Каква е процедурата

  • 931
  • 4
Здравейте момичета.
Чета и се развам от душа и сърце за всички вас. Явно е, че по Коледа стават чудеса. Дано Господ на всички ни изпрати тъй дълго чаканото от нас чудо.
Моля Ви кажете ми, след като реша, че това е моето дете какво е процедурата по-натам. Разбирам, че се ходи в съда на града, откъдето те викат, че се плащат разни такси. Моля Ви кажете, какви са тези такси, какви сума си за да бъда подготвена. Благодаря Ви и Ви моля и за мен да стискате палци и в понеделник да видя моята дъщеричка.
Целувам Ви
С уважение:Диди
Виж целия пост
# 1
Здравей.Да кажа как беше при нас и дано ти е от полза.Още на първата среща,решихме,че това ще е нашето дете.Тръгнахме и първо отидохме при нотариус.а.От там във социалната служба,където попълвахме разни декларации затова,че искаме да осиновим въпросното дете и че примерно от еди си кое име искаме да се казва-и пишем името което сме му избрали.
След като попълнихме разните документи,ни казаха,че сега ще чакат да изпратят пакета от документи оригиналните,от нашият град откъдето следователно момичетата от социалните ще внесат във съда.За Боби първият път се сещам че таксата във съда платихме и беше около 100 лв. но нещо са премахнали тези големи такси та за Преслава беше около 10 лв.
Ние лично последният път оставихме въпросдните10 лв.на момичето от социалните и тя ни плати таксата.
Виж целия пост
# 2
Явно реда може да е различен, но поне като отделни процедури на първи етап това са:
1. След среща в дома, на която присъстваха и социалните, се върнахме в регионалната дирекция и попълнихме декларация и молба в два екземпляра. Помни, че там на момента трябва да решиш как ще се казва детето, защото се вписва в документа.
2. Платихме такса от 15 лв. + 3 лв. за превода в една от местните банки.
3. Отидохме при нотариус за заверка на декларацията и там мисля платихме 3 лв.
 Така, че не се притеснявай за парите, не са много.

От рег. дирекция се обаждат в агенцията по район за документите ви и време 2-3 дни, трябва да ги изпратят. После социалните ги внасят в съда и трябва да ти се обадят за да ти дадат входящ номер.
Това, което ни посъветваха и следователно и аз ще ви го кажа е, че ако намерите или имате адвокат или познати съдии, или който и да е за да звънне на съдията, който ще гледа делото и да му каже да го дръпне по-напред, направете го. Няма нищо нередно или незаконно, просто в купищата дела не гледат кое за какво е, а целта е дечицата да прекарат най-сетне една по-хубава и по-домашна Коледа.
Виж целия пост
# 3
Благодаря Ви, за тази информация.
Виж целия пост
# 4
Привет marodidi ! newsm51
Пожелавам ти в срещата ти в понеделник да е наистина с твоето дете.
Сигурна съм, че всички момичета във форума, на които предстои осиновяване ще се вълнуват от тази вест newsm17. Моля те след срещата сподели с нас впечатления. От детенцето на първо място, от персонала на дома, присъстват ли социални работници на срещата,дават ли изчерпателна информация за детенце- характер,бивши роднини и изобщо за всичко. Ще чакаме с нетърпение! newsm03
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия