сол, нито захар до 1г.  Naughty
Виж целия пост
# 11
И аз не смятам да слагам сол или захар поне до една годинка.
Виж целия пост
# 12
Не.
Чак преди около месец започнах системно да добавям АМ към пюретата, защото пием АМ само вечер и мисля, че е малко за нашата възраст. Та го слагам  в попарата  - 1 лъж. и наобед и вечер - когато няма месо - по 2 лъж... вкуса на пюретата значително се подобри. Дори съм пробвала - отварям бурканче Ганчев - без сол и захар - Тракийски гювеч - м/у другото го препоръчвам с 2 ръце - и аз бих го яла - той не ще. Добавям АМ - изяде го като стой та гледай.
Така че - за оправяне на вкуса - защото безсолно определено е отврат - препоръчвам АМ. Понякога ползвам и маслото с тази цел. Също и подправки- магданоз, копър, канела, карамфил - най-често използвам.
Но хич да не говорим, че в купешките има по доста и от двете - сол и захар - дори и в така прехвалените Хип.. в Семпер също има сол - в пюре след 6тия месец...
Виж целия пост
# 13
В домашно пюре-зеленчуково или месно-съм слагала сол,но съвсем малко.Захар-никога.
Виж целия пост
# 14
никога сол, захара или масло. При готвено от мен пюре добавям само 1-2 лъжички зехтин /ако е зелнчуково/, при плодовите - нищо
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия