Хранителни проблеми при дете на 1г.10 м.

  • 904
  • 8
Пускам поредната тема за трудно хранещо се и капризно дете - моето!
Не можах да намеря закованата доскоро тема "БИБЛИОТЕКА" и затова пускам темата, защото ми е спешна и много важна, благодаря за вниманието!

Ето за какво иде реч:

Синът ми е на 1г. и 10 м. ,храни се изключително избирателно и много много трудно. Обяснявам: от около 1 м. (беше със зачервено гърло около 1 седмица) се храни с по 2-3 бисквити на ден и 3 пъти на денонощие пие АМ (7л. 210 мл.,размесено с 1/2 бурканче каша на ХИП), което мляко пие в полусъснено състояние, по мое настояване!

Преди да боледува се хранеше  така:
 - закуска: попара/ козунак+сокче/ сиренка ( в малки количества 30 -40 г. и не всяка сутрин);
 - обяд: 50-60 мл. царевично пюре на Семпер (само това пюре яде от около 1 г.), 1/2 кренвирш, малко хляб и 1 резенче краставица;
- следобедна закуска: кремче с някаква бисквитка;
 - не вечеря, преди сън пие мляко с каша.
Не яде никакви плодове и зеленчуци(освен краставица рядко); месо (освен кренвирш).
Но яде сладости, с шоколадово покритие- меденка, бисквитки с шок., шоколад, вафли с шок., гризки, близалки и всякакви боклуци  Sick
Вярно е, че аз му ги давам! Мисля си,че е по-добре да има нещо в коремчето, отколкото нищо и съвсем да му се свие  ooooh!
Готвено не яде нищо- бяхме и на държавна, и на частна, и  на мамина, и на бабина кухня - нищо.
Освен това ми прави сцени, като му отказвам системно сладки неща, тръшка се и аз накрая се предавам  Crossing Arms
Пробвала съм 2 дена да  не му давам мляко, за да огладнее - без никаква промяна в апетита, седи си гладен, въобще не се сеща да дойде са и поиска нещо.
Като ядем с баща му, не проявяа интерс към това, което ядем, както и ако сме на кръчма заедно  newsm78

Кърмих го 40 дена, захраних го според хранителните схеми, не искаше да яде с лъжичка.

В момента е 11 кг., 86 см, много е закачлив, енергичен и весел!

Ще ми се да му променя режима.Водих го на хомеопат- даде ни някакви капки, от които нямаше разлика в апетита  Confused

Старая се да не мисля много и да не се притеснявам,  да не му се карам, моля, залъгвам, изкушавам, обаче ... не мога- не го насилвам, предлагам и прибирам, или оставям сухички неща(хлябче, парче козунак, сиренка) близо до него, да си вземе, когато иска! баба му като гледа, ми се обажда с тревожен тон  да сподели, че детето нищо не яде и ме подлудява  Close

ninnna, моля за вашето мнение и ако можете да ми дадетете кооординати на хранителен терапевт (Ваши или на Ваш колега), или да ме ориентирате къде да го заведа при коснултант - специалист по детското хранене!
Благодаря!
Виж целия пост
# 1
А пробвала ли си няколко дни де не му даваш тези сладки неща? Да речем да не купуваш и за вкъщи, или поне да ги криеш, така че той да не се изкушава. Според мен всички тези боклуци му убиват напълно апетита за истинска храна, а и какво ще стане със зъбките му един ден. Очевидно е,че детето има много неправилни хранителни навици, дано някой наистина има координатите на специалист. Според мен обаче проблемът е по-скоро от компетенцията на детски психолог, той ще знае как евентуално детето да се стимулира към по-нормален хранителен режим.
Виж целия пост
# 2
Според мен като изключим сладките неща е хубаво за известен период да му дават само това което обича. Обича мляко - ОК нека да си пие мляко. Моята дъщеря примерно яде само бели храни.. Tired/но това е др. тема/
Не купувай изобщо сладки изкушения и се опитай да издържиш на сцените и тръшкането. Замести ги само с обикновени бисквити и предлагай по бисквитка.
Щом е здрав и енергичен и ...ака ( а ходи ли по голяма нужда всеки ден?) значи такъв  му е в момента режима на хранене.
Виж целия пост
# 3
Може да пробваш плодово пюре да му даваш след като не яде плодове, а също така пробвай филийки намазани с крема сирене или топено сирене, сандв. с настъргано филе и т.н., или само сирене, кашкавал.
Виж целия пост
# 4
И моето дете е с много сериозни хранителни проблеми, някои от които доста сходни с вашите.
Имаме чудесна хомеопатичка, която му е излекувала много сериозни други заболявания, но отказва да даде апетитопредизвикващо хом. л-во, защото смята, че проблема не е в апетита и аз съм много съгласна с нея.
Водих детето на съвместен преглед при психолог и логопед, където се установи, че има погрешно възприяте към храната и не осъзнава потребността да дъвче (солети, бисквити и хляб яде, като ги смуче). Назначиха му терапия - нещо като курс и за мен, който беше 5 дни, в които ми показаха и обясниха много неща, които трябва да се прилагат постепенно в рамките на 3-4 месеца, едно по едно. Най-малкото ми беше много интересно и научих много полезни неща. Някои от съветите прилагаме и имат бавен ефект. Доста упоритост е необходима.
Координатите им са:
828 48 81
828 18 69
Клиника по ДЦП, бул. Възкресение 1
Виж целия пост
# 5
napalno sam saglasna s tova,4e triabva da spre6 sas slsdkite ne6ta.ako go ostavi6 gladno za edin ili dva dni,niama da umre ot glad.kolkoto pove4e sladki ne6ta mu dava6,tolkova pove4e 6te mu se izvra6tava apetita.sled vreme 6te proiade i plododve.ima efekt.nujno e vreme i postoianstvo.
Виж целия пост
# 6
Благодаря ви за отговорите!
Опитвам се да не му давам нищо сладко, и очевидно ще спра да купувам и за нас с баща му такива неща, обаче като влезем в магазина двамата, как да го удържам като напира все на бонбони и близалки и правим панаири  Tired
Ака редовно- по веднъж на ден, понякога по 2 пъти.
Специално благодаря на AQ  за споделените координати , а каква клиника е всъщност ДЦП newsm78
Виж целия пост
# 7
Ами, вие с татито, едва ли си купувате близалки Wink . Не го водете с вас по магазини - това е решението.
Наистина и според мен сигурния начин да се увеличи апетита е да се спрат всички лакомства - дебелинчовчета.
Виж целия пост
# 8
Специално благодаря на AQ  за споделените координати , а каква клиника е всъщност ДЦП newsm78
Клиниката е по детска церебриална парализа, но просто 2-те добри специалистки в тандем работят там.
Психоложката може да ти обясни всичко - как да му реагираш в магазините, какво да правиш докато се тръшка и не яде, как да му предложиш по интересен за него начин храните, които не харесва, като се съобрази конкретно с неговите си особености и това, което харесва, за което ще е необходим преглед - обследване - да го заведеш няколко пъти, той да се отпусне и да си покаже характерните особености, към които да се нагоди терапията. Може и да не е необходима терапия, а само преглед, който се провежда няколко дни. Ще ти дадат добри съвети, на мен ми обясниха и доста неща извън храненето, като например крясъците му, хвърляне на играчки, хвърляне на храна по земята и т.н.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия