Седалищно раждане, ами сега???

  • 2 057
  • 28
Здравейте мами, налегнали са ме едни мисли ooooh! и затова реших да попитам...
Бебето ми се е разположило седалищно и не дава признаци, че ще се обръща.
Молбата ми е, към тези от вас, които са били в това положение - разкажете ако може как е минало раждането, нормално или секцио е било, вие ли си го избрахте или доктора реши? Защото моментът наближава, а аз уж бях спокойна, ама ... започвам да се шашардисвам #Crazy Благодаря  Hug
Виж целия пост
# 1
Големия ми син  Тошко беше така.Два дена преди да родя се обърна.
Докторката ми беше казала ,че обикновено когато детето е седалищно правят секцио.
Не се притеснявай.
Успех и леко раждане. Peace
Виж целия пост
# 2
Не се шашардисвай, може да се обърне в последния момент. В България практиката е секцио, в чужбина - нормално раждане с епизиотомия. Успех и здраво бебче ти желая!   bouquet
Виж целия пост
# 3
Иво беше седалищно разположен, и родих секцио.по принцип има вероятност да се обърне до термина, но моя случай не беше такъв. Желая ти леко и безпроблемно раждане-и едно здраво бебче.  bouquet
Виж целия пост
# 4
Джуджето беше седалищно почти до средата на 9-тия месец и се обърна точно при преглед с ехограф. Бях толкова щаслива, че се обърна  Hug Олекна ми някак Whistling
Виж целия пост
# 5
Дъщеря ми също беше със седалищно придлежание през цялата бременост,въобще не искаше да обръща.Родих секцио една седмица преди термина след консултация с доктора.Не се притеснявай,може да се обърне в последния момент.

Леко раждане   bouquet
Виж целия пост
# 6
Благодаря ви за подкрепата  Hug Давам си сметка, че и да се притеснявам, това е положението, само ще се чуствам зле, затова гледам да не го мисля много...пък каквото стане  Praynig
Май беше грешка, че изчетох толкова неща за седалищното нормално раждане  Rolling Eyes и рисковете при него.че  #Crazy Спирам с всичкото ровене за информация и чакам да видим докторите какво ще кажат, в крайна сметка това им е работата на хората, не съм първия такъв случей. Стискайте ми палци  Hug
Виж целия пост
# 7
Не бой се ,майка ми двама близнака нормално ,седалищно ги роди . Grinning
Нищо не се знае ,бебето може да се обърне в последния момент .
Виж целия пост
# 8
Благодаря ви за подкрепата  Hug Давам си сметка, че и да се притеснявам, това е положението, само ще се чуствам зле, затова гледам да не го мисля много...пък каквото стане  Praynig
Май беше грешка, че изчетох толкова неща за седалищното нормално раждане  Rolling Eyes и рисковете при него.че  #Crazy Спирам с всичкото ровене за информация и чакам да видим докторите какво ще кажат, в крайна сметка това им е работата на хората, не съм първия такъв случей. Стискайте ми палци  Hug

 newsm10 smile3522Успех,не го мисли.
Виж целия пост
# 9
Дъщеря ми беше седалищно. Аз исках да раждам нормално, но лекаря ме посъветва за секцио. След операцията ми каза, че бебето е било с пъпна връв увита около врата 2 пъти и наистина в крайна сметка съм щяла да родя със секцио. Между другото първото дете на свекърва ми умира при раждане по същия начин- нормално раждане, седалищно, спъпна връв увита около врата. А и не виждам нищо лошо в секциото. В края на февруари ми предстои второ раждане, което ще е секцио и поне знам какво ме очаква. А и първия път така и не разбрах какво означава контракция, разкритие или напъни. Просто отидох сутринта гладна и жадна и 12.00 вече си имахме бебче. Вярно че възстановяването е малко по-бавно, но има жени, раждали нормално, които не искат и да чуят за второ дете след тежко раждане.
УСПЕХ! Леко раждане и здраво бебче!
Виж целия пост
# 10
Малкия беше седалищно разположен и ми казаха, че е така защото не съм се движила - аз последните 3м. лежах за задържане. Родих със секцио, но имам още едно от преди 5 години.
Виж целия пост
# 11
Моя син беше разположен седалищно и не се обърна почти до термина, направиха ми секцио и всичко мина успешно.  newsm10
Леко раждане!  Peace
Виж целия пост
# 12
Аз определено се движа доста и до момента, така че незнам дали е от това  newsm78, но от каквото и да е, такова е положението...Май повече ме е страх да не стане някакъв проблем ако е седалищно нормално раждане, за секцио съм спокойна, да операция е, може възстановяването да е по-трудно, но пък ще съм по-сигурна за бебо по време на раждането. Обаче не знам какво ще решат лекарите  Rolling Eyes надявам се всичко да мине без проблеми  Praynig
Виж целия пост
# 13
Моята Вики също беше седалищно .През цялата бременност си беше така. Един единствен път се обърна но не с главата надоло,а от ляво на дясно.Много се страхувах да родя секцио и се надявах до последно да се обърне,но уви.Детето беше решило,че е по добре 9 месеца да си седи на дупето отколкото с главата надоло  Laughing Laughing.Даже правих упражнения за обръщане.Родих секцио и не съжалявам.Не разбрах какво е контракция,болка и всякакви други дискомфорти.Възстанових се доста бързо след операцията. Crazy Peace
Пожелавам ти всичко да мине добре.Не се шашкай
Виж целия пост
# 14
Aз когато раждах в болницата дойде жена със седалищно разположение на бебо и 7см. разкритие.Горката много се моли за операция, но докторката и каза, че нейни колеги биха и се смяли ако на 7см. разкритие напражи операция.След 1час тя роди момче по естествен пат с дупето напред!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия