Кори за баница

  • 1 747
  • 5
Тъй като знам, че някои от вас живеят извън БГ, искам да ги попитам, от къде си купувате кори за баница???? Confused:

Аз тук досега не съм намерила такива..... Sad  Има едни турски кори, но те са много дебели. Пък и сама не съм се опитвала да ги приготвям - вижа ми се трудновато....
Виж целия пост
# 1
Аз също съм си купувала от турските, когато бях в Одрин, наистина са дебели и баницата стана малко като парена, ако сте яли такава.
Ако имаш точилка и ти се меси и точи, можеш да пробваш да си ги направиш от брашно, сол и вода. Като замесиш тестото го разделяш на малки топчета, горе долу като ябълка и го разточваш на тънък лист и го мяташ върху кърпа да изсъхне.
Виж целия пост
# 2
Neznam dali oste tursisch kori no vse pak...pri naste turzi tuk ima taka nare4enite filoblaetter (filo-teig). Susto znam 4e pri surbite/hurvatite ima, pone sum jala ot tjach no ne sum kupuvala. Az si poru4vam kori ot BG ili si nosia v golemi koli4estva   Grinning  i gi zamraziavam. Izdurgat okolo 3-4 meseza
Виж целия пост
# 3
Цитат на: Bobbylein
Neznam dali oste tursisch kori no vse pak...pri naste turzi tuk ima taka nare4enite foliobl?tter. Susto znam 4e pri surbite/hurvatite ima, pone sum jala ot tjach no ne sum kupuvala. Az si poru4vam kori ot BG ili si nosia v golemi koli4estva   Grinning  i gi zamraziavam. Izdurgat okolo 3-4 meseza

Da още се интересувам, откъде да си ги купя. Благодаря ти За инфото. Simple Smile (За съжаление не са съвсем като нашите Sad )  
Преди седмица и на мен ми донесе една поЗната кори, така че сега съм на тема правене на баница... eat

P.S. Кога ти е термина? Решила ли си вече къде ще раждаш?
ПоЗдрави.
Виж целия пост
# 4
a ne moge i da stava duma za sravnenie  Grinning  Az  obogavam baniza i ne izdurgam dulgo...
Termina mi e na 8.07. i ste ragdam v Muenchen v Universitetskata klinika
Виж целия пост
# 5
Цитат на: Bobbylein
a ne moge i da stava duma za sravnenie  Grinning  Az  obogavam baniza i ne izdurgam dulgo...
Termina mi e na 8.07. i ste ragdam v Muenchen v Universitetskata klinika

О, Значи си съвсем накрая, не остава още дълго време да чакаш Simple Smile  Simple Smile  Пожелавам ти леко раждане! Flowers Four Leaf Clover
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия