За задграничните паспорти...

  • 806
  • 6
Отдавна се каня да пусна тема и все забравям.
Та искам да попитам дали ще трябва да си предаваме задграничните паспорти сега с влизането в ЕС?
Моя задграничен паспорт е изтекъл лятото на 2005 г. и не съм го върнала все още. Дали трябва въобще да го връщам и ако го върна ще трябва ли да плащам някаква глоба, че съм така ужасно закъсняла.
Благодаря предварително Hug
Виж целия пост
# 1
Абсолютно същият случай EmbarassedЩе следя с интерес!
Виж целия пост
# 2
Аз ходих да го връщам моя, изтекъл е преди година и половина, казаха ми, че минималната глоба в Пловдив е 20 лева, но жената на гишето ме посъветва да си го върна след Нова година, ако няма да пътувам сега. Предполагам има шанс да отпадна глобите.
Виж целия пост
# 3
Отдавна се каня да пусна тема и все забравям.
Та искам да попитам дали ще трябва да си предаваме задграничните паспорти сега с влизането в ЕС?
Моя задграничен паспорт е изтекъл лятото на 2005 г. и не съм го върнала все още. Дали трябва въобще да го връщам и ако го върна ще трябва ли да плащам някаква глоба, че съм така ужасно закъсняла.
Благодаря предварително Hug

Каква е връзката между влизането в ЕС и предаването на паспорта?
Виж целия пост
# 4
Аз ходих да го връщам моя, изтекъл е преди година и половина, казаха ми, че минималната глоба в Пловдив е 20 лева, но жената на гишето ме посъветва да си го върна след Нова година, ако няма да пътувам сега. Предполагам има шанс да отпадна глобите.
Глоба наистина има тъй като паспортите били "държавна собственост". Не се смейте така го казаха на един човек който не си беше подновил паспорта с нов навреме. Глобите едвали ще отпаднат - просто след 31.12.2006г ще има нови извънгранични документи.
Виж целия пост
# 5
Защо да има нови задгранични документи?Паспортите си остават валидни.Все пак не пътуваме само до европейския съюз...Смяната на паспортите ще стане поетапно. А това,че ще пътувамеиз ЕС само с лична карта от 1.1.07 още не е сигурно.
Виж целия пост
# 6
Аз току-що си поднових международния паспорт и не ми взеха никаква глоба, макар че срокът на предишния ми паспорт е изтекъл миналата година. Знам ли, може би защото така и така платих повече, за да го издадат за три дни...  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия