Колко години е майчинството ??

  • 4 026
  • 13
Бихте ли ми разяснили какво последно стана с трите години маичинство. Три ли си останаха или две с право на шест месеца неплатен отпуск докато детето навърши 7 годинки.
Виж целия пост
# 1
Две години майчинство + право на 6 месеца неплатена отпуска до навършване на 8 години на детето.
Виж целия пост
# 2
Има ли заварено положение и кои години обхваща??
Виж целия пост
# 3
Няма заварено, вече важи за всички.
Има една тънкост, която е до края на 2006 година - бащата има право да прехвърли своите 6 месеца неплатена отпуска на майката. От 2007-ма година това отпада.
Виж целия пост
# 4
Много ти благодаря за бързия отговор Grinning
Виж целия пост
# 5
Ти за всеки случай питай как стоят нещата в твоята работа  Wink
Виж целия пост
# 6
Счетоводителката ни е толкова отнесена и несериозна та реших да поразпитам и да знам как стоят нещата , питах за заварено положение защото детенцето ми е на годинка и два месеца и искам да се ориентирам в обстановката.
приятен ден ти желая Grinning
Виж целия пост
# 7
Забравих да ти кажа - след изтичане на двете години майчинство, можеш да си вземеш платената отпуска, която ти се е натрупала до момента.

Когато ми свърши майчинството, взех 40 дни платена отпуска и сега съм в 6-те месеца неплатена.

Лек ден и на теб  Grinning
Виж целия пост
# 8
Ева искам да ти споделя това което аз знам, а то е: Ако работиш на трудов договор - отпускът по майчинство ти е 2 години, ако не си трудов договор - 1 година майчинство. След като ти изтекат 2-те години можеш да си вземеш всички платени и неплатени отпуски за изминали периоди, след като и те свършат имате право на 1 година неплатен отпуск за деца до 8 години. Тази 1 година е разпределена между теб и мъжа ти / по 6 месеца /, до 2007г. мъжат ти може да ти прехвърли своите месеци на теб, след това мисля че няма да може. Според мен / понеже Алекс е на 1г.и 8м. и аз съм в същото положение и да ти кажа като сборувах дните платен , неплатен отпуск от изминали години и тези 6 месеца точно Алекс да стане на 3 години и да тръгне на градина/. Мисля другите 6 месеца да си ги прехвърля и да ги ползам когато тръгнеме първи клас / колкото и далече да е / - мисля че тогава ще са ни доста необходими.
Виж целия пост
# 9
Desani, сигурна ли си, че може сега да си прехвърлиш месецита на мъжа ти, а да ги ползваш след 2007 година?
Виж целия пост
# 10
До колкото съм запозната след като влезем в Европейския съюз няма да можем да си прехвърлим тези 6 месеца които се полагат на бащите, защото Европейския съюз изисква колкото грижи полага майката, толкова да полага и бащата.
Виж целия пост
# 11
Да, аз също знам, че няма да може да се прехвърля след 2007г.
Въпросът ми беше дали може да ги прехвърлиш сега без да ги ползваш до 2007?
Дали не е задължително да се ползват веднага след прехвърлянето?
Виж целия пост
# 12
Предполагам че може да се прехвърлят и сега и да не се ползват веднага все пак тази една година е  отпусната докато детето  навърши 8 години. Но все още не съм разпитала как и къде става прехвърлянето. Като разбера веднага ще споделя.
Виж целия пост
# 13
Ще чакам с нетърпение, защото и аз мисля да прехвърлям.
Мерси  Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия