Свекърва или детегледачка?

  • 2 080
  • 44
                                     Моля за съвет- кое "зло" е по-малко?
 Нямам опит нито с живеенето със свекърва / срещаме се веднъж месечно и не ми е на сърце/, а ще ми се наложи да я приема за постоянно в къщата си, за да гледа бебка, нито с детегледачка. Как да избера?
Виж целия пост
# 1
Аз съм ЗА ДЕТЕГГЛЕДАЧКАТА  Peace
Поне ако ти писне от нея може просто пове4е да не идва, а свекито не можеш лесно я разкара. Пък и ще ти излезе по-евтино да плащаш заплата на 4ужда жена, отколкото цял живот да се отплащаш 4е ти е изгледала децата Naughty

ПС: Да ме извиняват свекървите, изразих скромното си мнение   bouquet
Виж целия пост
# 2
Аз съм ЗА ДЕТЕГГЛЕДАЧКАТА  Peace
Поне ако ти писне от нея може просто пове4е да не идва, а свекито не можеш лесно я разкара. Пък и ще ти излезе по-евтино да плащаш заплата на 4ужда жена, отколкото цял живот да се отплащаш 4е ти е изгледала децата Naughty

ПС: Да ме извиняват свекървите, изразих скромното си мнение   bouquet
Peace
Виж целия пост
# 3


Скъпо момиче,аз бих те посъветвала да се спреш на свекърва си.Освен грижи пространството  на аурата на детенцето ти ще  свети от нейната любов.Не пишеш  какво е  бебчето- момиченце или момченце.Запомни всяка ситуация и чувства преживени сега един ден ще преживееш и ти със своите внуци.Така,че сама си помисли какво бъдеще да си кодираш.
 newsm78
Виж целия пост
# 4
Моето мнение е,че ако си нямате някакви проблеми със свекито ,е по-добре тя да гледа бебчето.Детегледачката е все пак чужд човек,а бабата е друго нещо,винаги ще взема присърце всяко нещо около внучето.Но пак казвам,зависи и какъв човек е свекърва ти,но щом съществува варианта тя да е детегледачка,значи може да и се гласува доверие.Пък и да не забравяме,че свекървите са майки на мъжете ни,жени като нас,и те са били снахи едно време и ако с времето са запазили младежкият си дух ще е прекрасно
 devila 2     yes
Виж целия пост
# 5
Лично се бях спряла на детегледачка , заради по горе споменатите причини. Свекърва ми е пенсионер повече от 8г. , без работа и много искаше да гледа детето , останалата част от семейството ми и приятелите ни ме убедиха в същото. Така , че взех решението свекърва ми да гледа Иван и не съжелявам, до една степен. Много пъти съм писала във форума прословутите проблеми  от това , но може би това се забравя , като видя с каква любов го гледа.
Иначе не живее при нас , а на няколко преки от нас. Идва и си отива. Незнам дали бих издържала да живее постоянно при нас.
Успех в решението!  bouquet
Виж целия пост
# 6
виж сега...
Ти може да не се понасяш със свеки, но тя пък да гледа добре внучката си. Все пак са една кръв и не можеш да сравняваш нея с детегледачка.
Но ако ти се качи после на главата  ooooh!, само защото "ойно време" ти е гледала детето... тогава не знам. Оправяй се  Laughing

...не е лесен изборът ти  Flutter. Пробвай и 2-те положения и само за 2-3 месеца ще знаеш, кое е вярното за теб и бебето.
Виж целия пост
# 7
ЗА детегледачка.
Виж целия пост
# 8
И двете положения си имат и положителните и отрицателните страни, така че изборът ти наистина няма да е лесен.Свеки ще спестиш някоя парица, с която после може да купиш нещо на детенце, но пък може би ще изпотрошиш сума нерви, защото много често нашите виждания се разминават с тези на майки и свекърви, НО поне ще бъдеш сигурна ,че ще   се води  винаги от любовта си към внучето.Детегледачкане можеш да бъдеш сигурна, че ще гледа и възпитава детето така, както на теб ти се иска .Много детегледачки са такива, защото  си мислят че е добре, хем да взима парички, хем по цял ден да е свободна /т. е. те така го приемат/.  И  ако детето не може да говори....         .... охо! ела ги виж! Не казвам, разбира се ,че всички детегледачки са такива има и съвестни и свестни.Аз имах щастието да си гледам и двете деца, и, повярвай ми нагледала съм се на детегледачки .Успешен избор! И двете положения са обратими, така че ........
Виж целия пост
# 9
и аз съм поставена пред такъв избор, но мисля, че за детето най-добре е да е с баба си. в нашия случай тя я гледа добре, учат много нови неща, и като се прибера вкъщи вечерно време ме посреща едно усмихнато личице, което за мен е най-важното нещо!
но... се налага да живее у нас и ... съм стигала до там да искам да се изнеса от нас!  Cry много е гадно и се замислям дали няма да си намерим детегледачка - за да си спестя малко от нервите, но в нашия случай е по-сложно малко, защото съкровището ходи на ясла и баба й я гледа само като е болна, а такава детегледачка ще си намеря много трудно!  Naughty
Виж целия пост
# 10
                                     Моля за съвет- кое "зло" е по-малко?
 Нямам опит нито с живеенето със свекърва / срещаме се веднъж месечно и не ми е на сърце/, а ще ми се наложи да я приема за постоянно в къщата си, за да гледа бебка, нито с детегледачка. Как да избера?

Както вече са ти казали изборът ти е труден и в крайна сметка си е изцяло твой. Аз само ще ти споделя моя опит- докато голямото ми дете беше бебе взехме свекърва ми. До преди да дойде да живее у нас отношенията ни бяха много добри, но след 2-3 месеца толкова се влошиха, че до ден днешен не можем да си простим за неща казани или направени по онова време. Точно защото е баба тя си мислише, че може да пренебрегва изискванията ми за гледането на детето. С детегледачката не съм имала такива проблеми. Седнах, обясних, даже известно време идваше, докато съм в къщи, за да придобие реална представа кое как правя и на какво държа. Единственият ми проблем е бил, че ако не бях доволна от нещо ми беше неудобно да й го кажа, та се налагаше съпруга ми да играе лошото ченге.
А що се отнася до любовта- при повечето ми познати детечгледачката много се привързва към детето и даже го обича като свое дете или внуче, особено ако го е гледала от бебе. Е, не може да се сравни с бабината или твоята любов, но детето също е щастливо. Даже първата детегледачка обичаше повече от мен- все за нея плачеше.
Виж целия пост
# 11
От опит казвам-детегледачка!Но-бабите са различни.Има и добри свекърви  WinkАз лично не исках да живея с някоя баба,затова избрах детегледачката-като се прибера аз-тя си отива.
Виж целия пост
# 12
И аз подкрепям за детегледачка. В противен случай ще трябва да живееш със свекърва си, което не е зле добре да обмислиш. От виждане един път месечно до постоянно съжителство има огромна разлика. От друга страна може да не случиш с детегледачка, което пак е кофти.  Sad
Помисли добре и успех в решението  Hug
Виж целия пост
# 13
Тъщата Laughing

Бабите са си баби, и ако се спогаждате, заложи на бабата.
Не знам защо ще трябва да живеете заедно, нито какво мисли съпруга ти за взаимоотношенията ви (на теб и свекървата, не на теб и него  Wink), но освен доброто на детето, важно е и на чия страна би застанал Тати при евентуално "разминаване на мненията" Grinning

Успех!
Виж целия пост
# 14
Все пак детегледачката ще си тръгва вечер, докато свекърва ти ще е там през цялото денонощие  Laughing Аз се разбирам много с моята, но въпреки това трудно бих го понесла, а какво остава ако не се долюбваме  ooooh!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия