Кой ще поеме грижата за децата ви, ако вие умрете?

  • 2 707
  • 44
Моля да ме извините, ако има опасност темата да поразвали празничното настроение, но както писах вече, тъкмо се върнахме от едно дълго пътуване по време на което аз изчетох милион списания, та докато ги четях, в един Newsweek попаднах на  статия за legal guardians или какво става с едно дете, ако и двамата родители починат.
Кой поема грижата за него?
Да, темата е донякъде мрачна, а също може би е по- скоро за Клюкарника (но пък не я пуснах там, защото се страхувам, че ще отиде в нежеланата посока...а и не мисля, че след като масовата психика в България е малко или много  живот ден за ден, ще получа кой знае какви отговори).

Та кажете- мислили ли сте за това?
Говорили ли сте някога с половинката си по въпроса?
Или може би някой вече има завещание, което включва такава клауза?


Интересно ще ми е да чуя вашето мнение.  Peace
Виж целия пост
# 1
Нямам все още деца, но поизчетох преди да започнем с опитите.
Прави се завещание. Обсъдете го с адвокат. (самата аз съм била свидетел - бебето беше на 40 дена).
Виж целия пост
# 2
Eто тук имаше някои разсъждения напоследък..
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=142161.msg2707505;topicseen#msg2707505

нямам дете, но имам приятелки, на които бих поверила детето си, както и на брат ми.
мисля, че е нормално да уредя такъв въпрос в някакъв момент.

 Peace
Виж целия пост
# 3
Не сме коментирали с Миро, но ако нещо се случи с нас - моите родители може би ще поемат грижата...
Виж целия пост
# 4
Ние мислехме още в началото като се роди детето, но ни поде ежедневието и до там си останахме.
Добре, че ми напомни, като минат празниците да го направим, имаме документите и всичко необходимо, само време не.
Виж целия пост
# 5
ВсъЩност,говорили сме си какво би трябвало да стане,да се направи и уто4ни,ако единият от нас си замине,не дай си Боже.
За другото не ми се мисли.
Мисля,4е родителите ми Ще поемат грижата,но докъде Ще им издържат силите и биха ли могли да го отгледат както трябва?Все пак времената са други.
Мисля,4е най_голямо доверие имам на един братов4ед на мъжа ми и на кръстницата на детето ни.
Виж целия пост
# 6
сега я за4етох таз тема и понеже не сме си говорили за това никога се обърнах към мъжа ми и го попитах,а той  Shocked.Не  му се говори за това,но си е неЩо съвсем нормално да го обсъдят двамата родители.Сега Ще има да мисля и премислям....Но на наЩе сигурно,заЩото най им имам доверие,4е Ще се справят.
Виж целия пост
# 7
 Аз често си мисля за това. Предполагам, че искам майка ми или сестра ми да се грижат за Габриел, ако нещо се случи с мен. Знам само, че не искам да е баща му.
Виж целия пост
# 8
Какво представлява това уреждане - ние заявяваме, че искаме еди-кой си да го гледа или е някакъв договор, при който и отсрещната страна се подписва, че приема тази отговорност?

Иначе съм си мислила, но не се съмнявам, че и двете семейства - моите и неговите родители, ще поемат грижата, както и моята сестра и брата на мъжа ми. И им имам пълно доверие.
Виж целия пост
# 9
Цитат
Ние сме говорили с мъжа ми ,ако се случи нещто с един от двамата ,да се върнат децата в БГ .Да са при бабите и дядовците,при хората които ги обичат най-много след нас естествено.
Незнам даби това е най-разумното решение,но да не дава Господ.
Виж целия пост
# 10
разбира се че сме мислили,обратното ми се струва безобразно безотговорно;
*
нещата които сме обсъдили между нас,с родители и други които за в кюпа:
имаме застраховки живот които ще покрият у-ще и къща ако някои от двама ни си отиде бързо;
ако единият родител е жив-той гледа децата;
ако не-имаме документ който казва кои да реши какво да става с тях,кой още няма нужната официалност(струва около 1000 долара завещание и паричен тръст и не сме го направили понеже сме тъпаци и мъзеливци); децата ни са тукашни граждани и ако няма такъв документ ги поемат соц.службите което ми се струва ужасно ако може да се предотврати;

*
на мнение съм че всеки отговорен човек трябва да има уреден този и някои други въпроси по всяко време,нещастията не избират кога ни е удбно на нас..
само се замислете какво става ЮРИДИЧЕСКИ ако нещо се случи с вас в чужда страна и ще разберете за какво говоря...

Редакция от модератор -

Не е препоръчително  заместването на буквите "Ч", "Ш", "Щ" и др. с цифрени означения като "4" и "6" или с някакви други знаци извън кирилицата!
Също така, ще те помоля, да изписваш всички думи в постинга си! Ненужно е потребителите да използват цялото си въображение, за да разберат написаното.
Благодаря ти!

Буквата "Ч" -
- ако пишеш на БДС - втори ред на клавиатурата, последен бутон преди Enter ("/');
- ако пишеш на фонетична - под бутон Esk и преди 1 (означен е ~/`)
Виж целия пост
# 11

ако не-имаме документ к казва кои да реши какво да става с тях,к още няма нужната официалност(струва около 1000 долара завещание и пари1ен тръст и не сме го направили понеже сме тъпаци и мъзеливци); децата ни са тукашни граждани и ако няма такъв документ ги поемат соц.службите к ми се струва ужасно ако може да се предотврати;



Ами за това и става дума- и двамата родители, ако не дай боже ги няма..не само единия (то тогава е ясно и без това, поне в мнозинството от случаите).
И за завещанието е ясно- тъкмо това пишеше и в статията, която провокира въпроса ми тук, обясняваха, че иначе могат да възникнат много и ненужни административни усложнения и най- вече, че детето може да бъде дадено на някой, който вие да не сте искали, може да бъде дадено на соц. служби също и т.н.
Затова май наистина всички по- добре да си направим по едно такова завещание, което ясно и точно да казва на кой оставяме попечителство в случай на нещастие.
...Ама наистина ли струва $ 1000 да се направи такова- това не го пишеше в артикъла?  #Crazy
Виж целия пост
# 12
 newsm45 newsm45 newsm45
Виж целия пост
# 13
E не, тази тема надхвърли вече всичко  #Crazy. Знаех, че е пълно с болни хора, но чак толкова .....  newsm78




a? newsm78


по темата- имаме застраховки живот, сигурно ще остане тук при роднините на мъжа ми, заради финансовата страна и по-добрия стандарт на живот.  не сме го уредили юридически.

да не дава Господ да ни се налага!
Виж целия пост
# 14
настръхнах Confused
сигурно брат ми Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия