Как да си спра кърмата?

  • 630
  • 12
От около седмица моята беба Емка не иска да суче, оказва се че кърмата ми е много рядка. Плаче, като я сложа да легне и отвръща глава, като и подам гърдата си. Пробвах да се цедя и да и давам кърмата с шише, но отказва и това. Но въпреки, че не суче вече доста дни кърмата ми не неамалява и гърдите ми вече се разраниха от цедене. Каже те ми как да спра кърмата? Помага ли пристягането на гърдите?
Виж целия пост
# 1
"Рядка" кърма няма. Явно причината е друга. Колкото за спиране - единият вариант е с лекарства - Бромокриптин мисля, че беше, но от него пада кръвното. Другият вариант е сама да спре Peace
Виж целия пост
# 2
Мен ми прилича повече на кърмаческа стачка. А ти пък как разбра че ти е рядка. Мисля че не съществува такова нещо, доказано е. Това са измишльотини някакви,  насаждани с години.

Ако искаш да я спреш има много начини, погледни в библиотеката, ще намериш статии.

Все пак, не ти ли е жал? Според мен си струва всеки допълнителен ден кърмене, но разни хора разни идеали, ти си решаваш.
Успех ти пожелавам каквото и да решиш Hug
Виж целия пост
# 3
Защо си мислиш, че е рядка? Първите 100-тина мл изглеждат редички наистина, (но това е нормално) следващите (поне при мен) са вече по маслени. Захранени ли сте? Сигурно даваш АМ с шише, много е странно да не иска кърмата ти, а да яде АМ. Може да изследваш кърмата.
А за спиране, според мен, ако намаляваш постепенно количеството на изцежданата кърма, би трябвало да спре в един момент.
Виж целия пост
# 4
Напълно сте прави с това, че няма рядка кърма, но нашата баба твърди обратното....
Незнам наистина каква е причината за отказа и да суче от гърда. Благодаря за мненията.
Виж целия пост
# 5
Напълно сте прави с това, че няма рядка кърма, но нашата баба твърди обратното....

Еее, много се дразня, това май е доста разпространено схващане сред бабите Twisted Evil
Наистина прилича на стачка, погледи статиите в библиотеката, може да намериш някакво обяснение за себе си.
Виж целия пост
# 6
Тук има информация за спирането на кърмата: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13697
Ти убедена ли си, че искаш окончателно да спрете да се кърмите?
В случай, че не си го решила категорично : според мен преминавате през кърмаческа стачка - нещо, през което са минали повечето мами тук и чието преодоляване изисква упоритост от твоя страна, но е съвсем възможно.  Пиши, ако имаш желание  да продължите да се кърмите,  ще видим какво може да се направи по въпроса. Simple Smile
За рядката кърма - началното мляко (това, което се изсуква в началото на кърменето) действително е по-рядко и воднисто - то служи за утоляване на жаждата на бебчето. Крайното мляко е по-гъсто, маслено и калорично - с него бебетата утоляват глада си. Много майки успяват да изцедят само предното (начално) мляко, което води до заблудата, че кърмата им е нехранителна, рядка или ...каквото лошо още се сетиш. Wink Ако изцедиш малко мляко преди кърмене (начално мляко) и малко след като бебчето се  е насукало от същата гърда  - видимо може да се долови разликата между "рядкото" (служещо за утоляване на жаждата) и "гъстото" (за нахранване) мляко - природата си знае работата, помислила е за утоляването и на глада и на жаждата на бебетата само чрез гърдите на мама. По- трудното е да й се доверим и да изневерим на принципа "око да види, ръка да пипне". Laughing
Виж целия пост
# 7
Наистина "рядка" кърма няма,причината сигурно се крие другаде за отказа на бебо да суче.
А що се отнася до спирането,ако все пак решиш да не кърмиш,ще ти кажа аз как си спрях кърмата.Лекарката при която ходя ми препоръча този начин.
Изцеждаш се хубаво и върху гърдите слагаш компреси със студена извара.Така стоиш около 30 мин.,след това махаш ги и слагаш върху зърната на гърдите по едно резанче лимон докато температурата на лимона и на тялото се уеднаквят.И това упражнение с изварата и лимона го правиш няколко поредни дни и след това вече си забравила,че преди си имала кърма.
Виж целия пост
# 8
Наистина "рядка" кърма няма,причината сигурно се крие другаде за отказа на бебо да суче.
А що се отнася до спирането,ако все пак решиш да не кърмиш,ще ти кажа аз как си спрях кърмата.Лекарката при която ходя ми препоръча този начин.
Изцеждаш се хубаво и върху гърдите слагаш компреси със студена извара.Така стоиш около 30 мин.,след това махаш ги и слагаш върху зърната на гърдите по едно резанче лимон докато температурата на лимона и на тялото се уеднаквят.И това упражнение с изварата и лимона го правиш няколко поредни дни и след това вече си забравила,че преди си имала кърма.
А междувременно колко често цедиш?
Виж целия пост
# 9
Момичета, жената има кокретен въпрос и вече е решила да спре да кърми. Нека да даваме отговори на зададените въпроси, а не да си пеем едно и също.
Защото ефектът от това, което правите е обратен. А с изявления от типа "Не ти ли е жал?" можете да откажете още повече жената да кърми.
Казвам го съвсем добронамерено!  Peace
Виж целия пост
# 10
Момичета, жената има кокретен въпрос и вече е решила да спре да кърми. Нека да даваме отговори на зададените въпроси, а не да си пеем едно и също.
Защото ефектът от това, което правите е обратен. А с изявления от типа "Не ти ли е жал?" можете да откажете още повече жената да кърми.
Казвам го съвсем добронамерено!  Peace
Съгласна съм, затова съм отговорила и по въпроса, но понякога вземаме решение, без да знаем някои факти ( не говоря конкретно за авторката на темата, а по принцип) и ако някой ни обясни някои неща, бихме могли да променим решението си. newsm78.
Виж целия пост
# 11
cat11, да, но само ако този някой е поискал да му "обясниш някои неща", иначе се получава обратен ефект.

Спирам с офф-а и желая на авторката на темата да вземе най-доброто решение за себе си и бебето си!   bouquet
Виж целия пост
# 12
Не искам да ме разбирате погрешно... Ако можех бих кърмила детето си и до две години ако може. Едно,че това е най-добрата храна за нея и второ най-бързота  и евтина храна. Но тя категорично отказва да засуче от едната гърда, а от другата сукне един два пъти и си обръща главата. Цедя се когато усетя гърдите си напрегнати и общо взето през около 4 - 5 часа. Опитах дори да и давам кърмата с лъжица, но и така опита една две лъжици и другото го плюе дори съм я държала  гладна 6 часа ... Ефект нямаше!!! Благодаря ви за съветите!!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия