Здравна каса

  • 1 144
  • 6
Ей , бясна съм два дена се занимавам с глупости . Нашият лекар се отказа от практика декември месец и ние си избрахме друг личен лекар.Да ,ама не  Twisted Evil Вчера болна с висока температура отивам при новият си личен лекар и шок оказва се , че не ми е лекар Shocked Моят доктор бил някой си д-р Христов #Shocked Въпросният доктор ни съм го видяла ,ни съм го чула си ни харесал и си ни записал в неговият си списък няма значиние какво искаме ние #Shocked Поне да беше ни се обадил Confused И така отивам аз да се разправям два дена пиша молби и обяснения и защо ? Как така някой ще си те хареса и ще те запише при себе си ? И къде трябваше да го търся този лекар ? И защо трябва да губят времето на хората по този начин ? Нямам си какво да правя  Confused Те там си го знаели ,ама нищо не можели да направят #Shocked
Виж целия пост
# 1
Кои те - другите лекари или Здравната каса. Защото лекарите наистина не могат да ти помогнат. Виж касата може би може...като му праснат по-тлъста глоба /а според НРД при три нарушения и наложени санции може и да му прекъснат договора/...по точките за финансови нарушения...това, което той прави си е документна измама, защото за да те запише при себе се въпросният лекар трябва да ти фалшифицира подписа, т.е. касата му плаща въз основа на фалшиви документи...да не говорим, че само по себе си подправянето на твоя подпис би трябвало да е подсъдно /адвокатите да кажат/.
Между другото аз зная за един Христов, който ги прави същите номера и ако беше в София, щях да си помисля, че е той.
Като цяло - кофти история... Thinking
Виж целия пост
# 2
Здравната каса  Twisted Evil нищо не можело да му направят  Twisted Evil  Twisted Evil И това не бил единственият случай
Виж целия пост
# 3
Цитат на: aq_kiara
Здравната каса  Twisted Evil нищо не можело да му направят  Twisted Evil  Twisted Evil И това не бил единственият случай

Е как да не могат? Shocked
Тия що не вземат да прочетат НРД2005 и по-конкретно чл.230, ал.2, т.3
Раздел II
Санкции при констатирани нарушения
Чл. 230.  (2) Санкциите при констатирани финансови нарушения от финансовите инспектори по реда на чл. 73 ЗЗО се прилагат от директора на РЗОК, както следва:
3. при неправомерно включване на ЗЗОЛ в регистъра на ОПЛ с оглед на правилата за избор по реда на наредбата за достъпа на ЗЗОЛ до лечебните заведения за извънболнична и болнична помощ и НРД:
3.1. финансова неустойка от 270 до 720 лв.—за индивидуални и групови практики за ПИМП;
3.2. прекратяване на договора—при повторно нарушение;


Разпечатай си го това и иди в касата да го разгледат Twisted Evil
А може да отидеш и при тоя Христов и на него да му го връчиш Twisted Evil
Виж целия пост
# 4
I az имам подобен проблем, вече 20ти януари аз незнам новия ми личен лекар лекар ли ми е или не ми е, защото още не и бил готов списъка с новите пациенти, от ЗК и обещали за след 20ти, а аз вече 2 месеца немога да си взема направление за женската консултация, докато разбера кой ми е личния лекар и ще взема да си родя........
Виж целия пост
# 5
Лично мое мнение си е, че в здравната каса цари пълна анархия. Имах 4 невнесени вноски по вина на работодателя от началото на 2000г. Отидох в НОИ да ги оправя, а от там ми казаха, че няма да ми дадат бележка, защото според новата разпоредба нямам прекъсване на здравноосигурителните права. Отивам при личната лекарка (след като едвам успях да я разбера коя е след служебното разпределение) и тя много мило ми обясни че няма да ми даде направление щото за нея съм била неосигурена (инфото за оправените вноски щяло да пътува поне 2 месеца) #Sniper
Виж целия пост
# 6
Цитат на: Elfi
Цитат на: aq_kiara
Здравната каса  Twisted Evil нищо не можело да му направят  Twisted Evil  Twisted Evil И това не бил единственият случай

Е как да не могат? Shocked
Тия що не вземат да прочетат НРД2005 и по-конкретно чл.230, ал.2, т.3
Раздел II
Санкции при констатирани нарушения
Чл. 230.  (2) Санкциите при констатирани финансови нарушения от финансовите инспектори по реда на чл. 73 ЗЗО се прилагат от директора на РЗОК, както следва:
3. при неправомерно включване на ЗЗОЛ в регистъра на ОПЛ с оглед на правилата за избор по реда на наредбата за достъпа на ЗЗОЛ до лечебните заведения за извънболнична и болнична помощ и НРД:
3.1. финансова неустойка от 270 до 720 лв.—за индивидуални и групови практики за ПИМП;
3.2. прекратяване на договора—при повторно нарушение;


Разпечатай си го това и иди в касата да го разгледат Twisted Evil
А може да отидеш и при тоя Христов и на него да му го връчиш Twisted Evil

Благодаря ти много утре отивам пак да се разправям Twisted Evil
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия