В каква поза кърмите?

  • 460
  • 12
Мили мами, и аз като вас съм кърмачка-ентусиастка. Прекрасния ми син е на 5 седмици и се кърмим на 3 часа, а през нощта-както дойде. Иска ми се да го кърмя поне до 6 мес. възраст. за сега всичко изглежда, че върви добре-роди се 3150/48,изписаха го 3070, а  при първата консултация на 1 мес.-4400/54 см. НО много ме уморява кърменето в седнало положение на леглото. сега вече слагам и възглавница под него, че ми е тежък. Вярно че само 20 мин. ми се налага да стоя в неудобна поза, но..като знаем колко пъти е в денонощие..а и на него май не му е много удобно-след първите 5-10 мин. започва да се върти и изпъва,особено на по-пълната гърда.Мъчение!Моля,споделете опит! Блгодаря!
Виж целия пост
# 1
Аз също се уморявах много и започваше да ме боли гърба. Пробвай със стол.
Виж целия пост
# 2
легнали
Виж целия пост
# 3
Да  на истина в седнало положение е уморително както след това и умалява кръста .
Можеш да кърмиш легнала .
Виж целия пост
# 4
Аз кърмих до годинка и един месец Simple Smile после се отбихме по взаимно съгласие  Laughing
Най-удобната поза и за двамата беше легнали  Hug
Виж целия пост
# 5
честит син, да расте здравичък! Grinning
Много добре е наддал малкият мъж, поздравления! Grinning
В тази статия има примерни пози за кърмене, някои може да се окажат удобни и при вас:
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/403/51
А това са филмчета:
http://www.breastfeeding.com/helpme/helpme_video.html (Nursing Holds and Positions са тези, които те интересуват)
http://www.eltern.de/mein_baby/baby_alltag/stillfilm.html
Виж целия пост
# 6
Легнала, ако случайно не мога по някаква причина, тогава седнала, но и на мен ми е адски неудобно и ужасно изморително, виждам, че и на детето не му харесва, за това си лежим.
Виж целия пост
# 7
 И ние от доста време насам се кърмим само легнали. Когато беше по-малък ме беше страх да го кърмя в тази поза /да не го смачкам/ и затова пробвахме много други, но откакто се "престраших" вече само нея използваме  Peace. Когато бяхме на вашата възраст много удобна ми беше и следната поза: сядам на леглото /всъщност полу седнала, полу легнала/, като си подпирам гърба на стената /отзад с няколко възглавници/. Ако го храня на дясната гърда свивам десния крак, другия опънат и обратното. Бебето ляга почти по корем, с крака към опънатия крак. Не го обясних много добре, но не мога по-добре Rolling Eyes. Позата наистина е много удобна. никога не съм кърмила в стандартното си седнало положение, освен в болницата, когато нямаше кой да ме "светне" Wink и наистина е много досадно, чак да се чудиш майките как го търпят това положение и кърмят толкова дълго Laughing.
 Успех на вас с бебчо и дано намерите "вашата поза" Wink Laughing
Виж целия пост
# 8
на стол с възглавница на облегалката и краката вдигнати на леглото
Виж целия пост
# 9
Ами най- вече легнали и той върху мен(с всичките си 13 кг...). Така и спи по цяла нощ върху мен и суче. Даже вече е свикнал като му се досуче, идва и ме бута назад, а после ми вдига и блузата Laughing Laughing
Виж целия пост
# 10
почти от самото начало легнали- бебчо сам си избра тази поза- най- спокоен е и суче най-добре Laughing
Виж целия пост
# 11
Изключително легнали.Иначе нощно време няма да се наспивам.А и той свикна цокне малко,обърне се и заспи и така цяла нощ.
Виж целия пост
# 12
Легнали! И на двамата така ни е най-удобно  newsm10
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия