А сега за масажа и гимнастиката

  • 647
  • 6
Според моя JP на 8 месечния му син не нужна гимнастика, защото е изключително живо и подвижно дете. Масажът също не бил задължителен.
Вие как процедирахте на тази възраст???
Виж целия пост
# 1
Правехме масажи и гимнастика на Алекс докато стана на 1 годинка, след това нямаше нужда защото започнахме ние да правим гимнастика като тичаме след него.
Виж целия пост
# 2
Цитат на: Ivelina Mineva
Според моя JP на 8 месечния му син не нужна гимнастика, защото е изключително живо и подвижно дете. Масажът също не бил задължителен.
Вие как процедирахте на тази възраст???

Не съм била много стриктна в масажа и гимнастиката да си призная честно  Embarassed
Проблеми нямаме.
Виж целия пост
# 3
Цитат на: Ivelina Mineva
Според моя JP на 8 месечния му син не нужна гимнастика, защото е изключително живо и подвижно дете. Масажът също не бил задължителен.
Вие как процедирахте на тази възраст???



И при моите момчета беше така. Към 8 месец вече нямаха нужда от гимнастика защото сами започнаха да се изправят и докато не спяха все гимнастика правеха  Wink , а масажа приключи и по-рано, нямаше начин на да ги задържа достатъчно дълго време спокойни и по гръб за да го прилагам. Та така приключихме с тези процедури преди годината.
Виж целия пост
# 4
Ами, то нищо не е задължително.
На Малчо още му правя масаж, защото много му харесва - най-вече на крачетата и раменцата.
То след баня така или иначе го мажа с олио или мляко, що да не го масажирам?

П.П. Понякога правя и на девойката. И тя обича масажа.
Виж целия пост
# 5
Гимнастика не съм правила никога целенасочено. Анна от малка си е подвижна, окуражавала съм я  да се движи и чрез играчки и чрез игра. Масажът също не го виждам като нещо задължително, което трябва да спира на определена възраст. За мен той е удоволствие както за бебето/детето, така и за родителя, отпуска, помага при колики или болки в коремчето и т.н. Така че винаги когато Анна е в настроение я масажирам, особено помага на заспиване, защото се унася много лесно. Не мисля да спирам, и докато тя има желание ще я масажирам.
Виж целия пост
# 6
Аз ги спрях като стана хлапето по-подвижно - към 5-6 месец е било, че много ми беше трудно вече да го удържам да стои за масаж Simple Smile)) Сега е на 1 г. и 8 м. и от един месец сам си иска да го масажирам - показва ми с показалчето как уж маже върху раменцето си и ми сочи кремчето, много е сладък Simple Smile)) По няколко пъти на ден "пита" така с пръстчето кога ще е масажа Simple Smile)), като го изкъпя вечер и сам се пльосва по корем и чака Simple Smile)) Така че възобновихме масажите чак сега, по негово желание Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия