висока температура

  • 782
  • 5
Моля помогнвте ми.Дъщеричката ни е на 2,7 г.температурата и е 39,2..
С какво да я сваля? Давах нурофен,разтривах с оцет,сега и намазах табенчетата с разбит белтък,но нищо не помага.А и личната ни педиатърка не си вдига мобилния.Дайте ми съвет.
БЛАГОДАРЯ
Виж целия пост
# 1
Със свещичка не спада ли никак? Ако е болна все пак Т няма да спадне до нормални граници, но под 38,5 е ок. Трябва да ви види лекар, макар и дежурен, често упоритата за сваляне Т е причинена или от ангина, или от отит.
Виж целия пост
# 2
Може да опиташа да я изкъпеш с темп. на водата, колкото е нейната. Водата ще изстива постепенно и ще "вземе" и от нейната температура.
На моята дъщеря това е помагало.
Не знам защо някои казват на този начин "изкъпване в сапунена вода". Нямам обяснение с какво сапуна би помогнал в случая.
Виж целия пост
# 3
Проверете дали крачетата не са и по-студени, а главата мн. гореща - ако е така натопете краката и в леген с гореща вода, за да се нормализира кръвообращението.
 - И мокри кърпи в студена вода - изцедени - 1 на главата и другата увита около гърдите.
 - Проверете и за някакъв обрив, макар и незабележим - може да е и от вътрешната страна на бузите а също и дали няма конюнктивит - мн. зачервени очи
 - Освен това не се плаши и паникьосвай от тази температура - тя е приятел, а не враг,
 - и е част от Плана за действие на Жизнената Сила!  - виж писаното от мен тук:

                   http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=107195.160

     
   
Виж целия пост
# 4
В краен случай можеш да и дадеш 1/3 ампула аналгин или толкова капки колкото килограма е .Нас това ни спасявало в тежки моменти,но да не е по-малко от 4 ч от предишното лекарство.Бързо оздравяване Praynig
Виж целия пост
# 5

БЛАГОДАРЯ ВИ,
сложих и свещичка и за сега спадна.Купих и  и хаксалгин.За сега я свалихме.БЛАГОДАРЯ ВИ МИЛИ МАЙЧЕТА.
Нека децата ви са винаги здрави.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия