Пилешки пай

  • 1 426
  • 11
Ето рецептата за една вкусотийка:

Пилешко филе около килограм
1 кг. бутер тесто
една малка заквасена сметана
1 кг лук
джинджифил, сминдух, сол, череп пипер,
2-3 с.л. бяло вино
1 с.л. горчица

Филето се нарязва на жулиени и се запържва до бяло. Изважда се и се запържва нарязаният лук на полумесеци.
Пилето и лукът се смесват. Отделно се кипва сметаната, горчицата, виното и подправките, след което се добавят към пилето и лука. Сместа се оставя да се охлади.
В тавичка се разстила единият лист от бутер тестото, като краищата му се опъват да излезнат от тавата. Върху този лист се слага плънката, след което се покрива с другия лист. Краищата се притискат, след което на места се пробожда с вилица.
Пече се до готовност на тестото.

Имам и снимки, но за съжаление, не работи BG photo и не мога да ги пусна сега. По късно ще приложа и снимков материал.

Дано ви хареса и да ви е сладко!

Виж целия пост
# 1
Звучи ми интересно,имала съм идея да пробвам нещо подобно,ще се радвам да видя снимки и мисля,че и аз ще го пробвам не след дълго! Peace
Виж целия пост
# 2
Звучи доста вкусно,но долният лист бутер тесто не остава ли суров,все пак плънката ми се вижда доста течна? newsm78

Виж целия пост
# 3
Звучи доста вкусно,но долният лист бутер тесто не остава ли суров,все пак плънката ми се вижда доста течна? newsm78



Не изпече се добре, като приложа снимки ще се види, че е изпечено добре.
Виж целия пост
# 4
Аз снимката я видях в другата тема вчера, много апетитно изглежда.  Simple Smile
Виж целия пост
# 5
ммммммм,чак огладнях,
много е вкусно,аз съм го правила и с обикновено хлебно тесто,
и също става много добре Peace
Виж целия пост
# 6
Като гледам и бързичко става - да има време и за форума де  Wink
Виж целия пост
# 7
И аз видях снимки в другата тема,ама мноооого вкусно изглежда.Ще се пробва тия дни  chef
Чудесна рецепта  bouquet
Виж целия пост
# 8
Е,аз съм кьорава и не можах да видя снимката в другата тема Sad( коя по-точно тема?) ConfusedМоля покажете ми я,много искам да я видя! Praynig Embarassed
Виж целия пост
# 9
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=144269.160

Тази тема, ама не знам дали ще се види снимката.
Виж целия пост
# 10
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=144269.160

Тази тема, ама не знам дали ще се види снимката.
Mда,то и аз там я търсих,ама разбрах защо не съм я намерила. newsm78
Виж целия пост
# 11
Ами съжалявам, че не се виждат снимките, но нещо BGphoto-то не работи и не се виждат никакви мои снимки.  Sad Не знам дали някой има същия проблем.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия