Два въпроса за количка Jane

  • 654
  • 6
Привет на всички мами! Досега около 2 год. активно ви четях, но сега се обръщам към вас с конкретен въпрос.
В момента с мъжа ми търсим количка за бебето ни, което се очаква да се роди в средата на февруари. След много четене се спряхме на няколко модела, но като че ли най-много ни харесва Jane модел Nomad. Количката (почти) изцяло покрива изискванията ни, но две неща малко ни притесняват:
1. Окачването / амортисьори - струва ми се, че количката вози доста твърдо. Видяхме, че има две позиции на амортисьорите (уж за по-меко и по-твърдо возене), но аз не виждам никаква разлика между двете положения и смятам, че и в двата случая вози доста твърдо. Доста се поразкарахме из магазина, но все пак си тръгнахме с това впечатление. Или бъркаме?
2. Второто нещо, което ме притеснява е, че цялата седалка е закрепена с ремъци и копчета. Това достатъчно стабилно ли е? Не се ли откачат копчетата / разкопчават ремъците (особено ако детето е малко по-голямо)? Съответно смяната на позициите на облегалката от право до легнало положение също е посредством ремъци. Те дали са достатъчно надеждни? Държат ли добре, когато облегалката е изправена например? Не се ли изтъркват бързо?

Много ще се радвам на вашите отговори и ви благодаря предварително.

П.С. Извинявам се, ако се повтарят въпросите ми. Доста се порових из форума, но никъде не намерих отговори точно на тези два въпроса.

Поздрави!
Виж целия пост
# 1
това е сайта на jane можеш да разгледаш и прецениш.Аз мисля,че за момента това е най-добрата количка на пазара-тегло,екстри и стабилност,но цената също е много "добра".При възможност не бих се поколебала за модел salamon PRO http://www.jane.es/construye/index.php?fuseaction=fitxa&tipo … 18&categoria=
Виж целия пост
# 2
Galastra, благодаря за бързия отговор! По отношение на тегло, екстри и т.н. сме на твоето мнение. За цената също - точно поради тази причина много се колебаем, защото не искаме да хвърлим толкова много пари, а да съжаляваме после.
Сайта им го знаем вече наизуст, но това за съжаление не ни помага много по горните два въпроса. Затова се обърнах към вас и много се надявам някой да сподели опита си. Твоята количка Jane ли е?

П.С.  Не сме привърженици на триколките, затова Sаlomon Pro  отпада като вариант. Нищо лично
Виж целия пост
# 3
Ние сме със Slalom Pro- като цяло съм много доволна. И нашата количка е с много копчета и каишки - за сега 2 копчета се счупиха, но са на места, където не е фатално. Все пак може би е малък недостатък това.
Виж целия пост
# 4
Много стабилни колички са.Имала съм на тази марка,също беше с ремъци и копчета.Без проблем съм си возила детето.
Возията е перфектна!
Големите гуми,меко возят!
Що се отнася до спускането и вдигането на облегалката,бих ти казала,че с ремъци е идеалния вариант,понеже можеш да си гласиш наклона колкото ти искаш.Няма го понятието трипозиции на облегалката....
При тази е позиции да искаш Peace
Купи я,няма да съжаляваш Peace
Виж целия пост
# 5
Благодаря и на вас момичета! Явно въпреки малките "недостатъци" (каквито пък всяка количка има), повечето мами са доволни от избора си. Аз вече съм сигурна, че искам да е тази количката на детето ми, но пък вчера като бяхме в магазина да хвърлим един поглед "за последно", мъжът ми забеляза Peg Perego Pliko 3 и много му хареса. И сега той е в дилема - тази или онази........  Simple Smile
Виж целия пост
# 6
1. Окачването / амортисьори - струва ми се, че количката вози доста твърдо. Видяхме, че има две позиции на амортисьорите (уж за по-меко и по-твърдо возене), но аз не виждам никаква разлика между двете положения и смятам, че и в двата случая вози доста твърдо. Доста се поразкарахме из магазина, но все пак си тръгнахме с това впечатление. Или бъркаме?

Аз да ти кажа това, че вози по-твърдо /примерно/ въобще не е недостатък  Grinning То зависи и от бебето де, но Маги и повечето бебета, които съм виждала, ако знаеш колко им е кеф да се люшкат в количкитие от дупките. Това ми помагаше доста, като беше Маги по-малка и се приспивахме в количката навън. Никога до тогава не съм предполагала, че ще търся възможно най-неравните терени  Laughing А преди това и аз, като теб все амортисьорите гледах  Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия