Може ли да е гладна?

  • 524
  • 7
От няколко дни съм изпаднала отново в питанка- дали пък си яде добре? Само на крма сме.
Ами не ака добре , пропуска ден, а пампарсите само мокри от пишкане, детето цока 5-6 минути и рев,а на мен кърмата ми намаля нещо. В смисъл, че вече храня от двете гърди, рядко има какво да изцедя след папкане. пОНЯКОГА ИЗЦЕЖДАМ ПРЕДИ ХРАНЕНЕ от двете гърди и едвам събирам 100-120.
А детето си спи често като пън, рядко реве, даже направо от глад не съм я чула скоро да се дере. Все на 3-4 часа аз бутам цицата.
Та въпросите се ми два
1. Когато ни си дояжда, не трябва ли да реве от глад? Четох, че има бебета, които се успиват от недохранване.
2. Има ли бебета, които успяват да изцокат необходимото за 5-6 минути ?
На консултация сме на 28. Ще се побъркам дотогава. Само сънувам кошмари как ми се казва, че тя не е наддала изобщо.
Виж целия пост
# 1
Че ти сама си си отговорила... с това описание, дето го даваш, няма съмнение, че яде добре! Само новородените може и да не плачат, ако са гладни. Твоето новородено не е, и никак не се съмнявай, че ако е гладно, целия блок ще научи. Още повече щом пишка изобилно - всичко е ток.
Може и за 5-6 минути да се наяжда, има и такива скоростни бебета, немалко даже.
Виж целия пост
# 2
Не мога да се въздържа да не се включа - все едно, че прочетох описание на моята ситуация  Simple Smile Бяхме така почти две седмици, с тази разлика, че аз я мерех непрекъснато - преди хранене, след хранене, сутрин и вечер и накрая стана така, че при всяко нейно приреване аз тичах да й давам да суче, но тя пък започна да връща  Simple Smile ... и аз реших да се доверя (най-накрая) на детето само да определи колко иска да хапва.
Поздрави от нас  Grinning
Виж целия пост
# 3
АБсолютно нямаш за какво да се притесняваш. И нашият бебо така яде само по 5-10 мин., но трябва да внимаваш с този плач след кърмене, защото може би означава, че я боли коремчето заради газове, ако не се е уригнала или пък да не се е уригнала достатъчно!
Виж целия пост
# 4
Цитат на: marissha
2. Има ли бебета, които успяват да изцокат необходимото за 5-6 минути ?



Има - мойто например  Wink  В продължение на 3-4 мес. цокаше точно по 5мин., нито повече, нито по-малко  Shocked
Виж целия пост
# 5
Много ви бпагодаря за бързите отговори.
Виж целия пост
# 6
Нямаш абсолютно никакво основание за притеснения Grinning Мойто джудженце суче по 3-4 минути, рядко повече, пикае като за световно, за сметка на това почти не ака.Досега все по около килограм наддава, даже сме доста над нормативите и на ръст, и на тегло Embarassed Те бебетата си знаят най-добре, ние само им се мешаме в работите Grinning
Виж целия пост
# 7
Гошко също се наяжда бързо бързо, още от 3-4 месеца започна да суче по 5 минути само.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия