Застраховки при пьтуване в чужбина

  • 545
  • 5
Здравеите мами по света,
Пьрво да се представя накратко; Живея в Австралиа от 6 години и имам дъщеря на 2 годинки.
За пьрви пьт мама ще ни посети. Купихме билета, но ми казаха че тя трябва да си направи пьтната застраховка в Бьлгариа. Знаете ли кьде и с кого да я посьветвам да си направи застраховката? Имате ли представа колко ще струва? Мама е на 58 години и има стенокардиа. Докторьт казва че тя може да пьтува. Тя се чувства добре.
Всички много се вьлнуваме и се надяваме всичко да мине добре.
Благодаря на всички предварително!
Виж целия пост
# 1
Преди мноого много време си бях правила zастраховка при БУЛСТРАД, тогава струваше около 50 цента на ден. Имай пред вид, че теzи zастраховки покриват само прешни случаи и то първо ти плащаш сметката, а после те раzправяш със zастраховките (да не ти се налага, дано).

Едни мои поzнати са zастраховани в Алианц (Българския) и до колкото си спомням те работеха директно с лекарите, т.е. сметката се праща на адреса на zдравната каса. Но това е сведение от трета ръка, по добре питай в Алианц дали има такова нещо.

А, да немски компании също предлагат таzи услуга. Ето един линк: http://www.care-concept.de

П.С. Боже, каква съм шматка, то било Австралия, не Австрия
Виж целия пост
# 2
Здравей и добре дошла!
Щом си в Австралия, най-добре е според мен майка ти да си направи застраховка /”Помощ при пътуване”/  в QBE /австралийска компания с клон в Бг/. Те работят с асистанс компания, която ще поеме разходите, ако не дай си боже се случи нещо. А колко ще струва, зависи от сумата, за която ще се застрахова.
Виж целия пост
# 3
Благодаря и за двата отговора. И аз мисля че Алианц е по-добър вариант. Току що говорих с тях но не се сетих да питам как се плаща в случаи на нужда (дано не се нуждаем от доктори!!!) Това беше много добро подсещане! Знаех си че има много отзивчиви мами, затова и попитах тук.
Желаиа ви всичко наи-добро! Поздрав от Австралия
Виж целия пост
# 4
Ще проверя и QБЕ
Виж целия пост
# 5
Където и да се застраховаш,
поемат се само спешни нужди.
Примерно, ако си хипертоник,
пък, не дай си, боже, вдигнеш
по-високо кръвно и те вземат в
болница, застрахователите не
плащат ни линейки, ни нищо.
Защо са им дебели вратовете, а?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия