За пътя от кърмата към прясното мляко

  • 1 167
  • 17
Разбрах, че идеалният преход е ако се започне с напълно адаптирано мляко, после - частично адаптирано, след него - адаптирано мляко за деца над 1 годинка и чак накрая (след 2 г.) се въведе прясното мляко. Каква марка адаптирано от всяка разновидност ще ми препоръчате? Целта ми не е да отбивам, а да извърша без сътресения прехода към прясното мляко.
Виж целия пост
# 1
Ако детето не е предразположено към алергии, не знам дали трябва чак такава предпазливост...Аз първо давах продукти, които са приготвени с  прясно мляко,а преди няколко месеца почнах да дадам пълномаслено прясно мляко, обожава го.
Иначе тук има едно органично адаптирано мляко, но в Бг май не съм виждала...
Виж целия пост
# 2
За мен идеалния преход от кърма към каквото и да било изобщо не включва адаптирано мляко. Направо обидно ми изглежда да прекарам сума ти месеци в кърмене и накрая да давам АМ  Mr. Green Преходът при моите деца е бил директен и без никаква увертюра. Проблеми никакви.
Виж целия пост
# 3
Преходът при моите деца е бил директен и без никаква увертюра. Проблеми никакви.
И при мен общо взето така. Не е проявявал признаци на алергия, така че от 1-2 месеца давам прясно мляко. Не го пие чисто де (но той така или иначе продължава да суче), давам му го с овесени ядки или попара с кифла за закуска, в крем супите също слагам.
Виж целия пост
# 4
И при мен общо взето така. Не е проявявал признаци на алергия, така че от 1-2 месеца давам прясно мляко. Не го пие чисто де (но той така или иначе продължава да суче), давам му го с овесени ядки или попара с кифла за закуска, в крем супите също слагам.


Е да, и аз имах предвид това - млечни супи, млечни кремове и грисове и т.н., попари с мляко и бисквити или корнфлейкс или хляб, въобще всевъзможни комбинации. Чисто не го пият, а също и нямат навик да заспиват с мляко.

Наскоро една дружка ме запита, след като отби 9-мес. си син, защо педиатърката и казала, че задължително трябва да дава АМ преди заспиване... Никаква причина не ми хрумна, още повече, че за първи път чух такова напътствие - някой може ли да ми каже евентуално какво изисква подобно мероприятие? И не е ли като цяло скверно да се говори за даване на АМ на старателно откърмено дете?  newsm78
Виж целия пост
# 5
Хмм, аз даже вече не помня кога започнах да давам прясно мляко, но е било към годинка и 4-5 месеца. Съответно чисто не го е пил никога, хапва го в кремчета, на попарка, с мюсли и така. Адапте моето дете е опитвало единствено в родилното, защото не бяхме заедно първите 24ч, но тогава го е повръщал. После заради алергиите беше изключено да му давам адапте. Ако нямате алергии, не виждам смисъл от чак толкова бавен преход към прясното мляко.
Поздрави.
Виж целия пост
# 6
За да питам, сигурно имаме проблем с алергиите.

Крейзи чик, на мен пък не ми е обидно. Справка в Библиотеката. А на 9-месечно бебе (кърмено или не) какво друго мляко освен АМ предлагаш да се дава? Само кисело?
Виж целия пост
# 7
За да питам, сигурно имаме проблем с алергиите.Крейзи чик, на мен пък не ми е обидно. Справка в Библиотеката. А на 9-месечно бебе (кърмено или не) какво друго мляко освен АМ предлагаш да се дава? Само кисело?

Ти може да питаш по 10 000 причини - как бих могла да разгадая?! Освен това, задавайки въпрос някому, трябва да си готова за всякакъв отговор - дори и такъв, който няма да ти хареса.

На кърмено 9-месечно бебе предлагам да се дава кърма.
На некърмено 9-месечно бебе предлагам да се дава прясно мляко. Може и кисело, но лично аз него го въведох след годинка. Най-вече предлагам въпросното бебе да вечеря със супичка, да кажем - вижда ми се по-добре от АМ. Виж, от алергии нищо не разбирам.


P.S. "Справка в Библиотеката" не ми звучи кой-знае колко респектиращо, да ти кажа  Crazy
Виж целия пост
# 8
Не целя за респектирам никого. За онова 9-месечно бебе разбрах, че е било отбито. Явно майка му не възнамерява да го кърми повече, а до Банка за кърма трудно може да се вредиш без предписания. Аз пък последното нещо, което бих дал ще е прясно мляко. И на теб може да не ти харесва.

Чакам конкретни предложения за марки АМ по посочените групи.
Виж целия пост
# 9
Стейси, не мога да ти дам съвет за марки АМ (може би е добре да питаш и в съседния форум). Само мога да ти кажа как мисля да процедираме ние -  реших да въведа кисело мляко на 1г и 6-7м примерно (за запознаване с нов вкус и опитване, не за заместване на кърмения) и прясно - след 2г (в разни кремчета, мляко с ориз, мляко с грис, картофено пюре с прясно мляко и т.н.) . Мисля да пропусна АМ в захранването и да предложа краве мляко по-късничко, но пък наистина  чрез АМ преходът към неадаптирано мляко (кисело и прясно) е по-плавен. Дано се включат мами, захранили алергични дечица с кисело мляко, и да могат да дадат конкретни предложения за АМ.
Виж целия пост
# 10
Мамо Ели, ако имате домашно кисело мляко, мисля че няма да имате проблем на тази възраст. Емин от проблемите на това от магазина е, че го сгъстяват със сухо мляко, което всъщност си е неадаптирано и води до алергични реакции.
Абе, имаше майки тука, които бяха давали АМ в късна възраст, хайде да не ги призовавам поименно.  Grinning Grinning Grinning
Виж целия пост
# 11
Аз се включвам, за да кажа, че категорично отказа да пи пие Nestle Junior. Купих го преди две седмици, защото виждам как и липсва млякото през деня.  Като и го дадох, тя така ме изгледа и изплю, че ме досрамя, че и го дадох.
Виж целия пост
# 12
Преди време попаднах на подобна тема, но не мога да я открия с търсачката. Ако не се лъжа Free Soul я беше пуснала и мисля, че вече дава АМ на своето голямо кърмаче. Дано се включи.
Иначе и аз съм решила, когато му дойде времето да давам направо прясно мляко. Нямам повод да се притеснявам от алергии, но пък нищо не се знае. Ще следя темата.
Виж целия пост
# 13
И аз ще следя темата с интерес, че ние май се отбиваме  Sad.

 Преди време май имаше някаква тема за това, че трябва даже да започнеш с АМ 1 или там не знам как се казва за преди 6 месеца и тогава да въведеш следващите АМ за годинка и нагоре иначе е възможна реакция.
Виж целия пост
# 14
Ето я темата за АМ
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия