За захранването

  • 580
  • 9
Мами, много изчетох и явно съвсем се обърках. Захраних малката с морков и картоф. Дадох първо морков, после картоф, след това ги давах заедно. Малката много харесва пюретата, особенно картофеното. Стигнахме около 60-70мг. Въпроса ми е докога да давам морков и картоф, до пълното заместване на обедното хранене и след това да пробвам с нов зеленчук или мога да пробвам да й дам тиква сега? А и като започна отново по 1-2 лъжички с нов зеленчук, едва ли скоро ще заместя хранене. Кажете какво да направя.  Praynig Praynig Praynig Praynig
Виж целия пост
# 1
Ние заместихме хранене със зеленчуково пюре горе-долу 2 седмици след захранването, като винаги слагам АМ при разреждане на пюрето. Сега на 6 месеца изяжда 130-150гр.,но вече съм слагала карфиол, червена чушка, тиква, освен морков и картоф.
Виж целия пост
# 2
А като слагаш нов зеленчук, отново ли започваш с по 1-2 лъжички?
Виж целия пост
# 3
Ами аз просто си я захраних в началото заместих си храненето и при всеки нов зеленчук НЕ захранвам наново реши си сама не мисля че щях да имам търпение всеки зеленчук лъжица по лъжица
Виж целия пост
# 4
Ами аз след като съм заместила цяло хранене с пюре незахранвам наново при въвеждането на нов.
Вече дадох 2 пъти месно пюре на Гербер и пак не съм захранвала с 1-2 лъжички. Така направих и с глутена. Просто по-от близо наблюдавах бебчо.
Виж целия пост
# 5
Ако сама си приготвяш пюретата може в картофеното пюре да сложиш малко тиква и постепенно да увеличиш количеството и .Така после ще може да дадеш само тиква или тиква с морков.По този начин въвеждаш всеки нов зеленчук,като слагаш по малко в пюрето. eatТака се въвежда и месото:към зеленчуковото пюре прибавяш 1ч.л.сварено месо с малко бульон и увеличаваш количеството на месото до 1 кибритена кутийка.Аз по този начин съм захранвала голямата си дъщеря.Така не се налага всеки път да даваш по 1-2 лъжички.Успех със захранването Hug
Виж целия пост
# 6
Аз захранвах постепенно с всеки нов зеленчук. Това което съм правила понякога е да дам примерно две лъжички от новото пюре и после да продължа храненето с пюре, с което вече съм захранила и съм сигурна, че няма проблеми с него.
Също така докато захранвах, в началото давах зеленчуковото пюре, а след него я кърмех или давах АМ. Според мен няма нужда толкова малко бебче от пълно заместване на хранене. Все пак и обедното хранене трябва да е млечно  Peace
Виж целия пост
# 7
ние сме още малки на 2 месеца иполовина но захранвах с плодовите пюрета по лъжица само първите няколко дена.мисля така да постъпя и със зеленчуковите. new :35:sm78
Виж целия пост
# 8
Аз захраних с картоф и после той ми беше основа.Давах картоф и морков, картоф и тиква, картоф и тиквички  и т.н.Започнах да ги въвеждам след като заместих хранене с пюрето от картоф и морков както казваш ти и после от другите давах по цяло пюре.Новия зеленчук съм въвеждала през около 5-6 дни.Дано ме разбра.
Виж целия пост
# 9
А като слагаш нов зеленчук, отново ли започваш с по 1-2 лъжички?
Според мен можеш да въведеш новия зеленчук, напр. тиква, като замениш част от картофеното пюре с пюре от тиква, като постепенно увеличаваш количеството на новото пюре.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия