Защо НЕ кисело мляко за бебе?

  • 3 568
  • 32
От многото прочетено всеки от нас знае, че на бебе кисело мляко не се дава! Аз също смятам да не давам поне до годинка, но ми се ще да знам:
Защо повечето от нас, пишещи и четящи в тези сайтове сме отгледани с кисело мляко, а сега така категорично го отричаме?
Защо нашите толкова правилно хранени и отглеждани бебета сега по-често страдат от алергии?
Не е ли по-добре бебето ми например да яде мляко от козичката на село, отколкото изкуствените, "пълни" с полезни неща храни?
Не влагам ирония, дайте да дискутираме!
Виж целия пост
# 1
защото белтъка на млякото е тежък за преработване...доколкото знам и АМ е с кравешки белтък...а и защото готовите кисели млека нямат общо с едновремешните...но виж от козичката на село...ама не всеки има козички Mr. Green
Виж целия пост
# 2
защото белтъка на млякото е тежък за преработване...
И аз така съм чувала,и че предизвиква алергии.
Давам на моето дете от 10-я месец кисело мляко,и то защото не искаше вече АМ.Сега обожава да го яде,пробвах и прясно от скоро,нямаме никакви проблеми.
Виж целия пост
# 3
Има десетки теми по темата. Потърси малко. АМ е направено специално за бебешката храносмилателна система, която е незряла и по принцип не е готова да преработва КМ. Който дава, го дава на своя отговорност и той си знае ако стане алергия или нещо друго. Пак за алергиите има още теми и статии. Защо са се увеличили в последно време учените все още спорят.
А за заквасено козе мляко май даже не съм и чувала...
Виж целия пост
# 4
Всички сме чели доста....! И всички знаем, че няма по-добър учител от практиката и личния опит! Има, има подквасено мляко от козички...Искам просто да чета мнения на майки, не високопарни коментари!
...И друго- опитайте се да докарате вкуса от готовите пюрета, приготвяйки такова от описаните в съдържанието плодове или зеленчуци-невъзможно! Аз не се чудя защо моето бебе отказва купешките...
Виж целия пост
# 5
Влез в някой клуб за Алергии, там ще ти кажат от личен опит.
Виж целия пост
# 6
Сигурно има нещо вярно за тези алерги, но ако аз съм яла само кисело мляко до 7г. възраст. А в скоро време срещам доста случаи, в които майки дават КМ на малки деца /някои по финансови причини, въпреки че аз не мога да изчисля дали е по-евтино/.
Виж целия пост
# 7
Оценявам остроумието! Просто ми се щеше с прости думи да обясня на майка ми, /която не чете колкото мене мнения на специалисти!/, защо храня бебето си по-различно, отколкото тя мен!
Виж целия пост
# 8
... Просто ми се щеше с прости думи да обясня на майка ми ...

Обясни, че бебетата не могат да усвояват храната като възрастните и затова едното е минало през такава обработка, че да се доближи максимално до естествената храна на бебето- кърмата, а киселото минава през друга обработка, която не е достатъчна и не само, че не се храни пълноценно, но и може да доведе до зравословни проблеми, заради които детето се постая дълго време на диета.
Кажи й и че не се получава при всяко дете, но не ти се играе на Руска рулетка.
Виж целия пост
# 9
Относно заквасеното козе мляко - също не е подходящо за бебета, защото е с ниско съдържание на желязо и консумацията само на токова може да доведе до анемия.
Виж целия пост
# 10
левскарката,достатъчно е ти да си убедена как е най-добре да храниш детето си...нали?
Виж целия пост
# 11
Естествено, че имам убеждения и гледам детето си както повеляват новите закономерности. Въпросът за киселото мляко започна да ме терзае, когато бебето ми отказваше да яде адаптирано.Слава Богу и надявам се този период да отмине, просто наистина има много противоречия относно храненето. Затова си мисля, че понякога и майките ни имат право.По принцип съм привърженик на здравословното хранене- повече естествени източници на храна, а знам, че много майки около мен хранят децата си само с готови храни. Разбира се това е въпрос на личен избор, но мисля, че понякога многото четене повече ни обърква.
Виж целия пост
# 12
nie sme na 7m i  ot skoro po4nah da i davam KMi to sled obiad s nama4kani biskvitki i tia mi go haresa da 4ukam na darvo niamam problem.Sega probvah i plodovo mliako na Danon i ne se namra6ti taka 4e po tvoia precenka i ti re6ava6 koga i kakvo da dade6 na beb4o Grinning


ние сме на 7м и  от скоро почнах да и давам КМ и то след обяд с намачкани бисквитки и тя ми го хареса да чукам на дърво нямам проблем.Сега пробвах и плодово мляко на Данон и не се намращи така че по твоя преценка и ти решаваш кога и какво да дадеш на бебчо

Моля, пишете на кирилица.
Виж целия пост
# 13
Непрекъснато се променят теориите за храненето на бебетата. Лекарите са учили едно, сега някой решил да оригиналничи и отменил старите теории, създал новите... След време новите теории ще бъдат обявени за неверни, защото някой друг трябва да отчита дейност... А ние постоянно сме заливани с информация кое е вредно и кое полезно. Има доста майки, които дават кисело мляко на бебетата преди 1 годинка /лично съм говорила с някои от тях/, слава Богу дечицата са добре. По наше бебешко време адаптираните млека са се изписвали от лекар и то много трудно. Ама ние пораснахме и станахме хора с кисело и прясно краве млекце...
Виж целия пост
# 14
Започнах да давам к.мляко след захранването с пюренцата и т.н. пак с по мъничко разбира се. Много момичета дават на бебоците си к.мляко СПОКО!!! Виж то купешкото не е кой знае каква стока ... баба го правеше мляко за чудо и приказ, но...рецепта не знам.
А какво казва личната лекарка?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия