Прибиране на корема след раждане със секцио

  • 34 728
  • 24
Здравейте момичета,

моля ви да споделите какво правихте, за да се прибере корема по-бързо и ефективно. Гимнастика, упражнения  и какъв крем за стягане на кожата сте използвали? Моето пъпче стърчи навън и се чудя дали и кога ще се прибере.

Поздрави   bouquet
Виж целия пост
# 1
И аз имам същото питане. Освен това ме интересува след колко време след секциото можем да започнем коремните преси ?
Виж целия пост
# 2
Аз също родих секцио преди 25 дни и корема ми виси над операцията - даже пуснах такава тема"корема след секцио",защото ми изглежда доста странно.За коремните преси най-безопасно е след 6 месеца да се започнат,може и по рано но  има риск - все пак си е операция,а за мазането открих страхотен лусион за тяло на Палмърс - специално за след раждане и възстановяване на килограмите ( за съжаление не съм го виждала тук,изпратиха ми го от САЩ),но наистина е страхотен - дори заличи част от стриите ми,които са отпреди 9 год. получени при предишната бременост и които мазах с какво ли не,но без ефект.Има същия лусион и за гърдите след спиране на кърмата да може да възстановят малко от малко предишната си форма.Успех и бързо възстановяване!
Виж целия пост
# 3
За коремни преси - казаха ми в болницата най-рано след 6 месеца.

Но моят корем се стегна както отпреди бремеността, та дори и повече, покрай грижите за бебето. Което изискваше изключително гушкане, кърмене, люлеене и запознаване с околния свят. Количката и легълцето бяха в употреба много рядко.  Laughing Та благодарение на щерката, ми заякна и корема, и ръцете, та и дупето и краката, пък от кърменето отслабнах бързо... Laughing Сестра ми дори изкоментира веднъж: "Ейй, как си се стегнала, да взема и аз да родя, че да ми се оправи тялото!..."  Mr. Green Crazy Mr. Green

А пъпчето не се прибира както преди. Ама това да е проблемът.
  Wink
Виж целия пост
# 4
а моят пъп се прибра почти както преди раждането със секцио, но все пак изглежда малко по-голям отпреди. Иначе накрая на бременността беше се обърнал целия навън.
Рано е да очакваш прибиране на корема само месец след раждането. Ако структурата ти е такава, може  да продължи и 6 месеца, а и повече.
Виж целия пост
# 5
Моят доктор каза, че вече мога да правя коремни преси и не е  необходимо да чакам 6 месеца. Имало и възстановителни упражнения, ама пусто не остава време за това. Дано покрай ревливия ми бебчо, мама по бързо се възстанови (качих цели 25 кг., след ражадането свалих 13 кг, остават още толкова) Peace
Виж целия пост
# 6
Коремни преси.
Часове след раждането/операцията/ дойде физиотерапевт и ме накара да стана и да правя упражнения. Бях още под упойка/ едва ли не/. ooooh!
Много съм и благодарна.
Виж целия пост
# 7
часове след секциото са те карали да правиш коремни преси?
За пръв път чувам и ми звучи безумно - извинявам се за което. Говорим за коремна операция все пак.
Виж целия пост
# 8
На третия месец след раждането бях на контролен преглед и лекарят ми каза, че мога да правя всякакви упражнения и т.н. Аз обаче нищо не съм правила  Embarassed Коремът ми сега е плосък и е така от ок. 3-4 месеца. Мисля, че кърменето много ми помогна в това отношение.
Виж целия пост
# 9
И на мен кърменето много ми помогна,иначе правих умерени упражнения,дори не редовно.Индивидуално е.
Виж целия пост
# 10
абсолютно никакви упражнения не съм правила.доктота ми каза че 6м. трябва да минат-бях решила да ходя на тае-бо.като минаха 6-те месеца вече нямаше нужда.сега съм 7 кг. под теглото на което забременях и корема ми е плосък а никога не съм била слаба.бебчето е най-добрата гимнастика Peace
Виж целия пост
# 11
  Зависи колко си напълняла по време на бременността,дали си спортувала преди това....Аз родих със секцио преди 2 седмици,бях качила 14 кг.,и 11 оставих в болницата-корема ми е почти прибран Peace,надявам се до месец да се доприбере WinkНе мисля да бързам с коремните преси,ще изчакам поне 3 месеца-все пак става въпрос за коремна операция и определено не ми се правят експерименти Peace
Виж целия пост
# 12
2 месеца след като родих започнах да ходя на фитнес, но избягвах да натоварвам прекалено много корема .
Виж целия пост
# 13
Два месеца след раждането бях на море, корем нямах никакъв, после ще кача снимка Peace
Виж целия пост
# 14
От моя корем има какво да се желае, а бях като дъска преди раждането и гинеколози са ми казвали, чи имам много твърда коремна стена. Е, и аз на нея се надявах, но корема ми още стърчи. Вярно, родих близнаци и явно се е преразтеглио всичко- и кожа и коремна стена и мускули Rolling Eyes Дано някой ден си върна старата форма.

Коремните ги бях започнала, но нещо ги спрях Embarassed Което ме подсеща да се захващам пак Sick
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия