Смесено хранене - какъв размер биберон използвате за дохранване?

  • 1 241
  • 9
 Здравейте майчета,

Нямам достатъчно кърма и се налага да дохранвам моето момченце с АМ. Но тъй като много държа да продължа да кърмя, ме е страх да не се отбие. Затова все още е на най-малкия размер биберон ( ползвам Avent), а бебчо е вече на 4 месеца. Но понякога яде бавно и се чудя не му ли е малка дупката на биберона.
Искам да питам майките в подобно положение какъв размер биберон използват. Ще се радвам ако споделите.
Виж целия пост
# 1
Аз кърмих малко, но също бяхме на смесено хранене.Биберонът беше на Авент , 1 номер.Щом не иска да се отбие, предполагам, че дупката трябва да е по-малка Peace
Виж целия пост
# 2
Aз използвах най-малкия биберон, но моето слънчице повръщаше на фонтани и му давах мляко против повръщане, а го захраних от 4-я ден тъй като нямах почти никаква кърма, въпрреки това бях упорита и го слагах по 20 мин на гърдата(да се стимулира), а той се отби чак на 2- мес!Вече явно не му стигаше съвсем това количерство!
Виж целия пост
# 3
   Ако видиш , че бебето  яде по 1  час ....  Simple Smile зор....   смени размера на бибата ..Така и така дохранваш , спести си нерви.......А ти пак можеш да даваш кърма - изцедена....незнам какво си решила .....Ако видиш , че от  гърдата не иска , защото е свикнало от шише....Аз  давах от  шише и кърмата, и АМ.Най-леко пиеше малкия  от  Би Фри  (доктор Браун) шишетата....Имам и Авент.
Виж целия пост
# 4
Бебчо вече е на 4 месеца и затова се чудех дали вече не му е време за по-голяма биба. Но от друга страна до тук сме я докарали без да се отбие,а и не яде 1 час, така че навярно ще си продължа така.

Petia911  и за изцеждане съм мислила, но пък нали бебето изсуквало повече отколкото може да се изцеди.
Виж целия пост
# 5
Виол, аз съм в същата ситуация като теб. Моето бебче е на вече на 4 навършени, дохранвам само вечер и още сме на номер 1 на авент. И аз скоро си мислех като теб, дали не ни трябва по широк биберон, но моето бебче се справя отлично с този и не мисля да го сменям.
Виж целия пост
# 6
Evhen , мерси, успокои ме. И аз ще си продължа с 1 номер.
Виж целия пост
# 7
Мисля ,че номер 1 е добре  Peace.
За да полага и усилия на гърдата ,защото като сложиш според мен по голям номер и като тръгне това ти ми мляко ..... Flutterбебече ще се приучи на по лесното.А на гърдата дето се казва трябва да полага труд.
Виж целия пост
# 8
az sa6to dohranvam no polzvam 2 nomer biberon na avent.Bebe Dari ne se e otbila.Karmia ia sutrinta,v 9 i v 12 posle dobaviam Aptamil po 60gr.
Виж целия пост
# 9
proba
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия