Как да се справим с носенето на очила?

  • 644
  • 6
Синът ми е на почти 4 год.Преди два дни бяхме на очен лекар и ни изписаха очила.
Проблемът при нас е,че има кривогледство със едното око,освен това и зрението точно на това око е увредено.Лекарят ни посъветва след,като сложим очилата да закриваме здравото оче и да гледа само със увреденото.
Реших първо да сложим очилата и да посвикне със тях преди да закриваме болното око,защото и без това му е трудно.
Днес цял ден спорим и се надлъгваме,колко време да носи очилата.Слагам му ги примерно за половин час,през който непрекъснато повтаря да ги маха.С триста зора,някак си ги държим,след това правим почивка и уговорка,след 10 мин.пак да ги сложим.Непрекъснатото мрънкане  и тропане с крак относно очилата продължава.
Моля майките сблъсквали се със този проблем,да ме посъветват,какви методи да прилагам,за да свикне със тях.За момента е просто невъзможно пък да се опитвам да закривам болното око,защото той и без това отказва да ги носи,а ако му закрия здравото оченце ще настане паника,рев и мрънкане.
Предварително ви благодаря.
П.П.Ако темата ми не е за този форум,моля модераторите да я преместят.
Виж целия пост
# 1
Всички казвахме на сина ми, че е по-готин с очилата, ама той ги сложи като беше по-голям - на 7 години.
Дано успеете с вашето синче!
Виж целия пост
# 2
Веднъж видях едно момиченце с подобен проблем, родителите й го бяха решили с костюм на пират - превръзка за окото, даже кука за ръката имаше. Тя се кефеше на костюма и си носеше превръзката.  Simple Smile
Виж целия пост
# 3
виж тази тема
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=134760.0
 
Виж целия пост
# 4
Синът ми сложи очила около шестата си година. Тогава излезе първата книга за Хари Потър и му беше любима, затова заедно ги избирахме да приличат на неговите. Сега вече и филми за Хари Потър има, ако не можете още да четете. Със закриването имахме споразумение - ако иска да играе на компютъра, окото е закрито. Колкото повече играе, толкова повече упражнява другото око.
Виж целия пост
# 5
Преди около 2г. племенникът ми сложи очила/ сега е на 5г./. Има същия проблем, носи превръзка. Той по принцип си е търпелив, но е много важна реакцията на всички около него, вкл. и децата. Реакцията на г-жите в градината също. Те бяха очровани от него, извикаха всички деца да го видят колко е хубав и т.н.
Виж целия пост
# 6
Днес цял ден спорим и се надлъгваме,колко време да носи очилата.Слагам му ги примерно за половин час,през който непрекъснато повтаря да ги маха.С триста зора,някак си ги държим,след това правим почивка и уговорка,след 10 мин.пак да ги сложим.Непрекъснатото мрънкане  и тропане с крак относно очилата продължава.

Не съм се сблъсквала с този проблем, тъй че не знам до колко мога да ти бъда полезна.
От проблемите, които съм имала с дъщеря ми обаче, съм се научила, че за такива неща трябва да й се налагм  и да не й давам възможност по какъвто и да било начин да ми се противопоставя - без уговорки и разни такива, в твоя случай прости ги слага и това е  Naughty! Защото, децата са достатъчно хитри и умеят да използват всяка отворена вратичка в своя полза  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия