поверия за Андреевден

  • 3 248
  • 15
Знаете ли какви са поверията за днешния Андреевден, чух че днес каквото се даде ще се дава пак другата година и то недрява или нещо такова, или че днес пари не се дават защото другата година все ще си даваме на някого
Виж целия пост
# 1
Това което казваш за даването е на Игнажден,а не днес.От днес денят ръсте с едно зрънце.От днес започва зимата.
Виж целия пост
# 2
трябва да се сготви боб, леща или грах
Виж целия пост
# 3
трябва да се сготви боб, леща или грах
Хм,това не го бях чувала Thinking,не смятам да го спазвам обаче,че гостите ми няма да останат особенно доволни ако им сервирам бобец Grinning.
Виж целия пост
# 4
От днес денят ръсте с едно зрънце.От днес започва зимата.

Силно се съмнявам newsm78, при положение, че денят намалява до 22 декември, който е най-късият ден в годината за Северното полукълбо.
Виж целия пост
# 5
само знам, че се хапва царевица.
Виж целия пост
# 6
Знаете ли какви са поверията за днешния Андреевден, чух че днес каквото се даде ще се дава пак другата година и то недрява или нещо такова, или че днес пари не се дават защото другата година все ще си даваме на някого

 hahahaТочно днес платих наема.
И аз знам за нарастването на деня (да си призная,чух го днес по ТВ).
Виж целия пост
# 7
Тъкмо почвах да готвя грах, когато попаднах на това
трябва да се сготви боб, леща или грах
голямо съвпадение  Laughing
Виж целия пост
# 8
трябва да се сготви боб, леща или грах
Хм,това не го бях чувала Thinking,не смятам да го спазвам обаче,че гостите ми няма да останат особенно доволни ако им сервирам бобец Grinning.
Зависи от гоститв все пак - някои може и да са!
Честит имен ден, Андреа! Да си здрава и щастлива!   bouquet
Виж целия пост
# 9
От днес денят ръсте с едно зрънце.От днес започва зимата.

Силно се съмнявам newsm78, при положение, че денят намалява до 22 декември, който е най-късият ден в годината за Северното полукълбо.

Да, и аз го чух това, че уж започвал да расте денят, не ми е ясно кой го е измислил - наистина ли е възможно да не се е знаело навремето, че до 22 декември денят намалява newsm78
Виж целия пост
# 10
От днес денят ръсте с едно зрънце.От днес започва зимата.

Силно се съмнявам newsm78, при положение, че денят намалява до 22 декември, който е най-късият ден в годината за Северното полукълбо.

Наистина се е вярвало, че от днес денят започва да расте с едно царевично зърно, затова се яде царевица.
И аз не знам от къде идва такова галямо разминаване. Преминаването от стар към нов стил обяснава нещата донякъде, но не напълно. Все пак при “новия” стил се “губят” 14 дни, а в случая става дума за 22     newsm78
Виж целия пост
# 11
само знам, че се хапва царевица.

М, да. И аз си хапнах доволно. Mr. Green
Виж целия пост
# 12
Чак сега видях темата и не успях да си хапна ни царевица, ни бобец и грах. Последните хич не ги долюбвам  Mr. Green
Виж целия пост
# 13
Ха-съвпадение Hug-вчера готвих бобче.. Laughing
Виж целия пост
# 14
само знам, че се хапва царевица.

М, да. И аз си хапнах доволно. Mr. Green
А пуканките - броят ли се??? newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия