Комплексират ли се мъжете, ако жените ги превъзхождат?

  • 3 297
  • 22
Кажете, какви са вашите наблюдения - ако жената е по-успяла в работата си (взима повече пари, например), или е с по-високо образование, или успешно съвместява много задачи (наред с многото работа успешно си гледа и къщата), или се справя чудесно с някои типично мъжки дейности - това комплексира ли мъжът до нея или напротив, амбицира го? Моите наблюдения, за съжаление, сочат първото - повечето мъже се комплексират от успели жени и се опитват всячески да омаловажат постиженията им. Толкова ли е фатално важно в една връзка мъжът винаги да доминира?
Виж целия пост
# 1
Зависи от мъжа.
Виж целия пост
# 2
Комплексират се. Амбицират ги постиженията на другите мъже, там се състезават на една и съща писта. Докато постиженията на жената се възприемат едва ли не като удар под кръста.
Обяснимо е общо взето. За разлика от жените, които могат да блеснат на много поприща, мъжете могат да блеснат почти само на професионалното.
Виж целия пост
# 3
Ако жената се държи надменно и власно и
на базата на материалното си и професионално
превъзходство ''командори'' е нормално мъжа да се комплексира.
Аз лично смятам обаче че такива жени са рядкост така че няма място
за комплекси,даже  се радвам на професионализма и образованието
на Котката ,и ако мога на драго сърце ще и помагам да бъде още по добра.
Виж целия пост
# 4
В България обществото е все още патриархално, в този смисъл мъжете се радват, но малко с половин уста на женските успехи.
Лично мнение.  Peace
Виж целия пост
# 5
Нормално е когато жената взема повече мъжът да има право да пита как, аджеба, ги заработва все пак ако се сещаш накъде бия, а? Не е нормално при брак, иначе аз си оправдавам професиите с вековни традиции все пак ако се сещаш за какво говорим, а?

С кво да ме превъзхожда? Аз даже и чистя по-добре, но не го показвам за да няма претенции после.
Виж целия пост
# 6
Нормално е когато жената взема повече мъжът да има право да пита как, аджеба, ги заработва все пак ако се сещаш накъде бия, а?
С кво да ме превъзхожда? Аз даже и чистя по-добре, но не го показвам за да няма претенции после.

 Grinning С професия, която вади повече пари, примерно, ако се сещаш накъде бия (не ти говоря за най-древната професия) Laughing
Виж целия пост
# 7
... За разлика от жените, които могат да блеснат на много поприща, мъжете могат да блеснат почти само на професионалното.
Shocked И какви са тея поприща дето могат да блеснат жените?

Иначе по темата: специално в Бг повечето мъже предпочитат те да "вадят хляба в семейството" и гледат по-скоро негативно на това жената да има повече доходи от тях и да е независима, като в най-лошия случай може дори и да се комплексират. Лично моето мнение е че един умен мъж не би трябвало да има нищо против това жена му да е по-успяла от него. Има и такива мъже. Но има и лош (според мен) вариант на темата. Има и мъже които разчитат на жените да ги издържат.
Виж целия пост
# 8
... За разлика от жените, които могат да блеснат на много поприща, мъжете могат да блеснат почти само на професионалното.
Shocked И какви са тея поприща дето могат да блеснат жените?

Майчинско, домакинско, курвенско...  Simple Smile Съгласи се, че въпреки бързата мъжка еманципация, засега това са все още предимно женски територии.
Виж целия пост
# 9
Зависи и от мъжа и от жената,от манталитета им и от интелекта им Wink
Виж целия пост
# 10
Нормално е когато жената взема повече мъжът да има право да пита как, аджеба, ги заработва все пак ако се сещаш накъде бия, а?
С кво да ме превъзхожда? Аз даже и чистя по-добре, но не го показвам за да няма претенции после.

 Grinning С професия, която вади повече пари, примерно, ако се сещаш накъде бия (не ти говоря за най-древната професия) Laughing

Аз досега не съм чувал за толкова добре платена счетоводителка.

Зависи и от мъжа и от жената,от манталитета им и от интелекта им Wink

Толкова си права! Как не се бях сетил!
Виж целия пост
# 11

[/quote]

Аз досега не съм чувал за толкова добре платена счетоводителка.

[/quote]

Има, има...
Виж целия пост
# 12
В България обществото е все още патриархално, в този смисъл мъжете се радват, но малко с половин уста на женските успехи.
Лично мнение.  Peace
Подкрепям напълно! Малко са тези, които се гордеят с успехите на жените си и това не им бие по самочувствието.
Виж целия пост
# 13
... За разлика от жените, които могат да блеснат на много поприща, мъжете могат да блеснат почти само на професионалното.
Shocked И какви са тея поприща дето могат да блеснат жените?

Майчинско, домакинско, курвенско...  Simple Smile Съгласи се, че въпреки бързата мъжка еманципация, засега това са все още предимно женски територии.
А на вдигане на тежести жените никога няма да ни стигнат. Разбира се, че има чисто женски области, където мъжете не могат да блеснат. Иначе няма нищо лошо в успялата жена, стига да не го ползва като повод да тормози мъжа си. За съжаление има и такива случаи.
Аз самия си признавам, че съм изпадал в състояния да се депресирам от успеха на жена, но в същото време искрено съм и се възхищавал за това.
Виж целия пост
# 14
Не, моят мъж не се комплексира, напротив.И мисля, че повечето мъже са така. Все пак живеем в 21 век.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия