връща храна... нормално ли е?

  • 1 379
  • 16
От 10-тина дни насам бебето ми връща храна почти след всяко хранене - в смисъл не повръща на фонтан или нещо подобно, а на тънка струйка отстрани на бузката.
Кърмя, на не ми стига кърмата от самото начало, та се чудех дали не е от добавката - Милумил, защото забелязвам, че като й дам само кърма /обикновено в 6ч сутрин кърмата ми стига за цяло хранене/ подобен проблем няма.
Освен това тук прочетох, че това мляко е за недоносени бебета, та сигурно й идва по-мазно, знам ли...
Притеснявам се единствено от това да не се задави и не дай си боже не съм край нея! Белите стават за секунди.
Виж целия пост
# 1
Съвсем нормално е, не се притеснявай, на това му викат, че "плюе" бебето. Щом не повръща на фонтан..... Ако излиза повечко може би преяжда детенце.
Виж целия пост
# 2
Да не се притеснявай.Нормално е.Ние имахме същия проблем на вашата възраст.
Виж целия пост
# 3
Добре де, а дали да не сменя млякото с Аптамил - поне са на една и съща фирма?
Бих питала педиатърката, ама съм сигурна че няма да одобри каквато и да е смяна. Бяхме на НАН 1 и бебето ми се запече, та Милумила си го "предписах" общо взето сама. Поне в отношение на изхождането сега нямаме проблеми.
Виж целия пост
# 4
Има много теми относно адаптираните млека. Мисля, че Милумила го предписват на недоносени деца и на такива които наддават трудно, обогатено е с нещо. Така, че ако нямате проблем с това можеш да си му даваш Аптамил.
Виж целия пост
# 5
Извинете, че се бъркам, но ако връщането е като фонтан лошо ли е и признак на нещо ли е?
Мойта беба редовно си повръща, някой път е точно като фонтанче. Оригва се 1 път нормално и с 2рото оригване идва лавината  Thinking
Виж целия пост
# 6
Ням нищо притеснително в това, че връща по малко. За фонтана не знам, до колкото съм чувала, ако се случва често трябва консултация с лекар.
Виж целия пост
# 7
Цитат на: 6o6i
Извинете, че се бъркам, но ако връщането е като фонтан лошо ли е и признак на нещо ли е?
Мойта беба редовно си повръща, някой път е точно като фонтанче. Оригва се 1 път нормално и с 2рото оригване идва лавината  Thinking


Да повръща на фонтан означава наистина да повърне много-почти всичко, то хвърчи надалече. Ако се случва често трябва косултация с лекар за рефлукс. Има доста написано тук за рефлукса при бебета.
Виж целия пост
# 8
Цитат на: 6o6i
Извинете, че се бъркам, но ако връщането е като фонтан лошо ли е и признак на нещо ли е?
Мойта беба редовно си повръща, някой път е точно като фонтанче. Оригва се 1 път нормално и с 2рото оригване идва лавината  Thinking

Iskam da ti razkaja puk nie kakvo otkrihme za povrushtaneto...
Znachi Viki chesto povrushta, no nai golemia ni problem beshe che bashta i se gripiasa i posle i tia i se okaza che poveche ot 2 meseca i teche nosa, pritesnih se i ia zavedohme na mnogo dobur ushi nos i gurlo...i toi ni kaza che ima gastro....refluks. Tova znachi che: dihatelnata truba ima 2 razklonenia-kum drobovete i kum stomaha, vsiako razklonenie ima klapa, pri refluksa klapata kum stomaha ne se zatvaria dobre i zatova bebeto povrushta po  chesto. Sreshta se pri goliama chast ot bebetata i v povecheto sluchai do kum 10 mesec preminava. Triabva da se znae che bebeto triabva da mu se povdigne glavata da spi pone na 30 gradusa i da ne mu se davat technosti legnalo.
Moje i pri teb da e takuv problema, no estestveno e hubavo da pogovorish s pediatura za tova.
Виж целия пост
# 9
Ние сме само на кърма, но пак си връщаме след всяко ядене - кога повече кога по-малко. Ако е по малко не е проблем. Освен това повърнатото винаги изглежда повече отколкото е в действителност.
Виж целия пост
# 10
Beaby,
Сигурна ли си, че добавката не е излишна? На мене ми изглежда, че бебчето преяжда и затова връща.
При нас беше същият проблем, беше само на кърма, имах доста обилна кърма и той не спираше да яде и накрая...
Пробвала ли си да не го дохранваш да видиш дали е гладен или дали огладнява по-скоро. Освен това може преди да не е стигала кърмата, но сега пак да си му стига, да се е променило количеството, на мене ми се е случвало и това.
Поздрави!
Виж целия пост
# 11
И Ева така връщаше храна до много късно. Не помня точно но поне до шестия месец, т.е. докато беше основно на мляко. Казаха, че като мине на твърда храна, това ще се изживее. Така и стана Grinning
Но беше доста мъчително, постоянно беше с едни лигавници и кърпи около врата. Иначе трябваше да я преобличаме по 10 пъти на ден Sad
Виж целия пост
# 12
И ние имаме същия проблем , Севастиян връща мляко, не на всяко хранене, а сме на Аптамил 1  Sad Питах педиатърката ни , каза , че не е притеснително, идвало му малко повечко млякото..
Виж целия пост
# 13
beaby,
това което описваш се нарича "врщане на храна" от бебето. Случва се често и не е притеснително. Най-вероятно си хапва повечко. Наистина мога да те посъветвам, ако решиш, да се опиташ да не дохранваш, а да стумулираш кърменето. Във форума Кърмене и захранване ще намериш много полезва инфо как да стане това. Моя приятелка дохранваше със шише около 50-60 на ядене. В момента отново само се крмят, храни го от двете гърди и сред ядене чак изцежда и замразява.

6o6i,
Притеснително е, ако повръщането е повече от 2-3 с.л. на ядене и ако детето не наддава. Освен това мисля, че децата с рефлукс, повръщат на всяко ядене. По принцип физиологичният рефлукс е дсвсем нормален за първите месеци. Лично аз също съм минала през този период и знам колко притеснена си. Наистина най-добре да го съгласуваш с лекарката. Вие кърмете ли се?
Виж целия пост
# 14
И Любо повръща по4ти на всяко ядене.А понякога и като фонтан4е.При нас педито като дойде в4ера,ми каза 4е можe би му идва в малко пове4е млякото и затова.

Днес така повърна,4е и тои бесхе за преобли4ане ама и аз Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия