Праскова,Кайсия,Банан,Дюла,Каксис,Боровинка-ЗА или ПРОТИВ в 4-тия месец

  • 2 276
  • 15
Здравейте мамита!Имам няколко въпроса!Сина ми е на 4м.и започнах да го захранвам с плодови пюрета.Кажете ми т.к. чувам много противоречиви мнения мога ли да му дам към края на месеца готово пюре от кайсия и същото от праскова?Какво ви е мнението и за дюлата,боровинката и касиса.За екзотичните разбрах,че е по-добре да се изчака,а също така и никакви ягоди,малини и тем подобни горски.Моля ви Praynig да ми помогнете т.к. се оказва че са доста малко плодовете за тази възраст(ябълка,круша,слива,банан,кайсия,праскова,боровинка,касис,дюла)
Посъветвайте ме с какво да изчакам!
Виж целия пост
# 1
ние сме почти на 4,5 мес. Плодови пюрета давам почти от 1 мес. вече. Давала съм- ябълка, круша, сини сливи, тиква с морков (плодово е), кайсия. Мисля да взема праскова тези дни. За другите плодове ще се радвам да се вкючи някоя мама и да каже. Моя позната, с която раждахме заедно е давала и шипки. За банана знам, че е добре след 6-я мес. Касис и боровинка аз лично не бих дала още.
Виж целия пост
# 2
 ShockedВ първия момент като прочетох темата, помислих, че съм объркала форума.Много сте малки още и е по-добре да изчакаш с всякакви пюрета, а тези  от мъхестите плодове/кайсия и праскова/ се въвеждат още по-късно и накрая цитрусовите. Виж инфото и таблиците в библиотеката на форума.
Виж целия пост
# 3
ябълка, круша, евентуално боровинка, тиква_стават...
Но в същност преди 6 месеца по_добре беz нито едно от тях Mr. Green.
Виж целия пост
# 4
Принципно 4 месец е малко рано за захранване, но щом си решила е добре че се информираш.
Мъхестите плодове (кайсия, праскова, киви, дюла и др.) са силни алергени, както и всички завършващи на "бери" (ягоди, малини, къпини, боровинки и др.), цитрусите също се дават след годинка, някои от изброените дори след 2 годинки.
Можеш да даваш  ябълки, круши, тиква, от готовите- сини сливи, шипка, череши, грозде все чудесни и полезни плодове Peace
Виж целия пост
# 5
Искам едно уточнение да направя.Ние се храниме с АМ и дали сега или след 2м. ще започнем смятам че по изкуствено нещо от АМ в случаяа няма.Другия ни проблем е,че хапваме на 4 часа и то по-колкото си искаме(80,90,110-в най добрия случай 140).Надава добре,но въпреки това реших да го пробвам с пюренца с надеждата,че ще му се осладят повече.
Виж целия пост
# 6
Има значение, защото коремчето му ще бъде по-узряло, ако мога така да кажа.
Защо се притесняваш, щом наддава добре?
Препоръчителните количества са препоръчителни, а не задължителни за изяждане.
Виж целия пост
# 7
Ами вижте,ние така и така сме започнали вече от няколко дни така,че от тук нататък следва да спазвам правилата-какво може и какво не.До тука сме яли ябълка и морков(с шише защото лъжицата не я искаме,някакси прави явно асоциация с капките Вигантол и тези за колики които му давах с нея). Мисля да му дам-слива,круша ,тиква и череша,а кайсия,банан и праскова да оставя за по-късно.След което ще започна със зеленчука.Какво мислите за тази схема на този етап?
Кажете и за кашите-давам от 2 дни оризова на Milupa?
Виж целия пост
# 8
ShockedВ първия момент като прочетох темата, помислих, че съм объркала форума.Много сте малки още и е по-добре да изчакаш с всякакви пюрета, а тези  от мъхестите плодове/кайсия и праскова/ се въвеждат още по-късно и накрая цитрусовите. Виж инфото и таблиците в библиотеката на форума.
PeaceНие ще захранваме доста по късно тъй като сме изцяло на кърма,но в много страни като първа храна препоръчват оризова каша ,банан,сладък картоф тъй като се понасят много добре от незрялото бебешко стомахче,а за кайсия праскова и всички горски около годинка,това е моето мнение,но все пак ти си решаваш
Виж целия пост
# 9
Късното захранване (след 6-я месец) се препоръчва защото тогава стомаха е далеч по-зрял, червата вече не са така пропускливи и рискът от алергии тогава е значително по-малък.
За избутването на храната- до към 6-я месец това е нормално явление, инстинкт за самосъхранение Grinning, всичко различно от мляко (цица/биберон) да не попада в устичката. След 6-я месец се израстява и идва ред на любопитството към твърдата храна, както и нуждата от нея, тогава някъде децата започват да опитват и приемат различната храна, а езичето се учи да я прехвърля от устичката към гърлото (не обратно, както до сега).
И при зеленчуците е добре да се следват сезонните, тези които се отглеждат у нас и са от сигурен източник (чисти) са ОК!
Дано съм била полезна!
Виж целия пост
# 10
Ако не не трябва да се дават гореспоменатите плодове т.е.праскови,кайсии,малини,касис,боровинки,защо тогава ХИП ги произвежда-и то за възраст от 4 месеца ?
Виж целия пост
# 11
защото си плащат
защото трябва да си продават продукцията
защото в БГ това минава, нали повечето педиатри препоръчват старата схема на захранване
защото след 4-я месец може да означава 5-ти, 6-ти, 7-ми и т.н. месеци, там майката решава, при това положение ходи ги осъди че препоръката им те е подвела и детето ти е придобило алергия за цял живот
Виж целия пост
# 12
Ами отговарям на въпроса-ПРОТИВ.Моята щерка е над годинка и още не е яла повечето от изброените.
Информиран избор-библиотеката на форума ще ти даде много и най-различни насоки.Успех!
Виж целия пост
# 13
Моят отговор също ще е да не бързаш със захранването.
Ако влезеш и в другия форум - "АМ и захранване" и там ще те посъветват до 6-тия мес. само АМ, а даже до годинката пюретата и другите храни да са за опитване, а не за наяждане, (т.е. не е нужно да заместваш хранене).
Аз следвам тази схема и още не съм заместила изцяло кърмене (в твоя случай АМ), а синът ми  си яде всичко вече, но той сам определя кога колко да яде. Аз само следвам неговия ритъм...
Например към 11-11,30 ч. ако яде супичка си хапва около половин пюряно бурканче и повече не иска, налита на цицата...
При вас нещата може да са по-различни и твоето дете да си изяжда колкото и да му дадеш, така, че мисля, че таблиците в случая не помагат.
Вслушвай се в желанията на бебо, не го насилвай да яде нещо, което не иска или когато не иска, спокойно си карай на АМ, а когато то е готово то ще ти подскаже.
Само да кажа, че аз захраних на 6,5 мес с картоф, морков, ябълка, банан дадох(но някои не го препоръчват), после смески между тях и после други работи.
Има спор и какво е захранване - някои казват, че като се замести хранене тогава е захранване, но за мен да захраниш детето е когато прояде някаква храна между кърменията/храненията.
Виж целия пост
# 14
Да, оризовата на Милупа е добър вариант. От кашите можеш да даваш безмлечни, без глутен. От зеленчуците-картоф, морков, тиквичка, ориз като начало.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия