Играчки от подръчни материали...

  • 55 521
  • 430
Здравейте момичета,темите тук са толкова хубави ,че едва успявам да ги изчета,но ми се иска заедно да опитаме да правим играчки от чорапи,ръкавички....и каквото ни хрумне...опитвали ли сте...бихте ли опитали...ако слагаме и снимки ще е супер.Днес малката толкова се радва на един зелен чорап на ръката ми,който и казваше,че е жаба,че чак започна да го целува...Искате ли да опитаме newsm78  bouquet
Виж целия пост
# 1
Да, искаме!!!  newsm44 Но само за играчки, с които може да се играе ли става въпрос? Или и други, които са просто за декорация.
Виж целия пост
# 2
Аз се записвам и гласувам ЗА и с двете ръце! Hug Peace
Виж целия пост
# 3
Много хубава идея!
Виж целия пост
# 4
Бети, идеята Ти е много хубава. С Дана тоз момент с чорапките го минахме и сега майсторм лодки от хартия. Едно време знаех как се правят и корабчета, но вече съм забравила. Опитай и Ти с лодки във купа с водичка, бебка може да им се радва.
Виж целия пост
# 5
АЗ СЪМ НАПРАВИЛА ОТ ЕДНА ГОЛЯМА БУТИЛКА МИНЕРАЛНА ВОДА ИНТЕРЕСНА ИГРАЧКА.Напълних бутилката с различни ненужни малки неща,облепих я със стари комикси /намазах я с Ц200 накъсах комиксите,залепих ги върху бутилката,отгоре намазах пак с ц200 И СТАНА МНОГО ЗДРАВО.Направила съм три.Голяма игра пада.
На едно парче шперплат съм закрепила стари копчета електрически ,мързеливчета,ключове за осветление ,секретна брава с ключ ,някой може да си поиграе и да сложи различни светодиоди,стари дистанционни и други подобни неща.А тук има интересни неща
http://www.enchantedlearning.com/crafts/animals/
Виж целия пост
# 6
Имаше такива теми... не знам работи ли търсачката.
Писала съм там. Сега ще ъпдейтна.
Всичко става за играчка, абсолютно всичко. Колкото е по-проста, толкова е по-добра за въображението. Всеки предмет, който хванете в ръка и му дадете глас - каничка, лъжичка, чорап, пантоф, мильото на баба ви, всичко. Просто трябва да мислите като дете.
Може и съвсем без нищо, просто правите разни фигурки с ръце - зайче, лисица, таралеж, куче, птиче - и разказвате приказка. Не е нужно да са много убедителни, въображението на детето добавя останалото.
Дълго време любимата й игра беше на "Въображаема къща". Влиза под една пързалка и си представя цяла къща там - прозорец, легло, маса, стол, звънец, на който аз трябва да й позвъня, да й подаря наужким цветя, тя да ме почерпи, да готвим с невидими прибори, да сипваме невидима сол и пр. Хич не цапа, да знаете  Joy

иначе инстантни играчки правим, табуретка с две кръгли мильота върху нея е печка, пръстите от гумена ръкавица са кукли за куклен театър (след като им се нарисуват лица с перманентен маркер), салфетката е принцеса или балерина, другата гумена ръкавица може да стане виме на крава, ако продупчите върховете на пръстите с топлийка и я напълните с вода (адски се забавлява да "дои"), кутията от сок е къща (изрязват се врата и прозорчета), кашонът от бойлера е замък (изрязват се врата, прозорче, бойници, аз го минах и с един латекс, че имах).
Менюто в ресторанта се обръща и става на индианска палатка, в която се крият лъжичката и виличката...
сухите клончета в парка са кости от динозавър, които тя намира и сглобява на скелет...
ваната е кораб, черпакът е специална вълшебна пръчица...
а, ето нещо, което изисква пет минути усилие - вземате бял картон, салфетки и телбод. Изрязвате от картона правоъгълник с широка стена колкото обиколката на главата на детето. Защипвате с телбода така, че да се образува цилиндър. Или с тиксо става. После с телбода прищипвате салфетките (или бялата част от найлонови торбички) така, че да се образува бухналата част на готварска шапка - тоест по един ръб от двете страни на горната част. Набухвате малко с ръка и воала! Готварска шапка.
Кукли за куклен театър за две минути - купувате резервна книжка от "Франклин", да речем, изрязвате героите, ламинирате, ако ви се ламинира, и залепвате на нещо дълго (молив, дървено шишче, клечка от сладолед). Разполагате с комплект кукли за "Франклин".
Кесийка от хляб (книжна) - само рисувате очи и уста, слагате ушите на съответното животно и сте готови.
Това се сещам в момента, аз вече дори не й измислям, защото тя започна да си измисля сама, много по-добре от мен.
Хубавото е, че тези играчки не е нужно да ги пазиш, те се правят на момента, играе се с тях и после можеш да ги запазиш или да ги хвърлиш, не се налага да се трупат. Или прибираш мильотата в чекмеджето, буташ табуретката под масата и не ти се налага да местиш "детската кухня" насам-натам.
Виж целия пост
# 7
Сега направих една кукла за театър, от хилка за федербал..........навързах дебела синя прежда за коса по ръба, вързах две копчета за очи и оплетох малко червена прежда за уста....сега ще изрежа ушички от две розови листчета за бележки, от тези които се залепват накрая........
Виж целия пост
# 8
Страхотна темичка, записваме се да ви следя, ако ми дойде нещо на ум - ще споделя! Hug
Виж целия пост
# 9
Да ви кажа как направих къщички за маймунките от яйцата Киндер ........изрязах 15 картонени квадрата със страна 10 см......след това изрязах прозорчета в различни форми......на едно триъгълно, друго- кръг, и т.н........накрая ги заших с прежда и дебела игла и направих кубчета без една страна.....предварително ги бях налепила отвътре с цветни хартии......според мен станаха много симпатични и могат да се строят кули с тях........
Виж целия пост
# 10
Като бе по-малка Гери й правех различни дрънкали - кутиите от АМ или по-малките от кафе пълнех  всяка една от тях с по 1-2 лъжички - с боб, с едра сол, с нес кафе и каквото се сетя, облепях ги с комикси и отгоре със скоч - всяка една от тях издаваше различен шум и Гери много им се радваше Peace
Виж целия пост
# 11
Сега имам един кашон от РС и мислех да го правя на къщичка за кукли - със спалня, кухня, стълби и т.н., но тук има прекрасни идеи. Благодаря за сайта, ani69 Hug
Виж целия пост
# 12
На една мека плюшена играчка мисля да пришия 2-3 големи копчета с илици към тях, някое ципче, лепки, дебели връвчици. Идеята ми е да се учи да закопчава и разкопчава и да си връзва обувките.
Виж целия пост
# 13
Всичко става за играчка, абсолютно всичко. Колкото е по-проста, толкова е по-добра за въображението.

Точно така е и това са най-прекрасните игри и моменти за децата!

Последно май най--много играхме с ролката от кухненска хартия - става за далекоглед, тунел, тръба, човеци разни /като й се нарисува лице... Всяка покривка също крие неизчерпаеми тайни... А каква палатка или пещера става от всяко по-голямшко покривало всички със сигурно знаете Wink то е цяло приключение...
Ще следя с интерес.
Виж целия пост
# 14
толкова много ме зарибихте, особено с предишните постове, които се затриха, дано тези които писаха, пак да пуснат идейки

твърдо съм решена да извадя машината от шкафа най -после и да ушия нещо на детето
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия