Въпросче за плодовите пюрета

  • 1 327
  • 24
Здравейте мили мами,
от три дни започнах да давам на Ники плодово пюре,той го приема доста добре,но искам да ви попитам: като съм почнала с 1 плод само такъв ли мога да му давам или може да разнообразявам?
Благодаря предварително Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Davai izvestno vreme samo edin i posle dobavq6 o6te edin i sled izvestno vreme o6te edin i taka-za da ne se natovarva stomah4eto na bebo s mnogo novi ne6ta.Nek apyrvo svikne s ednoto i taka postepenno s drugite novi ne6ta
Виж целия пост
# 2
Аз от самото начало разнообразявах, но най-напред Бисерчо ядеше едно пюре за 3 дни.
Виж целия пост
# 3
според моя опит е добре първо да даваш известно време само един плод и после постепенно да вкараш и други....

ти с плодово пюре ли захранваш и това първата храна ли е на бебето?
Виж целия пост
# 4
Ми давах му малко сок,но той нещо не е възхитен от сока:)Плодовото пюре го хапва,аз го разрейдам малко с мляко и после му дажам да си доизпие млякото.Правилно ли е?А,след колко време мога да почна и зеленчуково?
Виж целия пост
# 5
аз захранвах различно от теб, просто питам коя храна му е тази. ако е първа, мисля че по-правилно е да се захрани постепенно и внимателно и едва тогава да се мине към зеленчуковото. но за тази схема не мога да те посъветвам...
Виж целия пост
# 6
Аз давам на Таня плодово-млечна смес - 50/50 адаптирано и плодово пюре, пие го с шише. От един и същи плод и давам 6 дни и после сменям. Исках по 7 дни, но грамажа така ми пасва, че трябва или 8 или 6 дни, за да не ми остава пюре от бурканчето и затова реших по 6 Simple Smile
Следващия месец ще започваме зеленчуците.
Виж целия пост
# 7
А как действа плодовото пюре на запека,че ми е голямя мъка с тоя запек на детето!А коликите засилват ли се?
Виж целия пост
# 8
Цитат на: kozlyo
А как действа плодовото пюре на запека,че ми е голямя мъка с тоя запек на детето!А коликите засилват ли се?

Аз досега съм и давала само круша и праскова и започна да ака доста по-добре. Явно защото и плодовете са разхлабващи Simple Smile Коликите значително намаляха. Не мога да кажа със сигурност, че е от пюретата, но е явно, че пюрето не и дразни повече стомаха и червата.
Само да уточня, че давам въпросната плодово-млечна смес веднъж на ден, следобед.
Виж целия пост
# 9
Плодовите пюрета не се ли дават след 3 месец
Виж целия пост
# 10
Аз съм доволна - откакто яде плодови пюрета ака доста по-редовно, за зеленчуковите незнам, защото още не сме ги почнали твърдо.
Виж целия пост
# 11
А момичета, колко бързо мога да стигна до бурканче (от по-големите), в смисъл аз от утре ще започна с 1-2 лъжички плодово пюре?! А също така колко мляко се дава след пюрето и наистина ли плодовото пюре не може да замести едно от храненията?
Виж целия пост
# 12
Въвеждай го постепенно, днес 1-2 лъжички, утре 3-4 и така... Води се по детето, не бързай и не го насилвай да яде или да изяжда определени количества.

Да, не трябва да замества хранене - замисли се, ти имаш ли хранене през деня, което да е от плодове по принцип?!? Simple Smile
Виж целия пост
# 13
Деси, защо толкова бързаш със захранването, приятелко? Изчела ли си това?
Захраних Мимито на навършени 5 месеца с каша, като сме заместили едно хранене от около седмица. Като навърши 6 мес. ще започна да давам зеленчукови, а пресни плодове /не плодови пюрета/ мисля да дам, като навърши 7.
Според мен даването на плодови пюрета преди 6 месеца е оправдано единствено ако бебчо има упорит запек - например круша и т.н.
Но това е лично мое мнение, с него не ангажирам никого. Ти решаваш и знаеш кое е най-добро за Ники!
Целувки и за двама ви!  love001
Виж целия пост
# 14
От скоро Вики яде плодови пюрета и е със запек .Много болезнено се изхожда дори през няколко дни, през останалото време само пръцка и то пак трудно. Тя е и на карма и на сокчета ,а е и много лакома Не ми се иска да и давам лекарства но освен круша друго какво разхлабва?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия