Къносване????????????

  • 3 833
  • 10
Здравейте!
Знаете ли как се приготвя Турската къна?
Преди два дена ми подариха и казаха,че е много добре да се оцветява косата с такава къна.Спомням се,че баба ми използваше само къна,но и слагаше много неща преди да си я нанесе на главата.
Може би някой знае рецепта за подхранване и оцветяване с къна?
Виж целия пост
# 1
Истинската къна наистина е много хубава за косата. Имай предвид обаче, че няма отмиване после, ако решиш да сменяш цвета.
Аз обикновено не съм слагала добавки - заливах къната с вряла вода до средно гъста каша, изчаквах да стане поносимо топла и мажех. Отгоре завивах с найлон и кърпа и седях поне 2 часа. Добре е да се маже на чиста коса (за разлика от боята).
Чувала съм, че могат да се слагат разни добавки за по-наситен цвят - счукан карамфил, счукани маслини, тютюн...но не съм пробвала. Можеш да сложиш няколко капки бадемово масло или зехтин, ако искаш.
Виж целия пост
# 2
Аз не я боядисвам -имам само 2-3 бели косъма
Реших просто да опитам с къна какво ще се получи
Абе гледам Ромските момичета са със страхотни коси-те само се къносват,но не знам тайната им
Виж целия пост
# 3
Правех си я така:
Къната + кисело мляко+1-2 сл оцет +стрит карамфил- вари се на водна баня, докато потъмнене 
Маха се от коткона + 1-2 жълтъка+1 сл бадемово масло.
Мажеш се, слагаш наелон после кърпа - загряващ компрес - стоиш най-малко 2 часа....аз съм стояла и цяла вечер /спя с това чудо/. Whistling
Виж целия пост
# 4
Абе гледам Ромските момичета са със страхотни коси-те само се къносват,но не знам тайната им
Къната наистина уплътнява косъма, защото полепва по него и стои по-тежка.
А специално при ромските момичета, подозирам и заслугата на комбинацията газ-мас-оцет против въшки  Simple Smile
Виж целия пост
# 5
А специално при ромските момичета, подозирам и заслугата на комбинацията газ-мас-оцет против въшки  Simple Smile
Абсолютно! Те затова са с такива хубави коси - газ-мас-оцет е тайната им.
Виж целия пост
# 6
Здравейте! Имам въпрос, реших да започна да се къносвам,закупих си къна Афродита, някоя от вас знае ли доколко е качествена? И въпроса ми е колко време след последното боядисване мога да се къносам? За последно се боядисах преди 10 дни. Благодаря!!!  Peace
Виж целия пост
# 7
Здравейте! Имам въпрос, реших да започна да се къносвам,закупих си къна Афродита, някоя от вас знае ли доколко е качествена? И въпроса ми е колко време след последното боядисване мога да се къносам? За последно се боядисах преди 10 дни. Благодаря!!!


Мисля, че трябва да изчакаш доста повече - доколкото зная, къната не хваща на боядисана коса. С други думи, за най-сигурен ефект изчакай съвсем да се отбоядисаш. Ако ти стигне търпението, де...  Mr. Green

Къната наистина прави косата страхотна, аз я ползвам не толкова за цвят, колкото за подхранване. А за вълшебството газ+мас няма да говоря, по-лъскава коса с нищо не може да се докара - само тая воня после...  Sick
Виж целия пост
# 8
ех какви рецепти имаше тука...
Дали някой ще се навие да ги натрака пак???
Виж целия пост
# 9
Здравейте! Имам въпрос, реших да започна да се къносвам,закупих си къна Афродита, някоя от вас знае ли доколко е качествена? И въпроса ми е колко време след последното боядисване мога да се къносам? За последно се боядисах преди 10 дни. Благодаря!!!


Мисля, че трябва да изчакаш доста повече - доколкото зная, къната не хваща на боядисана коса. С други думи, за най-сигурен ефект изчакай съвсем да се отбоядисаш. Ако ти стигне търпението, де...  Mr. Green

Само ще уточня,че върху боядисана коса можеш да нанесеш къната веднага,докато обратното не е за препоръчване,защото къната прави предпазен филм върху косъма и затова боята не може да проникне.Не случайно в упътванията на повечето бои предупреждават да не се употребява върху къносана коса,тя трябва първо да се изреже и тогава.Къната трябва да се приготвя на водна баня и най важната и добавка мисля беше бадемово масло или зехтин.Аз лично досега не съм видяла коса,която е къносвана редовно, да цъфти.Успех  bouquet
Виж целия пост
# 10
Мерси за съветите  bouquet ще изчакам месец. Нямам търпение!!! Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия