Препоръчайте ми марка пералня

  • 5 270
  • 42
Здравейте, мами! Предстои ми покупка на пералня, но  съм затруднена в избора. Моля за препоръки, вие каква марка ползвате, доволни ли сте от качеството на изпиране, безшумни и др. подобни екстри. Някой може ли да ми даде съвет от какъв материал е най-добре да е казана и барабана на пералнята, понеже аз не съм запозната с тези неща.
Виж целия пост
# 1
Фагор 6213 нещо такова беше.Много съм доволна от нея.Има обороти до 1200.Чак в такива подробности за барабани не съм изпадала.Имахме Перла 05 и 04 .Да не би да са били с казан от карборан,като искараха 12 години и повече?Гледай да ти пасва  като размер,цвят и функции.
Виж целия пост
# 2
Моята е Whirpool,пере добре обаче си е доста шумна.Чувала съм ,че немските перални са със най-добро качество,то и цените им са най-високи.
Виж целия пост
# 3
Нашата е Gorenje WA 62121. Отскоро я имаме, наистина, но съм много доволна от нея засега, супер тиха е, нещо на което много държах, тъй като е в общото помещение дневна-кухня,  с електронна везна,  1200 оборота, събира  6 кг пране.
Виж целия пост
# 4
 Gorenje - вече три години е перфектна. Брат ми имаше проблеми с Whirpool още първите месеци.
Виж целия пост
# 5
Electrolux 1216 с горно зареждане, 1200 оборота, програми за дънки и маратонки, съкратена 30-мин програма и т.н. Малко е шумничка иначе съм много доволна. Заема ми малко място и пере добре.
Виж целия пост
# 6
Фагор 6213 нещо такова беше.Много съм доволна от нея.Има обороти до 1200.Чак в такива подробности за барабани не съм изпадала.Имахме Перла 05 и 04 .Да не би да са били с казан от карборан,като искараха 12 години и повече?Гледай да ти пасва  като размер,цвят и функции.
И аз препоръчвам .Fagor!
Виж целия пост
# 7
Gorenje-майка ми я има 15 години;моята я дадох на свеки на 8г.е пералнята и си взех пак на горене но по-нов модел Peace
Виж целия пост
# 8
качеството=цена Mr. Green
аз бих избрала нещо от:

бош
аег
аристон
горене
 Peace
Виж целия пост
# 9
Моята пералня е Електролукс TimeLine,
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09008581
доволна съм от нея като функции, с цифров дисплей, дава ти краен час на прането, не че това е най-важното. 1200 оборота, които досега никога не съм ползвала - от 1 г. насам, максимум 1000, при които прането си излиза сухо! Според мен оборотите не са съществен критерий за избор на пералня, а й вдигат цената! Високите обороти от 900 нагоре могат да се ползват само за памук, поне настройките на моята пералня са такива. Не ми харесва само, че е малко шумна! Чувала съм, че Ariston са по-тихи.
Относно казана не мога да ти дам съвет.
Виж целия пост
# 10
AEG- за вграждане, много съм доволен, безшумна е и добре пере.

http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09017645
Виж целия пост
# 11
Ние сме с такава - http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09011609 и съм страшно доволна   Peace
Виж целия пост
# 12
Аристон   Peace
Виж целия пост
# 13
Vazzа, понеже и ние сме на етап подмяна на пералня, ще ти кажа следното, което ми обясниха специалисти.
1. За предпочитане е казанът да бъде от инокс, а не карборан или карботех. Старите перални затова издържаха дълго, защото бяха с метални казани. Карборана, карботеха и дурапроб са разновидности на пластмасата. В такива случаи животът на казана е доста по-кратък, а и има опасност от пропадане - не ми е ясно какво точно представлява то, но налага винаги на майстори и разправии.
2. Оборотите са важно нещо. Колкото по-малко има една пералня, толкова по-мокро пране ще вадиш. Разликата между 600 и 1000 оборота е като между ръчно изпраното и на ръка изтискано, и цинтрофугираното.
3. Добре е пералнята да бъде енергиен клас А, тъй като това пести ток.
4. По-голямо удобно е да има електронна везна или дозировка, тъй като така ще можеш да переш не само пълното количество прани - да речем 6 кг, а колкото ти трябва в момента.

Дано съм ти била полезна. Това са най-общи изисквания, независимо от избора на марка. За качествата на марките е добре да говорят хора, които ползват от известно време съответните марки.
 
Виж целия пост
# 14
http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=682184&cat=60&f=3656 Това е моята.Ползвам я вече година и съм супер доволна от машинката.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия