Споделено.....

  • 1 931
  • 29
Здравейте майки Hug
Искам и аз да ви споделя как днес се почувствах много наранена и засегната.Бяхме на детски клуб,излизайки от стаята за игра моите деца седнаха на една пейка за да ги обуя.На същата пейка беше седнала една майка с малко момиченце,очевидно чакаща някого.Синът ми се закашля и майката каза на висок тон:" Недей мамо да се приближаваш до това дете, защото кашля-болно е!Като чуеш някой така да кашля,не се доближавай!" искаше явно да ме злепостави и пред останалите хора.А синът ми има Астма,прахът и многото бягане му се отразяват и се закашля/Благодаря на Господ,че поради тези причини не получава спазъм/ но това не е заразна болест,както предполагам повечето от вас знаят.Стана ми толкова мъчно и понеже съм много чувствителна на тази тема/поставиха му тази диагноза съвсем скоро и все още не съм се примирила...болно ми е/й обясних,че всъщност синът ми има астма и че не е нужно да говори така без да е запозната-все пак има и такива деца! Едва не се разплаках докато й обяснявах....и все пак..... можеше да обясни на детето си тихичко,не беше нужно да го прави по този начин.... не искам синът ми да расте с мисълта,че нещо не му е както трябва /защото има вероятност детската астма да се израстне/именно заради такива несъобразителни хора!Все пак детенце е,впечатлява се от най-малкото нещо....как да разбера какво е в малката му главица.До този момент съм се опитала да му обясня по най-безболезнения начин, защо постоянно сме на инхалации и всичко свързано с хр.режим,който спазваме на този етап.Но ето че от такива изказвания няма как да го предпазя....Кога това общество ще се научи на съобразителност?
Виж целия пост
# 1
Обществото ни  няма никога да се научи на съобразителност.Това не го очаквай.Бъди по - твърда, по - заядлива, не се оклюмвай на първата забележка към теб.Аз лично като се заяжда с мен някой по повод децата ми не оставам длъжна.Със сомасъжаление и размишления няма да оправиш нещата.Ще видиш ,че така е по - лесно.
Виж целия пост
# 2
Е, очевидно дамата не е била от възпитаните.  Rolling Eyes
Но от друга страна, децата ни непрекъснато боледуват и всички сме доста изнервени и наплашени. Особено от родители, които не се усещат. Миналата седмица едно момченце на детска площадка така кашляше, че хвърчаха сополи и поток от храчки. А баба му го довела да си поиграе с децата.
Подбрах Самуил да си ходим, разбира се. А бабата (доста млада баба беше, сигурно не й се стояло у дома) от време на време викаше: "Жорко, сложи си ръката на устата, като кашляш".
Това се случва в Борисовата градина - място бол. Дребния съм го водила винаги далеч от деца, когато е кашлял. Ама ха де, пусти мързел.
Виж целия пост
# 3
...........й обясних,че всъщност синът ми има астма и че не е нужно да говори така без да е запозната-все пак има и такива деца! Едва не се разплаках докато й обяснявах.......


  Направила си нужното, според мен! Обяснила си за какво става дума във вашия случай. Но бъди по - твърда!  Peace Не позволявай да те разтройват подобни изказвания, защото тепърва ще се сблъскваш с несъобразителни или по скоро хора, за които толерантността към по - различните, е нещо чуждо  Sad И не на последно място, детенцето усеща твоите настроения и "попива" от тях.
Виж целия пост
# 4
Със сомасъжаление и размишления няма да оправиш нещата.


В никакъв случай не се самосъжалявам! Много се засегнах наистина,но може би се почувсвах толкова наранена,защото съм и бременна и емоциите напират!  preggo

Виж целия пост
# 5
Не се разстройвай, хората са разни..  Hug
Виж целия пост
# 6
Едва ли е искала да те злепостави, и няма как да знае, че детето ти е с астма. МОже пък нейното дете да боледува често и затова да е изнервена и притеснена. Няма смисъл да се разстойваш и да плачеш за такива неща Peace
Виж целия пост
# 7
Обществото ни  няма никога да се научи на съобразителност.Това не го очаквай.Бъди по - твърда, по - заядлива, не се оклюмвай на първата забележка към теб.Аз лично като се заяжда с мен някой по повод децата ми не оставам длъжна.Със сомасъжаление и размишления няма да оправиш нещата.Ще видиш ,че така е по - лесно.
Миличка права е bubica. За съжаление такъв ни е манталитета! Наистина се научи да не обръщаш внимание, но как ще обясниш на детето да не обръща и то...наистина не знам. Дано повече не ви се случва и малкото съкровище да се оправи с времето. Praynig
Виж целия пост
# 8
Не обръщай внимание на грубияни и невъзпитани хора!Гледай да е добре детенцето ти,да не ти дреме кой какво казва!Поздрави!!!
Виж целия пост
# 9
Хората са различни....не обръщай внимание на всеки
Виж целия пост
# 10
Хора всякакви.  Rolling Eyes
Опитай се да не обръщаш внимание на такива приказки
Виж целия пост
# 11
Знам как си се чувствала и искренно съжалявам.На мийта най добра приятелка детенцето беше с бронхиална астма.Почти винаги каляше а в петък правеще пристъпи но до неделя и следа от тях.Майката е много чувствителен и затворен човек.Лично аз бях свидетел на подобно нещо при което хвахам маиката и я дръпнах на страни казах и нека не се случва на твоето дете да разбереш от какво е болно.КАЗАХ и че не е заразно и че познавам детето много добре.Виждаш ли моя не кашля ако  имаше нещо шеще и тои да е болен.Те отраснаха заедно.Хората ми правеха забележки недей момиче викаха да го пускаш това  дете кашля без да знаеха че са приятели.Човешката простотия няма край.Моляте само да не се ядосваш,защото знам какво ти е  bouquet  bouquet  bouquetКакто казва венера може и да е така може би неиното по често боледува .хора ги има всякакви  bouquet
Виж целия пост
# 12
Е, очевидно дамата не е била от възпитаните.  Rolling Eyes
Но от друга страна, децата ни непрекъснато боледуват и всички сме доста изнервени и наплашени. Особено от родители, които не се усещат. Миналата седмица едно момченце на детска площадка така кашляше, че хвърчаха сополи и поток от храчки. А баба му го довела да си поиграе с децата.
Подбрах Самуил да си ходим, разбира се. А бабата (доста млада баба беше, сигурно не й се стояло у дома) от време на време викаше: "Жорко, сложи си ръката на устата, като кашляш".
Това се случва в Борисовата градина - място бол. Дребния съм го водила винаги далеч от деца, когато е кашлял. Ама ха де, пусти мързел.

Много съм съгласна с Василиса. Съжалявам за детенцето ти, ще се оправи, сигурна съм  Heart Eyes просто напоследък непрекъснато се сблъсквам с майки и баби, завели болните си деца в детските кътове, защото не са на ясла или градина, а вкъщи не им се стои. В края на краищата съобразителността има две страни и аз съм бременна в момента и хич не ми се иска да легнем болни двамата с детето. Не си позволявам такива изказвания, но както е казала Василиса, всички сме доста изнервени и наплашени след непрекъсващите новини за менингити, тежки грипове и какво ли още не. Бъди здрава!
Виж целия пост
# 13
Обществото ни  няма никога да се научи на съобразителност.Това не го очаквай.Бъди по - твърда, по - заядлива, не се оклюмвай на първата забележка към теб.Аз лично като се заяжда с мен някой по повод децата ми не оставам длъжна.Със сомасъжаление и размишления няма да оправиш нещата.Ще видиш ,че така е по - лесно.
Съгласна съм с това...определено ще ти е по-добре  Peace
Виж целия пост
# 14
Напълно разбирам как се чувстваш, защото едното ми дете е с проблеми и често се сблъсквам с неудачни коментари. Но наистина, хората няма как да знаят.....и реагират спонтанно. Аз би трябвало да знам как се чувства един родител на дете с някакъв проблем в подобна ситуация, но също не съм застрахована от грешки. Запознах се с една майка в градинката и след известно време ми направи впечетление колко пази детето си...да не падне, да не го закачи някое друго дете....а недай си боже...да го бутне. Направо разправия. Един ден се ядосах и подметнах някакъв коментар. Оказа се, че детето е с....не му помня името ... заболяване, при което кръвта не се съсирва. Почувствах се виновна, но нямаше как да върна думите си назад.
 Когато детето ти има някакъв проблем, по - лек, незабележим или тежък, околните могат да те засегнат дори с невинен коментар. Мисля, че е важно не само родителите на децата без проблеми да са солидарни с нас, но и ние да проявяваме разбиране. Повечето хора не са се сблъсквали с подобен проблем...и слава Богу. Наистина...няма как да знаят. Вярвам, че майката, която те е засегнала ще бъде по-внимателна от тук нататък.   bouquet
А за конкретния случай....детето на приятелката ми е със съмнение за тромбоцитопения, без да задълбавам, за тези деца е важно да се пазят от болести, респективно не бива да пият често лекарства. Вярвам, че тя би ти реагирала също така остро, въпреки че е солидарна с мен. Не всички родители са склонни да говорят за проблемите си...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия