Отбивам, но има проблем

  • 1 000
  • 15
Много ми е тъжно, но се налага да отбия дъщеря си!От около 1 седмица не я кърмя изобщо, но в гърдите ми макар и не така напрегнати има буци. Започнах да се цедя по малко , но не съм сигурна кога ще престана да произвеждам мляко, защото наистина трябва да спирам.
Ами, това е. Ако някой може да даде съвет.
Виж целия пост
# 1
Чай от Салвия 3 пъти дневно намалява и спира кърмата. Ще оставяш детето някой друг да го гледа ли?
Виж целия пост
# 2
Благодаря за отговора!Работата е там, че свен всичко останало  се и опитвам да забременея! Чаят от Салвия безобиден ли е за бременни?
А някакви компреси?
Виж целия пост
# 3
voodoo, чувала съм от баби, че стрит юзъм(джоджен) поставен на зърната на гърдите спира кърмата едва ли не моментално, но все още не съм го пробвала (още се кърмим), ако е сух, защото по това време няма от къде да вземеш суров, намокри го малко с вода и после в сутиена....УСПЕХ
Виж целия пост
# 4
ЖЕНА-ГЕРОЙ.Аз едва след 8 години се реших на второ.А по темата във форума се писа за някакви хомеопатични но забравих как се казват
Виж целия пост
# 5
Салвията, доколкото знам не се препоръчва при бременност
Виж целия пост
# 6
Ако отбиваш само за да забременееш не е необходимо. Аз кърмя още.
А иначе - намали течностите, цедене само в краен случай ако гърдите станат много напрегнати и има хомеопатични, но трябва да се посъветваш с хомеопат за тях.
Виж целия пост
# 7
Мисля, че с Окситоцин става, бие се и спира, но дали беше точно окситоцин  newsm78. Консултирай се с гинеколога си
Виж целия пост
# 8
Благодаря за отговора!Работата е там, че свен всичко останало  се и опитвам да забременея! Чаят от Салвия безобиден ли е за бременни?
А някакви компреси?
Чая от салвия изобщо не става за бременни. Не знам какви компреси имаш в предвид, но в никакъв случай не си стягай гърдите!
Забременяването според мен не е причина да не се кърми, ти какъв проблем мислиш, че може да има?
Най-доброто спиране на кърменето е постепенното. Можеш да кърмиш поне веднъж, или два пъти дневно месеци наред. Когато се стигне до веднъж дневно, може да се спре спокойно, или първо да се прескочи някой друг ден.
Хормоналното спиране на кърмата е най-вредното според мен.
Може да се спре и с хомеопатично лекарство, като това не вреди на бременността, но трябва да се определи точното л-во от класически хомеопат.
Виж целия пост
# 9
Няма ли да е най-добре да пиеш лецитин за да не ти стават бучки, да цедиш (или кърмиш) само до облекчение и да чакаш да ти спре?
Виж целия пост
# 10
Според мен, щом имаш бучки би било по-разумно да отложиш кърменето.
Няма да попречи на забременяването, нито евентуално на плода.  Peace
Виж целия пост
# 11
Вуду, ще споделиш ли как успя да откажеш детенце от цокането? Може и на мен да ми се наложи и за това питам. Извинявай, че не ти отговорям по темата. Blush
Виж целия пост
# 12
Компреси с извара и лимон.
Така поне ще си сигурна,че няма да навредят на бъдещото бебе.
Виж целия пост
# 13
сурови зелеви листа се слагат в сутиена.
В никакъв случай Окситоцин - спомага за тръгване на кърмата и отпушва каналите, т.е. ще премахне бучките, но няма да спре кърмата. Даже напротив.

от къде се купува чая от Салвия
Виж целия пост
# 14
от аптеките, най-вече билковите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия