Да си направя ли ваксина против тетанус?

  • 1 278
  • 2
Днес ми се заби доста голяма шивашка игла в петата и доста ме заболя.Извадих я ,тече малко кръв и намазах мястото със спирт.Но сега усещам,че още ме боли и малко се понаплаших да не е станала инфекция.Дали е възможно да се получи от една игла и то в домашна обстановка.Трябва ли да ходя при личната да ми сложи ваксина против тетанус или не е задължително?Иглата не беше мръсна или ръждива,но пак ме е страх да не стане някаква инфекция.
Виж целия пост
# 1
Хм, ако спазваш имунизационния календар на БГ Peace, би трябвало на 25 години да си отнесла такава ваксина. Тя уж би следвало да те предпазва от такива битови "инциденти". Аз съм се бучила хиляди пъти с домашна игла, но слава богу нищо ми няма.
За всеки случай, звънни на ДжиПи- то да го питаш. Но ако ще слагаш ваксината, май беше до 48  часа максимум. newsm78

А колкото до болката, пробивните рани доста дълго болят. Например, при вземане на кръв от пръстчето, мен ме боли поне няколко дена.
Виж целия пост
# 2
Задължително отиди на лекар.Със сигурност,ще ти поставят ваксина.Единствено няма да ти сложат ,ако в предходните 6 месеца,са ти слагали.Аз съм си "забивала"пирон. в пръста.И ми сложиха.Не боли!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия