Странни обръщения

  • 4 085
  • 35
Помните ли от детството си необичайни обръщения към вас? Откъде идват?

Моята баба например (на майка ми майка от Перник) винаги, и до ден днешен, се обръща към мен със "сине". Вижда ми се странно...
Виж целия пост
# 1
Цуци(цуцка) - като малка съм си цокала много млякото  bowuu и баща ми ми дал това име  Laughing
Виж целия пост
# 2
дааааа, леля ми ми викаше Билка / аз наум си виках, билка, ама отровна/ Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Виж целия пост
# 3
Баба наричаше мен и сестра ми - Дора и Стояна, на две сестри, които много и винаги се карали, тъй като, когато бяхме малки, все бяхме в конфликт. Whistling


Виж целия пост
# 4
За баща ми и до ден днешен съм "Чушле", "Чушленце" ... Laughing

Майка ми пък се казва Таня и още от малка аз се обръщам към нея винаги с "Танчева" Wink
И в телефона ми е записана под това име. Не я наричам "мамо" примерно...
Иначе фамилното й име е съвсем различно.
Виж целия пост
# 5
Имам приятелка, към която винаги се обръщам с " чумо"  Mr. Green

Моля, роптаещите срещу селскостопанските овци, крави, кози и мърши да го оценят  Peace
Виж целия пост
# 6
Аз пък на една приятелка винаги и викам : Сачма
Виж целия пост
# 7
Най-близката ми приятелка в София ми казва Тиш, а аз на нея Гомес, това още от време оно, като излезе "Семейство Адамс".
Виж целия пост
# 8
Баба ми и дядо ми(тъй като са преселци от Северна Добруджа) понякога ни викаха на нас внучките "пъцо",което на румънски е някакво мило обръщение,нещо като малка козичка май,май.

Майка ми и баща ми се обръщат един към друг с "момчо"...защо-не знам,тяхно си е Grinning
 
Виж целия пост
# 9
Съпругът ми и приятелите му си измислят странни за мен обръщения.
С един си казват един на друг "Мизерници"(останало им е от казармата).
С друг си казват "На мама добитъкът", даже мъжът ми си е сложил такъв тон на звънене на GSM-а: "На мама добитъкът се обажда".
Други двама са "Баджовци" - идва от баджанаци.
Тези са ми странните на мен, а останалите са си с прякори.
Виж целия пост
# 10
В старата компания на мъжа ми си говореха на "Животно" и "пор", но и на "Сър", когато са пред чужди хора.
А баба ми казваше на братовчед ми Александър, Бечо  Joy
Виж целия пост
# 11
В моята среда много заместители има.
На майка ми -мадам или милейди.С най-добрата ми приятелка Джонсън от фирмата Джонсън &Джонсън.С приятелки от студенството-лигаво и проточено душко или миличко.А колежките са -ей,парцал.А по-далечни приятелки-Фифи.
Виж целия пост
# 12
И ние с моята приятелка от тийни още си викаме така, но по-галено "чуме" или "чумице".Така си и остана, а сме по на 30 вече.Отстрани непознати като слушат, дали се питат как аджеба и е името на тази жена, та на галено да е "чуме".. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 13
Имам приятелка, към която винаги се обръщам с " чумо"  Mr. Green

И ние с моята приятелка от тийни още си викаме така, но по-галено "чуме" или "чумице".Така си и остана, а сме по на 30 вече.Отстрани непознати като слушат, дали се питат как аджеба и е името на тази жена, та на галено да е "чуме".. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 14
дааааа, леля ми ми викаше Билка / аз наум си виках, билка, ама отровна/ Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

 Grinning така ме наричаше и моята баба и прабаба ми Peace
и аз съм от отровните Mr. Green

п.п.май сме адашки Rolling Eyes Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия