за диаметъра на главата

  • 10 102
  • 14
Мами,с колко мм диаметър на главата се родиха бебетата ви и как родихте?Определящ ли е диаметърът на главата спрямо таза за раждането(нормално или секцио)?Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 1
Честно да ти кажа, незнам точно колко беше диаметъра на главите на децата ми. Знам, обаче, че ако разкритието по време на раждане е по- малко от 10см, то най- вероятно не може да стане нормално, а ще се наложи секцио.
 
Виж целия пост
# 2
Обиколката на главата на Симеон беше 34см.Незнам това много или малко е,но аз съм с тесен таз и въпреки това  лекаря ми прецени,че мога да родя нормално.Родих без никакви проблеми.
Виж целия пост
# 3
34см ли?Не се ли мери в мм?Да не е била 94мм?
Виж целия пост
# 4
Извинявай,ти говориш за обиколка, а аз питам за диаметър.
Виж целия пост
# 5
34см ли?Не се ли мери в мм?Да не е била 94мм?
Мисля, че nikol5 говори за обиколка на главата newsm78

п.п. това стана, докато пишех.SORRY Blush
Виж целия пост
# 6
Диаметъра следва да бъде 11см или 110мм.  Simple Smile
Виж целия пост
# 7
До колкото знам около 11см. А дали таза е определящ, мисля че да. Защото имам приятелки които родиха секцио за тесен вътрешен таз.
Виж целия пост
# 8
Сина ми беше с обиколка на главата 33см, раждането мина доста леко.
Виж целия пост
# 9
Не се ли нарича това нещо БИП или нещо от сорта  newsm78 Като гледат на видеозон, се измерва бип на главичката. Като мине 10, се мисли за секцио.
Виж целия пост
# 10
Нарича се BDP, но не знам какво точно значи. А и аз да попитам - какви са стандартите по седмици по време на бременността за диаметъра на главата на бебето? Че нещо чичо Гугъл нищо съществено не ми каза.
Виж целия пост
# 11
BDP 99.8 мм. в 36 г.с., тогава и родих.

....А и аз да попитам - какви са стандартите по седмици по време на бременността за диаметъра на главата на бебето? Че нещо чичо Гугъл нищо съществено не ми каза.
Като си погледнах ехографската снимка от деня преди да родя ми излиза, че 99.8 мм. отговаря на 40 г.с. + 2 дни.
Виж целия пост
# 12
Бипариетален диаметър Peace Около 10 см е при доносено бебе. Ако е повече, или тазът е по-тесен, се налага секцио. Но да се мери таз преди 9 месец няма смисъл, защото той се разширява.
Виж целия пост
# 13
Моите и двамата бяха главочи  Joy, каката се роди с 36см обиколка, а малкия с 35, но 10 дни преди термина го извадиха, та и той щеше да я стигне. Раждах секцио и двата пъти.
Виж целия пост
# 14
Моето бебе се роди с обиколка на главата 35 см., като нормата е от 32 до 36 см. Родих естествено само с два външни шева, имам и вътрешни, но не зная колко са. Раждането ми мина съвсем нормално, не зная дали би ме боляло по-малко, ако беше с по-малка главичка.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия