Днес е 1 декември. Международен ден за борба с ХИВ/СПИН.

  • 474
  • 7
Какво се случва по вашите ширини на този ден!?

Тук нищо не видях цял ден. Надявах се поне на един презерватив гратис  Wink


Позволявам си да направя малка кампанийка срещу предразсъдъците свързани с хората, живеещи с вируса и поствам моето любимо послание от кампания преди няколко години:





Виж целия пост
# 1
Лени и тук няма нищо, нито кампанийка нито безплатни презервативи Wink, тука ги тресе всичко около Weihnachtsmarkt i Glühwein.

Хубаво че си написала, че и аз бях забравила Embarassed В тази връзка ето един линк:http://dnes.dir.bg/2006/12/01/news1017404.html
Виж целия пост
# 2
хубава тема!
*
нищо официално не става,живеем в много консервативен щат и е малко от рода 'туй на нас не ни се случва"
*
аз съм на бенефишьл обяд в една агенция-резиденция за хора с ХИВ,голями са скици,не знам дали ще дават кондомс ма със сигурност ще има шоу от кросдрсьри и пр; парите отиват в детската болница тук за изседвания на деца родени с ХИВ..
Виж целия пост
# 3
всекиму може да се случи,
но всеки се надява да го подмине.
Виж целия пост
# 4
Не знам още, не съм включвала ТВ или радио днес (11:30 ам).
Но съм сигурна, че ще има някакъв отглас и кавъридж темата и датата-ще кажа после какъв точно.
А моят такъв е в подписа ми- специално днес символично ще ида в  GAP и ще си купя фланелка RED - в подкрепа на каузата и защото съм върл фен на инициатора и, Боно.

Виж целия пост
# 5
А тук от вчера медиите са заприказвали за това. Даже се чудих дали във форума са пуснали тема по този повод  Laughing Ето че имало!
Виж целия пост
# 6
Тук ще има презервативи по 20 цента Simple Smile
Медиите говорят доста, особено се подчертава възможността от серопозитивни родители да се родят планирано здрави деца чрез процедури за изчистване на спермата от хив-вируса (има само 11 лаборатории за цяла Франция), но не разбрах добре  в какво се състои процедурата, ако майката е серопозитивна Embarassed
Но наистина е ужасно  разпространението на болестта, имам приятелки кениийки и в Африка е просто страшно...
Виж целия пост
# 7
Да допълня Аня - тук обсъждат и поставянето на автомати за презервативи в училищата (и това е нещо  Grinning).
Иначе също по медиите споменават за деня посветен на борбата със СПИН. Жалко, че е само веднъж годишно, особено като се има предвид, че от доста години вече, предаването на болестта при хетеросексуален контакт надминава това при хомосексуален, както и че болшинството новооткрити случая годишно са при жени.
Както би трябвало и редовно да се напомня, че СПИН не се лекува (поне за момента), а оше по-малко има ваксина.  Преди известно време (може би през април, когато течеше кампанията на една организация, Sidaction, за набиране на средства), имаше едно интервю по телевизията с тийнейджъри - ми те си мислеха, че СПИНът е като настинка - хванеш го, пийнеш хапчето и ти минава!
За Африка само ще напомня, че там заразените са над 25 милиона, а за Азия тепърва излизат цифрите - само за Индия са над 8 милиона!

Така че момичета - винаги с презерватив!  Grinning

За предаването на болестта от майката на бебето - най-често става при самото раждане, както и чрез кърмата. Така че заразата би могла да се избегне при раждане със секцио и ако майката не кърми.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия