Имате ли различни дрешки за вкъщи и за навън?

  • 2 311
  • 39
Embarassed Ми това е въпроса...

Чудех се, защото като започна Гого да яде твърди храни преди 3 месеца, аз започнах да му обличам по-неугледни или по-износени дрешки за вкъщи (имам от племенника ни), за да не цапаме чисто новите с пюрета. Сега пък лази насам натам и така...

Но вчера се замислих, че всъщност му обличам хубавите му дрешки само като сме на разходка или навън някъде, а в къщи все седи с разни по-стари и ми стана едно такова криво... Сякаш си няма дрехи детенце  Embarassed  Cry А и така дрешките си остават чисто нови и почти неносени ги прибирам в архива. Но пък ме е яд като намърляме чисто нова дрешка с морков например...

Как е при вас?
Виж целия пост
# 1
Не се притеснявай аз също правя така имаме си дрехи за вскъщи и дрехи за навънка. Щом се проберем от разходка веднага се преобличаме защото става страшно . Всичките му дрехи за вкъщи са със всевъзможни петна по тях . Няма да си простя ако съсипе някоя скъпа и хубава дрешка , вярно че няма да ги носи вечно, но пък защ да ги съсипваме, като може после пак да ги ползваме или пък да ги дадем на друго бебе.
Виж целия пост
# 2
Мисля че няма смисъл да се пазят дрехите за навън в крайна сметка съвсем скоро когато излизате навън той ще се цапа дори и повече отколкото в къщи. Е разбира се може да си запазиш 1-2 комплекта (напр. гащеризон и блузка) за някакъв по-специален случай или когато ходите на лекар, но иначе с новите прахове се отпира даже и морков така че обличай си хубавите дрешки на дечкото и в къщи и не се притеснявай. В крайна сметка веднъж се живее отнася се и за децата! 1ironing  hang
Виж целия пост
# 3
Ами и  ние сме така! В къщи с по стари дрешки, а пък хубавите за навън. Точно заради лазенето и цапането с храна, много се захабяват, а пък искам навън като е да е хубаво облечена, нали е госпожица   girluu  то не че на нея и пука осбено де ама на мен ми е хубаво като е с нещо новичко  #Silly
Виж целия пост
# 4
Не точно. Сутрин й слагам "парадни", отиваме на разходка. После ако са чисти, стои с тях. Ако не - слагам по-домашни.
Общо взето има няколко по-неугледни, които са само за вкъщи, но не я преобличм специално, т.е. отговорът ми е "не" - ходи ми добре облечена и навън и вкъщи.
Виж целия пост
# 5
Да, точно заради това се замислих - ми че те ще си останат така нови в скрина, а аз все го гледам с износените дрешки, все едни и същи...
Виж целия пост
# 6
не:)
винаги и слагам най-новите дрешки още сутринта...после...следва омазване и при апокалиптични гледки - преобличане.
Откакто ходи на градина пък просто е задължително да се облича прилично!:))
Виж целия пост
# 7
Ами ние си имаме само "парадни"  Grinning Няма от кого да си взимаме по- стари и затова си ходим с новите. Сутрин го обличам  с едни дрешки и ако не ги окепази си е с тях до вечерта. Навън сме с парадния кожен космонавт Stuck Out Tongue
Виж целия пост
# 8
Всички дрешки на дъщеря ми са купувани или нови подарени от някого. Избирам по-обикновените за в къщи, а по-"дждиджаните" за навън. Grinning
Виж целия пост
# 9
Кат осъм започнала с въпросите с дрешките, за питам и нещо друго.

А как ги обличате вкъщи? Имам предвид на "дебелина"... Например аз му слагам боди с дълъг ръкав, чорапогащник, панталонки и блузка с дълъг ръкав отгоре (гледам да е по-тънка). И пантофи естествено Simple Smile Това сега като е по-студено, иначе бодито е с къс ръкав например.

И като ходите навън и вътре с едни и същи дрехи, не са ли дебели за вътре или съответно тънки за навън?

Аз например като се прибера в къщи и винаги си обличам дрехи за вкъщи - анцунг, или нещо подобно.
Виж целия пост
# 10
И аз пазих, пазих и се оказа, че най-хубавите и дрешки ги е обличала точно по 2 пъти и вече не и стават.Затова нищо не пазя вече.Има 2 комплектчета с които ходим на гости при баби, приятели и на консултация и всичко друго се облича.То така или иначе като я сложа в космонафта, никой не вижда от долу със стари или с нови дрешки е. Верно че си е за яд като се наклепат с пюрета разни, но  пък другият вариант е да рискувам да не облека една дрешка нито веднъж, само за да я опазя от петна.И за какво ми е при това положение нова?

В къщи я обличам с боди с къс ръкав, отгоре блузка, от днес е с чорапогащник под панталона и то защото непрекъснато сваля чорапите и е почти целодневно боса.Та затова се принудих да го сложа, него още не се е научила да сваля Wink .Другият вариант е ританки от по-плътните, само по тях.
Виж целия пост
# 11
Обличам подходящо дебело за навън и съответно за в къщи. Никога не навличам детето. Иначе и аз за у дома имам удобни дрехи. Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Аз доскоро не правех разлика - ходеше с еднакви дрешки навън и вкъщи, само бях отделила няколко комплекта за "официални", че иначе на лекар с петна от пюре ме е срам  Embarassed
Обаче отскоро за вкъщи си носи анцуг - има няколко домашни екипчета и си ходи с тях. Но като се приберем от навън много често си остава с дрехите. Ама гледаме да ги пазим, че то храната ни е най-малкият проблем - като се нарисува с пастели  Grinning
Виж целия пост
# 13
Като питам как обличате вкъщи, можех да уточня и на какви градуси го държа.

Аз по принцип обичам да ми е топло, но нарочно поддържам не повече от 20 градуса вкъщи, за да не се изпотява Гого и изобщо да не го $изнежвам$.
Виж целия пост
# 14
А вкъщи седи по анцуг, отдолу - боди потник и чорапки. Температурата е 18-22 през деня.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия