За запека

  • 471
  • 7
Не съм съвсем сигурна, че тази тема е за тук, ама ми се струва подходящо.
Али е само на кърма, не и давам нищо, нито сокове, нито пюрета. От седмица - две обаче има проблеми с акането.Прави го по около веднъж на ден и то често с големи болки при изхождане. Случва се да пропусне ден. Кажете дали да не ям нещо, за да се "разхлаби" малко. По принцип знам, че нейното не е притеснително , но при положение, че е свързано с болка и определено дискомфорт и рев... Вече се видях в чудо какво да правя. Да използвам ли термометър.
И по принцип едно кърмено бебе от аккмо може толкова да се запече?
И ако не е запек какво е тогава?
Ще звънна на джипито, обаче ме е леко шубе да не ми препоръчат сокчета за разхлабване. Не, че е е страх от нея, ама така и няма да го направя.

Извинявайте за обърканото мнение, ама съм толкова притеснена и объркана.
Виж целия пост
# 1
Сигуран ли си, че я обли или просто се напъва и ръмжи?

Защото напъването не е знак за болка, виж ако плаче е друго...

А как е самото ако - ако е меко и кашаво, не е проблем, че не ходи често.Гошко ходеше по веднъж ан седмица като стана на 2-3 месеца, после се оправи, не съм му парвила нищо.
Виж целия пост
# 2
Ами меки, кашави и леко слузести са. Не са супер, но са по-добри отпреди време, когато имахме разстройство.

Боли си я, защото заспива и се буди с ядски рев, надува сякаш корема, пръцка, и едва когато се изака, се успокоява. И  не може да бъде успокоена по никакъв начин, реве крещейки.Чак настръхвам.Щом и нашият татко възпитател прецени, че не се лигавела..., аман-аман-мъже. Често казано много приличат на колики, само ,че те отминаха преди около месец. Пък и облекчинието идва с изхождането. А може ли коликите да се появят отново?
Виж целия пост
# 3
Ами може да има пак колики, например от нещо, което ти си яла.

Ако си сигурна, че реве от акането, идете на лекар. Но по принцип запек е твърди изпражнения...
Виж целия пост
# 4
То знам ли, вече от всичко ям толкова внимателно и избирателно. Та чак се ограничавам.

А знаеш ли за колко време горе долу нещо преминава в кърмата. И колко време остава там?
Виж целия пост
# 5
Аз давам сок от круша или синя слива на Хип в такива случаи, действа безотказно. Виждам, че вие сте само на кърма, значи може и ти да ги ядеш, немога да ти дам друг съвет, защото ние сме на адаптирано мляко.
Виж целия пост
# 6
Ами в кърмата преминава храната сравнително бързо. Например ако пиеш кафе и кърмиш след 15 мин бебето ще пийне кафенце и то Simple Smile

Можеш да ядеш по една купичка мюсли или овесени ядки на ден с мед и вода. Също да пиеш ти сок от сини сливи, гроздов сок, сок от круши... Много течности също. Питай педиатъра дали можеш да пиеш Дуфалак (ти).

Виж тук една статия по въпроса.
Виж целия пост
# 7
Многа благодаря!
Почвам да опитвам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия