Идеи за обяд

  • 22 856
  • 14
Вече се чудя какво да готвя за обяд. Моля ви дайте ми някакви идеи.
Виж целия пост
# 1
Зависи как си свикнала домашните! Аз предпочитам да е нещо със сос и/или супа.
Сега времето е много подходящо за всякакви манджи с кисело зеле... Фасул с наденички, такива работи... Или някаква салата - от фусили например, с пушено месо и кисели краставички и някакво месце на скарата...  Сещам се за кюфтета с червен сос или с бешамел, или каша с пилешко...
Кажи какво готвиш обикновено за обяд?
Виж целия пост
# 2
Теди, кой яде на обяд у вас. ....Аз като съм с малчуганките хич и не помислям за такъв. Те са ми лесни (особенно Симона), на малкото готвя отделно ама и яде и от нашите джаджи, когато си поиска

Иначе на Симона най-често й правя нудъл супа, картофена, ориз с някакво месце (тя яде само ориза)
Виж целия пост
# 3
пиле с грах, мусака или пиле с ориз
Виж целия пост
# 4
Може един бърз омлет с плънка по избор  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 5
Оф, аз съм лесна, обаче гледам нещо да проготвя като се върне мъж ми. Той български манджи не яде. Вече на мен ми писна да му правя сандвичи, яйца и не знам си какво. Та направо съм се шашнала. Той няма претенции, ама на мен омръзва все едно и също да му готвя........ После дори да му сготвя някаква манджа, после няма да я яде вечерта. Искам някакви ранообразни и бързи неща, като аламинути, ама като не съм изявена готвачка нищо не се сещам.
Виж целия пост
# 6
Теди, как да не ти е капризен мъжа? Не яде български манджи и каквото яде на обяд не го повтаря вечерта Confused Аз на това си му казвам капризен. Не мога да ти помогна с идеи в момента - просто мозъкът ми е блокирал. Но те съветвам да се разровиш в нета за някоя от типичните английски манджи, които стават бързо. Дали няма да яде някакви запечени картофи? Примерно сваряваш ги в микрото, нарязваш ги на филийки и ги запичаш в тавичка или фолио със саламчета и някакви кашкавалчета. И подправки. Можеш да му пекнеш и някоя наденчка - ако не яде само постно или да ги подплътиш с беконче.
Виж целия пост
# 7
След Assinka се сетих, че можеш да бутнеш и Джаки патейто. Стават бързо в микронелата.Предварително ги разцепи през средата, че после като станат настъргвам кашкавал, слагам масълце и ги бутам под грила.
Виж целия пост
# 8
Извинявам се, че пиша разкъсано ама пак технически проблем Imp
Друго, за което се сещам (типично по английскиму) е да ядат за обяд чипс с някой друг сосидж и бекон. Та като казах бекон. След като станат Джаки патейто можеш също по начина по койо ти казах също да ги обвиеш първо и в бекон преди да ги бутнеш под грила ooooh!
Виж целия пост
# 9
Сещам се за нещо бързо, което ми правеше баба.
Един кремвирш се разрязва по дължина, но не съвсем до края. Разрязаните краища се обръщат и се съединяват с клечка за зъби така, че да се получи сърце. Правиш колкото искаш такива сърца и ги подреждаш в тавичка намазана с олио. Вътрешността на сърцето се запълва с натрошено сирене /плътно/, слага се парченце масло и отгоре се чуква по едно яйце. Запиче се във фурна на горно положение.
Виж целия пост
# 10
Цитат на: shoshi
Сещам се за нещо бързо, което ми правеше баба.
Един кремвирш се разрязва по дължина, но не съвсем до края. Разрязаните краища се обръщат и се съединяват с клечка за зъби така, че да се получи сърце. Правиш колкото искаш такива сърца и ги подреждаш в тавичка намазана с олио. Вътрешността на сърцето се запълва с натрошено сирене /плътно/, слага се парченце масло и отгоре се чуква по едно яйце. Запиче се във фурна на горно положение.


Това ме подсети за пълнен кремвирш с кашкавал на грил.
Виж целия пост
# 11
Ама страшно е капризен за ядене, аз нали затова се тръшкам. Той яде точно 10 работи (месо, картофи, зеле, хляб, и разни грудкови, яйца и това е). просто съм безсилна да го накарам да яде нещо друго. А се чудя какво да направя че да го излъжа да хапне нещо друго- това тотално според мен го лишва от някои витамини, но трябва да го направя така, че или да не се усети, или да няма избор. Хондичка чипс и бекон няма да сготвя ако ще на въжето да ме окачат. Аз пък категорично да готвя такива мазнотии. Мерси, за идеите момичета....
Виж целия пост
# 12
Милата, направо ти съчувствам. Що не вземеш да го докараш до БГ това лято и да го натъпчеш хубаво със зелени и доматени салати, тиквички и патладжан и турлю гювеч? Laughing Не може все расло на кокал, ми той ще си съсипе организма. Ориз не яде ли? Със зеленчуци и соев сос? Направо си за оплакване Sad аз при всеяден мъж се чудя  всеки ден какво да сготвя, а за теб не знам. Устрой му една едномесечне БГ-терапия Wink Може пък да му хареса Confused:
Виж целия пост
# 13
Цитат на: Теодора
...чипс и бекон няма да сготвя ако ще на въжето да ме окачат. Аз пък категорично да готвя такива мазнотии.....
Да не мислиш, че аз бих яла. Гледам ги те кво мухат. Или пък фиш анд чипс...и хубаво поляти с оцет Sick  Laughing
Мале Теди, мислех си че моят като се сбрахме е капризена ама имало и по-"страшни" случаи. Моятичкият в началото "туй не ядял, онуй не ядял" ама ела сега да видиш не яде ли... Wink  Laughing Чак майка му не го позна.
Виж целия пост
# 14
Цитат на: Теодора
Той яде точно 10 работи (месо, картофи, зеле, хляб, и разни грудкови, яйца и това е). просто съм безсилна да го накарам да яде нещо друго. ..

Ама, Теди, то твойто е песен,бе човек! Поне знаеш какво обича, тупваш го на масата и не се чудиш какво да готвиш.
Картофи-сварени, печени, на манджичка (тип яхнийка), на салата;
Месото-еееех, какви работи могат да се направят с месо...например-можеш да му омажеш едно цяло пиленце в масло, чер и вервен пипер и да го метнеш във фурната. За 40 минути е готово. За гарнитурка-зелце, нали обича! Може да е салата зеле и моркови, полята със зехтин и лимон (или ябълков оцет), с малко целина (магданоз)-ей ти витамини. Не му давай да яде картофи с месо. Някоя и друга пържолка....(нали за обяд питаше-значи нещо набързо).
Грудкови-цвекло, прословутия алабаш, дето питах за него-все като гарнитурка можеш да му ги пробуташ. Освен това можеш да правиш нещо от рода на "пиле със зеленчуци", като пилето може да е и телешко, пуешко, и т.н.. В тенджерата под налягане пък става мозък...и мяташ там разни моркови, луци, гъби, чесън...
Питай по-конкретно, ако искаш...малеее, напоследък съм се овълчила...само манджи са ми в главата! newsm77 Ще стана 100 кила! Cry
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия