все в неделя стават белите- о4ен оток

  • 1 548
  • 3
добро утро, извинявам се предварително ако ве4е има сходна тема, но няма да имам време да изровя вси4ко , а и търса4ката не работи.
по темата. в4ера синът ми вдигна Т 38,5, "естествено през уикенда ", през ноща само проплакваше като от зъби, спа с нурофен и доста дентинокс и пансорал. ина4е няма поведение на болен- яде, лудя и ска4а, както обикновено, но пла4еше от лъжицата .
тази сутрин се събуди с оток на едното око. едва ли има връзка между двете неща, но знае ли 4овек.
и тъй като е неделя и не мога в нета до момента да открия работещ офталмолог, дори и на 4астно, се надявам някой да намери време и да ми отговори тук, поне за мое успокоение -до утре, когато така или ина4е ще идем на лекар.
4удя се дали да ида до пирогов, и дали слу4аят е спешен или може да по4ака до утре. е, аз продължавям да ровя и търся ....все пак са о4и...
отокът е само под окото,  само на едното, 4ервенее, с опъната кожа , отвътре окото не е за4ервено, но и не ми позволява да го пипна и да отворя да видя дали няма обърната мигла и нещо подобно. не забелязвам да го търка или очевидно да го боли, само понякога мига все едно 4е го дразни нещо. не съм видяла да се е ударил....
моля ви за координати на работещ в неделя детски и /или опитен офталмолог, или друга свързана с темата информация, защото хипохондрията ме е хванала здраво....
Виж целия пост
# 1
може да ечемик,това би обяснило и темперратурата
в пирогов няма офталмолог,дежурен има в исул,ако решиш,идете там Peace
между другото в пирогов няма и унг,пак в исул(в случай че някога ви се наложи)
Виж целия пост
# 2
 - Не искам да те плаша, но всяка инфекция от горната устна включително - и нагоре е заплаха за мозъка.
 - Може да е и от горен зъб, имам предвид казаното от теб че е плакал от лъжицата.  Peace

 
  Мога да ти препоръчам  - Преподавателката ми по Офталмология Доцент Демирчева:
 
- Д-р Ирена Демирчева дм, ИСУЛ - тел. 9432282, 9432918 gsm: 0888 325056   Hug
Виж целия пост
# 3
благодаря за отговорите, ве4е бяхме в ИСУЛ , в спешен о4ен кабинет. погледнаха го на о4ен микроскоп и нямаше възпаление на окото вътре, нямаше 4уждо тяло, изписаха капки за алерги4ен конюктивит- spersallerg. лекарката беше млада, доколкото раз4итам от рецептата д-р Милошева . засега отокът поспадна, но утре мисля да се видя с поне още един лекар, първо с педиатъра, а после и с о4ната в торакс, за която имам добри отзиви.
замислям се дали не си е вкарал пансорал или дентинокс в окото търкайки се по цялото лице. но знае ли 4овек.
ина4е,  4е реве от зъби , не реве, а направо се дере, гризе решетката на леглото. заспива само с нурофен и някое от мазилата за венци.
според лекарката и майка ми която също е лекар , Т може да е от алергия, или отокът може да е в резултат на Т, е а аз как да разбера на 100%.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия