До майките на момченца

  • 2 383
  • 37
Скъпи майки, имам следния проблем със своя 4 год.син и ви моля да  ми помогнете като споделите вашия опит. Той е такъв един сладък любвеобвилен, послушен в детската градина-изобщо ангелче. Все съм смятала че трябва да съм добра с детето си, да се опитам да му дам щастлива детство и така. Може да се каже че с баща му го глезиме подобаващо-купуват му се играчки, по-често се води от собствените си желания и собственото си его-е нормално при деца. Но какво се случва, ако не е на неговото-той не просто плаче, а със страшна злоба и сила ни се нахвърля-удря,хапе,със все сила. И най-дребните неугаждания провокират в него страхотна злоба.Напоследък съвсем леко започнах да го ступвам по дупето-не мога да ви опиша какво става тогава. Вчера като ми се нахвърли за нещо започнах да го успокоявам с думи и го хванах за ръцете-бях седнала на неговата височина на главата-така ме удари с глава в лицето, че ми се видяха звезди посред бял ден. Абсолютно неконтрулируема злоба-направо се чудя какво да правя.През останалото време ходи по петите ми-много е привързан и само гука- мамо,мамо аз много те обичам. От къде е тая агресия в това кротко дете-характер ли е това, аз ли не се справям,период ли е що ли. Наистина ли е голлямо предизвикателство да отгледаш син .Хич не виждам да се справям. Моля помагайте.
 
Виж целия пост
# 1
Моя син беше такъв,но го минахме тоя период.Момчета какво да ги правиш Rolling Eyes
В тези случаи никак не е излишен и психолога,те могат да ти кажат как да се държиш в такива ситуации.
Виж целия пост
# 2
Ние също сме в такъв период! SIS_73 и моето момченце/3год.10м./ е много добро и любвеобилно дете,но понякога е толкова избухлив! Дори на няколко пъти вика баща си от другата стая "защото той е най-силният мъж и щял да ме убие и да си купят двамата нова мама" Cry Cry Cry  Аз също започвам да се замислям за психолог,макар че да ми е казал това един два пъти,аз много се притесних Confused Ще следя темата с интерес.... ако може по-опитните да споделят.....
Виж целия пост
# 3
Ами истината, е че като изпадне в такава яростна криза, няма никакъв смисъл да му говориш, просто защото, той въобще не те слуша. При малките деца до към седем години, емоциите са трудно контролируеми, и трудно можем да се преборим с логично обяснение. Моят съвет, не като родител ( синът ми е доста по малък от твоя ), а от това  което наблюдавам и с което се занимавам, е да го оставиш да си изживее яростната криза, като го помолиш да си отида в стаята и да се върне, когато се успокои. Ако обръщаш много внимание на тези кризи, те ще продължават, просто проверява, до къде може да стигне.
Виж целия пост
# 4
Не мога да те посъветвам.
Подходът към всяко дете е различен. Общото /според мен/ е, че трябва да има някакви граници, правила. Не може да му се позволява и доставя всичко.
Аз смятам, че шамарчетата, дори и леки, не са начинът да се справиш в такава ситуация. За момента ще го спреш, стреснеш или каквото там последва, но погледнато в перспектива, не мисля, че ефектът ще е положителен.
Думите - спокойно изречени, сигурността, която излъчваме, действат.
Виж целия пост
# 5
Ако се държиш към някого като към божество, и той ще се държи като такова.
Съветът на Арчела ми се вижда разумен и напърво време може би могъл да ти свърши работа. Покажете му, че в къщи сте равни и не той е Единствения. Важното е какво показваш, по малко важно е какво чувстваш  Wink
Виж целия пост
# 6
Здравей и аз имам момченце ама е още много малко - сега на 14 декември прави 2 годинки Simple Smile.
А иначе момиченцето ми е на 3 години и половина. Под влияние на свекърва ми (педагог с 30 годишен стаж) винаги съм се стремяла да показвам на децата ми, че не са центъра на вселената. Примерно, когато има нещо вкусно, което те много обичат то се разделя на всички пред тях, може да е малко, на всеки да се паднат по две, три хапчици, но има за всички и ако искат допълнително им се казва, че не може вмомента, защото трябва да има за всички, и добавям , че друг път като купим повече, за всички ще има допълнително. А ако е имало допълнително от нещо много вкусно и те пак искат, им се обяснява, че и другите са хора и им се яде като на тях, а те вече са получили достатъчно. Като вземам щерка ми от градина имаме традицията да купуваме нещо дребно и вкусно, примерно бонбонки, банан. Ама понеже винаги използвам всеки момент да им покажа, че всичко се дели за всички, то купуваме примерно два банана - единия им го разделям а другия оставям за нас с баща им и им казвам, че и ние ще си го разделим. Подхода към всяко дете е строго индивидуален, така че това дето го написах не знам дали ще е подходящо при вас. Пък и с две деца е по-лесно в това отношение, те постоянно виждат грижата и за другото дете.
Виж целия пост
# 7
Моят син е на 1г 6м и картинката е абсолютно същата, вече съм доста притеснена. В никакъв случай не е център на вселената, имам си още 2 деца, да не говорим, че средното ми изисква повече внимание. Аз пък започнах да си мисля, че се чувства пренебрегнат понякога и затова го прави. Засега се случва най-вече, когато не го разбера какво иска, и като не стане на неговото. Ако продължава така ще се наложи да търся консултация с психолог. Sad
Виж целия пост
# 8
Това, което е написала зори е много вярно. Покажи на детето си, че и другите са важни - и те имат чувства, и те искат или не искат нещо. Не го издигай на пиедестал. Покажи му, че сте семейство, а не принц с обслужващ персонал. Ако сега не го научиш, че родителите определят правилата, после ще си имаш големи ядове.
Виж целия пост
# 9
За сега най-важното е да не показваш на детето че се тревожиш от поведението му или че те изкарва извън релси.Когато изпадне в такава истерия просто го изолирай в друга стая докато не се успокои.След това седнете и му обясни как стоят нещата,че не винаги може да става на неговото и тн.т. ,ти съм сигорна че знаеш какво да му обясниш.Но най- важното е да не отстъпваш никога за нещо, което си казала че няма да стане.Трябва да си непреклонна,ако ще да се побърка от викане и така нещата постепенно ще се оправят, ще видиш. PeaceСъщите неща преживях и аз и ти казвам от опит че действа.Няма смисъл да го шляпаш,ще стане по- лошо.Въоражи се с търпение/ако трябва пий по едно валерианче Party/ и се успокой за всяко нещо си има решение стига да не се подадеш на емоциите си.Успех!  bouquet
Виж целия пост
# 10
Знаеш ли  мисля, че може да окаже благотворно влияние това, което ще споделя. Семейния ни съвет реши децата ни да получават подаръци само при определени поводи и това са - рожденни дни, именни дни, деня на детето и нова година (или Рождество). През останалото време правим изключение само за купуването на книжки и нищо друго. А най-големите подаръци засега подаряваме на рожденните дни - щерка ми получи колело за подарък от нас на третия си рожден ден (това е най-големия подарък, който някога сме подарявали).
Успех и смело напред. Ако не се отчаеш и дерзаеш със сигурност ще се справиш Simple Smile.
Виж целия пост
# 11
не се бях замисляла... , но и моя син се държи така понякога с нас. Злоба не бих го нарекла... просто огромна ярост и гняв...
И от къде такива чувства, като инак е кат' агънце и постоянно иска да го гушкам и милвам?!  Thinking
Хвърлихте ме в размисли...  Rolling Eyes хайде продължавам да чета съветите ви и аз.
Виж целия пост
# 12
При нас имаше такъв период, хлапето ми е изключително кротко, но изведнаж започнаха тези прояви. Изпадаше в истерия, започваше да къса главите на играчките, имаше един по-голям от него клоун, с такава ярост  го блъскаше в стената, всяка вечер го изтезаваше така, че се хващах за главата.  Нещо вътрешно ми подсказваше къде е проблема,  за късмет шестото ми чувство е било вярно. Смених ДЕТСКАТА ГРАДИНА.  Няма да описвам какво се е случвало там, факт е, че от това поведение вече няма и следа. Та - помисли и  от тази гледна точка, дали някъде не тормозят детето ти. 
Виж целия пост
# 13
И аз имам подобен проблем с Калоян...нямам обяснение, ще следя темата Rolling Eyes
Виж целия пост
# 14
Детето е приело за нормално да получава всичко и най-дребния отказ за него е "извън правилата". Реакцията му е напълно адекватна при отказ. Просто полека налагаш нови правила и обясняваш подробно, защо това не може. Веднъж обаче кажеш ли не го отстояваш иначе започва да те манипулира.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия