за безглутеновата млечно-брашнена каша

  • 1 310
  • 4
здравеите.бебка се роди с ниско тегло и в книгата чета че на 3м и половина се дава такава каша?от къде мога да я купя и как се приготвя?и  с какво мога да я захранвам за момента?благодариа ви предварително.
Виж целия пост
# 1
Зависи от убежденията ти дали ще захраниш рано или късно. Консултирай се с педиатъра, макар че и при тях вижданията за захранването са противоречиви. Но по принцип е рано за захранване. Какво значи, че сте се родили с ниско тегло? Моята беба се роди 2750-но наддава нормално, а каша дадох в началото на 6-ти месец.
Виж целия пост
# 2
с ниско теггло зна4и 4е се е родила 2050.а този месетс е наддала 700гр.и казаха 4е е минималното тегло за 1 месетс.
Виж целия пост
# 3
Наистина се е родила мъничка. Но при такива бебенца трябва да се подхожда още по-внимателно със захранването. Според мен няма нужда от такава каша. Ти кърмиш ли или даваш АМ? И сега на колко месеца е бебето ти?
Поне до 4 навършени месеца по-добре недей да даваш нищо по-различно от мляко. Само от него всички деца наддават достатъчно добре. Едни повече, други по-малко, едни всеки месец, други на периоди. Като навърши 4 месеца може да даваш оризова каша в млякото. Тази цитирана брашнена каша не знам каква е точно, и в моите книги я пише, предполагам, че е някакъв стар вариант. Сега има чисти оризови бебешки брашна, които са лесно смилаеми от бебетата. Има такива на много фирми, все са хубави.
Виж целия пост
# 4
Понеже не знаех за тези оризови каши и аз си позволих да давам на Дани по половин лъжичка бананова каша(от безглутеновата на "Слънчо"), но защото е злояд а явно вкусът на банан му допада. Предполагам кашата няма да му навреди, въпреки че ни остава още малко да навършим 4 месеца. Сменихме доста АМ и той все не харесва и отказва да яде като другите бебета на 3 часа. Инъче е усмихнат, жизнен и мнооого подвижен.
Вероятно след няколко седмици ще опитам да му предложа в менюто и малко от оризовата каша.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия